Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Popravilo iztoka WC školjke v najemnem stanovanju

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Popravilo iztoka WC školjke v najemnem stanovanju
Lep pozdrav, imam sledeč problem. Sem najemnik v stanovanju. Zamašil se je odtok iz WC školjke (za zamašitev sem definitivno kriv sam). Zato sem se tudi odločil, da sam popravim zadevo. Skratka - odšravfam, odmašim in ko sem poskusil sestaviti nazaj sem videl, da je cev odtoka že dotrajana in gumice niso več tesnile, tako da je voda tekla mimo - sem šel in kupil nove ter uredil zadevo, da dobro tesni in je praktično kot nova. Sedaj me samo zanima, kdo je v tem primeru tisti, ki mora plačati te cevi - je to moj strošek (glede na to, da sem moral zaradi moje krivde iti vse razstaviti) ali je to strošek najemodajalca. Verjetno če ne bi razstavljal bi vse dobro tesnilo še lep čas, ker je vodni kamen naredil svoje in zapolnil vse luknje in tudi slaba tesnila. Iz prve bi rekel, da moram to plačati jaz, ampak vseeno me zanima kako se to obravnava.

Hvala za pomoč!
Zamašil si sam. Kriv. Šel razstavljat ( čemu, mi ni jasno) zaradi zamašitve. Razmajal in nato zadeva ne tesni.

Kje naj bi bil zdaj tu vpleten lastnik?

Za štos še znesek napiši....
Sem vprašal zato, ker sem v dobrih odnosih z lastnikom in pač sem mu sporočil da sem zadevo uredil sam in je rekel da naj povem koliko so stale cevi, da mi povrne Big Grin - znesek je majhen in mi je nerodno ker sem v resnici res kriv sam- razstavil sem, ker skozi školjko nisem mogel doseči pokrovčka, ki je bil ravno dovolj majhen da ga je odplaknilo in prevelik da bi šel naprej po odtoku (nisem pa bil ziher a je toliko velik da res ne bo šel naprej, če bi poskusil z uno gumo za odmaševanje) - se je pa čudno zataknil in ni šel nazaj nikakor... zato sem moral školjko odšravfat in iz zadnje strani kamor je priključen odtok odmašit zadevo Big Grin

Skok na forum:

Zadnje novice