Splošno > Sam svoj mojster
Montaža otočne nape

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montaža otočne nape
Pozdravljeni,

najprej se bom opravičil, za napake, ki sem/jih bom storil, ampak sem tukaj prvič.

Potreboval bi pomoč, pri izdelavi podkonstrukcije za obešanje otočne nape v masnardnem stanovanju. Ker nape ne smem obesiti direktno na knauf, saj tehta 30 kg, je treba izdelati nekakšno podkonstrukcijo. Jaz sem si zadevo zamislil takole, kot sem skiciral na sliki.

Ali bo takšna podkonstrukcija dovolj nosilna, da mi ne bo vse skupaj padlo na glavo? Nositi bi moralo vsaj 2x težo nape.

Ali ima kdo kakšno boljšo rešitev?

Kotnike bi uporabil tele http://www.lcc.si/konzola-art-vt-27

Še skica (se opravičujem risarskim sposobnostim, saj jih nimam Big Grin ), bosta pa dva takša kosa

Priložene datoteke
.jpg   Podkonstrukcija1.jpg (Velikost: 37,86 KB / Prenosi: 2126)
Brez problema obesis direkt na gips. Ce ga se nimas samo dodaj kak nosilec in profile tam kjer bos imel vijake od nape. 30 kg ni nobena teza...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Baggio121,
daj prilepi kakšno napo boš to vgradil.
"firefly", menim, da ni tako enostavno 30 kg obesiti na GK plošče, ko boš kasneje z roko tipkal po napi; malce " sila x ročica =..........." ali se ne bodo vijaki razrahljali/zguncali??? :wink: :lol:
Lep pozdrav
Zato pa imas direkt na profile fiksirano. In se 30 kg razdeli na 10 m2...
Napa bo tale http://elica.com/IT-en/products/hoods/tube-pro-island

Direkt v knauf si je ne upam montirat. Kakšna pa se vam zdi kaj zamisel za podkonstrukcijo?
Pri tvoji ideji je problem dostopa cevi in lovljenje ravnine s gipsom. Kako bos pa les pritrdil na strop? Zakaj mislis da les drzi bolje kot nosilcki? Kaj pa ce ti les poci po sredini potem ko.se posusi?

Profile lahko postavis na 50 razmaka kot klasicno nosilckov pritrdis po zelji (vsak ti drzi 50 kg brez problemov), vmes das eno osb plato in to je to. 30 kil... problemov Smile
Baggio121,
v kolikor boš zadel direkt v profile, ne bo težav.
Je tudi predlog "firefly" na mestu; pazi le , da boš imel OSB ploščo dobro pritrjeno.
Sama GK plošča pa ni v redu. :?
Lep pozdrav
Vse kar je narisano s črno, je že postavljeno, se pravi strop iz knaufa in leseni nosilci (stropniki?, lege?, špiravci?, nevem kako se temu pravilno reče), ki nosijo konstrukcijo za knauf in gips plate. Na obstoječo leseno konstrukcijo bi sedaj pritrdil podkonstrukcijo, kot sem narisal. Pritrjeno z kotniki.
Zakaj les? Pojma nimam, ampak kjerkoli sem kaj bral, je bilo govora o leseni podkonstrukciji.

Glede lovljenja ravnine, mislim da nebi smelo biti problemov, ker bom lesen štafl (rdeča barva 75x75) položil na zgornjo stran gips plošč, ga porinil pod šperavce in privijačil z kotniki. Tako da bo sedel ravno na stropu, in čez knauf privijačil napo v ta štafl

Za lažjo predstavo še ena slika, kako je pri nas narejen strop, z rdečo sem narisal, kje bi bila podkonstrukcija

Priložene datoteke
.jpg   Mansarda sl1.jpg (Velikost: 115,93 KB / Prenosi: 1961)
Mi smo med knauf profile dali eno dilo na mestu kjer je napa. Dila je fiksirana na profile z zgornje strani. Drži ko šus. Napi sem že večkrat spustil čelno pa sem vedno jaz odnehal :-)

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »