Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Brez povabila in elaborata geometer

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brez povabila in elaborata geometer
bom počaku če bo še kšn mejnik več ? Je pa tako, da vedno se dela na racun v prid narocniku in ni blo nikdar v prid kontra strani. Toliko kot moja presoja !
:?:

A misliš da geometer na merilno napravo vnese ime naročnika katera mu potem v prid plačnika kaže koordinate al kako si to predstavljaš? Pri sosedih od staršev je bilo ravno kot ti navajaš v katero "prid" so bili postavljeni mejniki (naročnik/plačnik ima po postavitvi mejnikov manj zemlje) tako da ja... ampak prepričanega prepričevati nima smisla.
Kolk si pa ti star?
Kva boš čaku?

A ne zmoreš do soseda, pa vprašaš, kaj se je dogajalo in zakaj?
Kar je novega, brez tvoje prisotnosti in privolitve, zmeči ven in se ne obremenjuj več!!!
Če sosed kaj rabi, naj on pride do tebe. Pa boste uredili skupaj.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Samovoljno postavljanje in pa tudi odstranjevanje mejnikov je kaznivo.
Odstranjevanje pravih mejnikov ni dovoljeno!!!
Nečemu, kar sosed samovoljno zabija po tvoji zemlji, pač ne moreš reči mejnik.
Potem moras pa verjetno se dokazati, da ni pravi mejnik in si ga zato odstranil. In zakaj si ga sam in ne po ustreznem postopku. Ce sosed ni uposteval pravnega postopka, ti to se ne da pravice, da sam uporabis samovoljo in na silo odstanis mejnike. Sedaj je dokazno breme na strani soseda, da so pravilno postavljeni, zakaj bi jih odstanil in dokazoval, da imas ti prav. Skoda casa. Je avtor ze dobil dobre napotke, kako naj postopa.
Ce se prav spomnim, je mejnik javna oz. uradna listina in vanjo ne smes posegati. Osebne izkaznice v primeru napacnega crkovanja tudi ne gres sam popravljati.
Jaz ne bi kar odstranil mejnika. Glede na to, da je Petea pri nas izvajala geodetska opravila, je bila striktna pri tem, da so bili sosedje/mejaši prisotni. Še za sestro sem moral imeti pooblastilo, da jo zastopam Confusedhock: . Vendar je vse postopke izvedla dobro in nismo imeli nikakršnih težav.

Čudi me, da se je mejnik pojavil brez, da bi bil ti pozvan na teren, sploh pa, če je mejnik postavljen (zabit) poleg obstoječega. Čudi me, da je geodet naredil kaj takega (verjetno bi odstranil neveljaven mejnik).

Svetujem ti, da se takoj oglasiš do soseda in ga lepo povprašaš o zadevi (ker verjetno je bil vsaj on prisoten, če že ne oba mejaša).

Drugo pa je, da poiščeš geodeta (s.p. ali družbo), ki je meritve izvedel in mejo označil, da ti pove, po čigavem navodilu.

Jaz imam slabo izkušnjo z geodetom samo v primeru, ko je le-ta zastopal "državo" pri odmeri cestne parcele oz. postajališča za avtobus in se ni najavil, da smo mo ga "izprašali na terenu pod grožnjo hlevskih vil".

Kljub naši pritožbi na očitno krajo zemljišča v izmeri 1,5x6 m smo, smo postopek proti državi izgubili (oz. bi moral pokojni oče sprožiti tožbo in plačati precejšnjo takso).
Čakajte, čakajte!?
Pa ste vi normalni!!??
Sosed s še enim pikzigmarjem zabije mejnike v moje (pa ni važno ali je to 10 m, 1 m ali 1 cm), trenutno je še moje in vi zagovarjate, da moram jaz to gledati, tožiti in podobno!?
Ta vmesni čas, glede na sodstvo vsaj par let, pa bo on to veselo uporabljal. Res krasni nasveti.
Sosed nima kaj delati na moji zemlji. Še posebej ne zabijati mejnike. Konec in pika. Še za škarpo ob meji rabi soglasje, četudi je na njegovi strani.

Če pa želi on to res spremeniti, pa se ve kakšni postopki so.
Pravila se je pac potrebno drzati. Zakonodajalec naj bi predpise oblikoval tako, da z neko splosno dikcijo pokrijejo vse primere v praksi in lepo bi bilo, ce bi bil predpis za vse vedno tudi pravicen, torej legalen in legitimen. Kar pa je utopija. (Dober) predpis je tisti, ki je za veliko vecino primerov in s tem maksimalno stevilo ljudi pravicen. Kar je pa praksa. Pa tudi kompromis - bolje tako, kot pa da smo brez pravil in vlada zakon mocnejsega. To da je svet fer, pa verjamejo samo otroci, ki imajo srecno otrostvo.
Pa kaj blebetaš!?
Ja, pravil se je treba držati, se popolnoma strinjam.
In če je sosed kaj pozabil na moji zemlji, mu to mrtvo hladno zmečem na njegovo parcelo in ga prijazno opozorim, da nima pravice hoditi po mojem. Kaj šele kaj početi na mojem!! Fasa lahko le tožbo za motenje posesti!!!
To je vse.
Vi pa parlamentirajte dalje.

Pi..a saj nisem imel enkrat geodeta na bajti. Praktično vsako leto kaj parceliramo. Menda vem kako gre. Brez soseda niti mejne točke na svoji parceli na smeš postaviti, kaj šele da bi jo premikal na njegovo.
Vi pa ga tukaj javno zagovarjate, soseda namreč in njegovo krajo zemlje!!!
Ga ne, ampak mirno resevanje sporov.
Zemlje mu ni ukradel, ker tako postavljeni mejniki pac niso veljavni. Meja je verjetno ze urejena, ce so bili notri ze prej, in s tem, ko sam postavis nove, pac ne mores spremeniti meje.
Je pa motece, da so na njegovi strani. Naj zahteva odstranitev. Ce pa sosed ni "normalen", bo pa on tozil, ker mu je avtor odstranil mejnike. In avtor bo dokazoval. Ocitno nista v najboljsih odnosih. Zakaj bi se prilival olje na ogenj? Pride dan, ko bo tudi on kaj potreboval od njega.
Spet se komentatorji kregate, pri čemer o zadevi vemo zelo malo.
Avtor ni povedal nič konkretnega. Kaj pa če so bili tile rumeni mejniki že ves čas notri, pa jih je on šele sedaj opazil? On vse kar piše sklepa, ni pa sposoben do soseda pa vprašat, a se je dejansko kaj dogajalo.
nič pa ni avtor teme omenil kje stojijo novo zabiti mejniki.
Lahko so zabiti na sosedovi parceli in meja še vedno poteka po starih mejnikih, lahko je delal parcelacijo in avtor ni bil mejaš,, vse to je seveda malo verjetno!
Bo avtor teme povedal kaj se dogaja.
Ko v takih okoliščinah preberem besedo zakonodajalec, predpisi, oblikovali birokrati ali karkoli v tej smeri, mi pade megla.
Ni bila nedavno nazaj tema o dovozu do hiše?
Fery - podpis.

Skok na forum:

Zadnje novice