Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Ali lahko iz enega stanovanja narediš dva v večstanovanjski

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ali lahko iz enega stanovanja narediš dva v večstanovanjski
koko, na GD sem čakal 3 leta...a kje piše da sem čakal s čim drugim.
Da te resno vprašam si bil kdaj v takšnem postopku? Si že kdaj gradil iz nule?
Ne zagovarjam črnih gradenj, zagovarjam pa črnograditeljstvo za tiste, ki so v postopku GD-ja in čakajo pa poginejo 3 metulji, da dobijo GD ali pa ker se določenemu birokratu nikamor ne mudi.
Poznam ko so inšpektorji sami predlagali, začnite graditi, če ste pred koncem postopka za GD, če bo potrebno plačajte kazen, vendar NUJNO izpeljite pridobitev GD-ja.
Da bi jst čakal 3 leta na izdajo GD jih dam vse v medije. Rok za izdajo GD je 2 meseca, ajde da se za kakšen mesec potegne, to bi še prebolel. 3 leta pa presega vse razumne roke.
Pridobivanje soglasij je trajalo, sama izdaja je bila v roku.
Na žalost so druge institucije(državne) štopirale.
Če soglasja niso izdana v zakonskem roku, se šteje da so pozitivna in jih lahko potem komot ignoriraš.
Ni čisto tako. To velja v primeru, da ne odgovorijo.
Seveda ti odgovorijo, da preverjajo, bla bla in da počakaj na odgovor.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Zakon je jasen. Soglasodajalec mora izdati soglasje v predpisanem roku. Če ne odloči v predpisanem roku se šteje da je soglasje dano.
načeloma že, sem pa doživel že primer, ko je recimo zvknd post festum dobesedno izsiljeval zadeve.
Doc Napisal:Klasična slovenceljska foušija....bog daj, da bi se človek znašel...ne da bi mu zmetali par kubikov polen po noge.
Da zivim v bloku bi ze zdavnaj naredil suicid.

:roll: Zelo Slovenceljsko razmišljanje.

Če iz enega fleta, ki ima 100m2, eno kopalnico in eno kuhinjo, narediš 2 fleta po 50m2, potem je jasno, da je treba narediti nekaj posegov.

Ti posegi vplivajo na SKUPNE DELE vseh ostalih solastnikov.

Nova kopalnica na primer, pa nov razvod elektrike, pa ogrevanje? Ni to kr sam mal - pa je.
Yeager Napisal:Če soglasja niso izdana v zakonskem roku, se šteje da so pozitivna in jih lahko potem komot ignoriraš.

Aja? kaj pa če ti v zakonskem roku (45 dni) prišepne da ti manjka 1 vejica jo popraviš.... in v naslednjem roku (45 dni) ti manjka ena pika... jo popraviš....? Kaj pa potem ?
ja veš potem pa leta kar letijo...
GOSPODJE birokrati zakonsko niso obvezani, da v prvem branju odkrijejo ehm vsa neskladja oz napakce ampak jih lako iščejo kolikor dolgo želijo
Organ, mora v roku petih delovnih dni zahtevati, da se pomanjkljivosti odpravijo, in določiti vložniku rok, v katerem jo mora popraviti. Sicer pa tukaj govorimo o soglasjih, roki za izdajo so 10 oz 15 dni, odvisno od vrste objekta. Oz. 30 dni za soglasja v varovanih območjih.
Yeager...
off topic zato na kratko in dokončno:
Pa kje ti živiš v Sloveniji al v Švici ?? Confusedhock:
Ne ti meni pametovat sem dal skoz slo birokrate sam toliko :evil: :evil:
Z birokrati moraš znat, najbolj pomaga pa če si načitan oz poznaš zakonodajo. Ker vsak te odpravi po najmanjši liniji odpora, saj večina ljudi se ukloni birokatom. Če jim pa malo zatežiš z členi in zakoni te pa drugače obravnavajo, vsaj take so moje izkušnje.
Daj ne se zajebavat, da se človek naj uči še malo morje zakonov in podčlenov...
Me zanima od kje imaš ti izkušnje....pri pridobivanju GD-ja ali podaljševanju osebne izkaznice.
Drugače smo pa že preveč oftopik.
Nemest tebe se ne bo noben učil, če pa hočeš da te vsak k ma 5 minut cajta zaj... pa izvoli. Pa ni vse v birokratih, tud obrtniki so podobna zgodba. Pa dost o tem.
@ex5522 in @Doc,
ne se preveč jezit, če ima kdo drugačne izkušnje. Čeprav so vajine vredne vsega obžalovanja in obsojanja pa kljub temu niso univerzalne. Nekateri pač imamo tudi drugačne izkušnje.
So pa moje izkušnje tudi takšne, da so si za dolgotrajnost postopka večkrat krivi tudi investitorji sami (vzroki so običajno nevednost, aroganca in pohlep).
Največja napaka pa je, da začneš nekaj sam v svetem prepričanju, da imaš edini prav. Potem te pa toži sosed zaradi motenja posesti (ali pa te začne samo grdo gledati, kar je sicer še najmanjši problem), ob neurjih začne poplavljati ali celo grozi plaz itd.
Predvsem pa je forum namenjen izmenjavi mnenj. Tisto, ki ti je všeč ga vzameš, tisto ki pa ne, ga pa ignoriraš.

Skok na forum:

Zadnje novice

Pohištvo za jedilnice
04.10.2023 ob 13:35:53
Pohištvo za jedilnice
Mize in stoli – kako pomembna je pravilna izbira? Izbira pravega kompleta miz in stolov v... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska individualna hiša Lumar
02.10.2023 ob 08:08:40
Na ogled skoraj nič-energijska individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 7. oktobra, med 10.00 in 15.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat v okviru Lumar Zero Emission... Beri dalje »
Naravna svetloba: Ko eno okno ni dovolj
25.09.2023 ob 08:28:13
Naravna svetloba: Ko eno okno ni dovolj
Jesensko obdobje nas po navadi pozdravi s hladnejšimi in krajšimi dnevi, ki jih običajno preživljamo večinoma v zaprtih... Beri dalje »
Sanacija hiš po poplavah
13.09.2023 ob 12:58:03
Sanacija hiš po poplavah
Poplave avgusta 2023 so prizadele veliko območij v Sloveniji, poškodovanih je bilo tudi veliko hiš. Lumarjevi strokovnjaki... Beri dalje »