Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Brez povabila in elaborata geometer

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brez povabila in elaborata geometer
Johan_R Napisal:Jaz ne bi kar odstranil mejnika. Glede na to, da je Petea pri nas izvajala geodetska opravila, je bila striktna pri tem, da so bili sosedje/mejaši prisotni. Še za sestro sem moral imeti pooblastilo, da jo zastopam Confusedhock: . Vendar je vse postopke izvedla dobro in nismo imeli nikakršnih težav.

Johan_R,
pravila, kdo mora biti prisoten, določa zakonodaja, ne jaz.
:wink:
Koordinate mejnih točk dandanes merjenih točk so natančne na nekaj cm natančno.
Nekaj let stare pogosto na nekaj več cm natančno.

Če je geodet šel samo togo z inštrumentom prenašati točke na teren, pri tem pa ni pogledal malo okoli lokacije, če se morda obstoječi mejnik vendarle ne 'skriva' malo proč, se lahko pripeti takšna situacija, kot se je avtorju teme.

Torej, da so uradne koordinate točk nekoliko drugačne od dejanske lokacije (prvega) mejnika.

Dodatno je situacijo zapletlo to, da se o postavitvi novega mejnika ni obvestilo avtorja teme.

Kako pristopiti k zadevi, pa je bilo že napisano - torej, naprej k sosedu, potem h geodetu, po potrebi še na geodetsko upravo.
petea Napisal:Johan_R,
pravila, kdo mora biti prisoten, določa zakonodaja, ne jaz.
:wink:

Vem oz. mi je bilo jasno. Navedel sem kot primer postopka, da morajo sodelovati vse stranke.

8)
Ni treba do sodelujejo vse stranke:
... dva dni nazaj, zjutraj, grem v novo hišo, vidim geodeta (posnetek terena za novogradnjo), vidim mejnik, pokomentiram...zdaj je pa tiha maša pa dolg fris

sem geodetu povedal da tega mejnika ne podpišem, ker ni uraden

(Tast je sam na skupni meji z našo zapičil mejnik (delitev njegove parcele...) - je potegnil špago v dve liniji in poiskal presečišče in to je to. nauk: tast ima vedno prav! ).
Počasi ... če geodet dela posnetek terena za novogradnjo, in si zabija kake točke, ki jih prenaša npr, to ni enako ureditvi meje ali postavljanju mejnikov....
...nekje v potoku je enkrat našel MEJNIK in zapičil za je na mesto kjer naj bi bil mejnik ki bi ga moral določiti geodet v postopku parcelacije. Gradnja bo potekala na drugi parceli.
Missfirefly Napisal:Samovoljno postavljanje in pa tudi odstranjevanje mejnikov je kaznivo.

pol sem se tud v prekrsku ce ga ven vrzem , kako je pa somejas v prekrsku ko je dal mejnik ?
Glej, to je tako, kot da bi se za umor maščeval z umorom. Tudi ti boš nasrkal.
Si že šel do njega?....retorično vprašanje...
V prekršku si samo, če ven vržeš mejnik za katerim stoji elaborat in pravnomočna odločba.

Zakaj je tak problem vprašat soseda kaj se dogaja?
Ali pa vsaj pokliči na GURS in vprašaj, če so pred kratkim izdali kakšne podatke ali plombirali v postopek tvojo ali sosedovo parcelo. Če so, ti lahko povejo katero geodetsko podjetje je izvajalo postopek.
Več glav, več ve ...

Skok na forum:

Zadnje novice