Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Izolacija stropa v kleti n-tič

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacija stropa v kleti n-tič
Daj grafitni EPS 10cm, razen pri vratih, kolikor pač gre.

Razen če se se boš z denarnico stegnil do purena ali bakelita, pa bi rekel, da ne bo bistvene razlike v občutku.
Hvala za še ta dva predloga. Weber ima še malenkost boljšo izolativnost kot Puren.
Odločil sem se pa za Ursa terra 10cm. 250 eur za celoten strop.
Grafitni stiropor mi ni bil všeč, ker bi ga moral potem vsaj pobarvati, če ne celo dati gor oblogo in pobeliti. Izolativnost ima primerljivo z Urso. Cena je pa 2/3 Urse.
Puren ali Weber bi pa za podobno izolativnost moral uporabiti debelino 6-7 cm, kar mi nič ne olajša dela okrog vrat. Težava je podobna kot pri stiroporju. Potreben je zaključni sloj. Cena purena (6cm) je 30% višja kot Ursa, Weber (7cm) pa še enkrat višja.
Zdravo, mene zanima nekaj glede kleti.

Gre za gradnjo iz leta 1950, pritlična hiša z vkopano kletjo. Klet je vkopana tako, da zunaj ni dostopa, da bi jo lahko izoliral, ker bi ogrozil stabilnost hiše oz. temeljev, pa še večstanovanjski objekt je. Je pa zunaj speljan zračnik, v kleti pa je malo okno.

Pri izdelavi fasade sem zaprl ta zračnik, ali bi bilo bolje, da se vseeno klet prezračuje?
Že prej so bile stene oz. omet vlažen.

Temelji so vidni zunaj in sem jih izoliral s stirodurjem, dve stopnički sta pred vhodom.

Klet je velikosti ca. 7 m2, višine slabih 180cm, in se ne ogreva. V kleti je bojler za sanitarno vodo, in po stropu napeljave, odtoki, voda itn.

Zanima me kaj bi se dalo naredit glede vlažnih sten. Prav tako bi izoliral strop in po potrebi steno s stirodurjem, zlasti stop, ker zgoraj ni toplotne izolacije tal.
Nad kletjo sta wc in del hodnika.

Kaj priporočate oz. kako se zadeve lotiti?
.....
Brez zračenja se ne boš rešil vlage.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »