Gradnja in obnova > Napeljave
Senzor ter vezava stikala

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Senzor ter vezava stikala
Hvala lepa za trdu vsem.Sem naredil čist na kmečki način.Iz razdelilne doze sem potegnil nov trižilni kabel in priklopil na novo reflektor s senzorjem.Zadeva dela,reflektor se prižiga in ugaša s senzorjem.Ostalo napeljavo sem samo izoliral in pustil pri miru.
Zdravo,
bi si kar tole temo sposodil in sicer glede priklopa dveh luči, senzorja in stikala. Ena shema je sicer narisana na 2 strani te teme, ampak mi ni povsem jasno zakaj gresta obe fazi čez senzor. 
Prilagam shemo, ki sem si jo poskušal sam narisati, ne vem pa kam gre ozemljitev. Senzor imam klasičen, ki ima 3 kontakte (žice) za priklop.
Nekako si predstavljam, da gre ena faza direktno čez stikalo v luč, da ko je stikalo v tistem položaju luč neprestano sveti.
Stikalo je 3 stopenjsko (1-0-2), tako da bi luči na -1- delale preko senzorja, na -0- bi bilo vse ugasnjeno in na -2- bi luči skozi svetile (torej vezava mimo senzorja).
Prosim za pomoč če si prav razlagam oziroma kje ga "biksam". Hvala! Smile

Še slika sheme, ki sem si jo narisal oziroma kako si jaz to predstavljam:
https://file.si/oR2O/senzor-lucstikalo.jpg
A ni nobenega "štromarja" tukaj? Big Grin
Na dnu 5 strani je gospod Mirator lepo narisal 4 sheme. Sam imam zvezano tako in zadeva lepo deluje.

Nevem sicer zakaj želiš, da lahko trajno izključiš luč, tudi ne vem kakšno je tvoje stikalo. Senzor je kot obično stikalo z malo vgrajene pameti, s katero vklaplja porabnika. Nanj moraš pripeljati fazo in nulo. Tisti priklop, kamor bi priklopil porabnika, pa potem pelješ na menjalno stikalo. 
Aja pa nisem štromar.
Dodajam povezavo do Miratorjevih shem.
https://imgur.com/rqlmR3q
Hvala za odgovor, sva ravno z avtorjem teh shem v enem drugem forumu to razčistila, ker mi ravno shema 3 (senzor-svetilka-menjalno stikalo) ni bila jasna. Ampak je res kot je narisano, tako da bom tako zvezal.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na individualno prilagojena hiša Lumar Primus-D 146 s paketom Design
14.06.2024 ob 08:28:20
Na individualno prilagojena hiša Lumar Primus-D 146 s paketom Design
V podjetju Lumar v torek 18. junija, med 12.00 in 17.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili izjemno... Beri dalje »
Pri zelenem kreditu izberite modro
14.06.2024 ob 08:20:35
Pri zelenem kreditu izberite modro
Kam po zeleni kredit? Vse več ljudi se odloča za gradnjo energetsko varčnih oziroma pasivnih hiš, saj na ta način ne zgolj... Beri dalje »
Rast povpraševanj slovenskih strank po nepremičninah na Hrvaškem
13.06.2024 ob 09:17:31
Rast povpraševanj slovenskih strank po nepremičninah na Hrvaškem
Na nepremičninskem portalu Indomio je bilo v prvi polovici leta 2024 zabeležena izjemna 20-odstotna rast povpraševanj... Beri dalje »
Izgradite hišo, kakršno si želite
22.05.2024 ob 06:49:08
Izgradite hišo, kakršno si želite
Inovativne rešitve, ki ne samo skrajšajo da skrajšajo čas gradnje in znižajo stroške, temveč... Beri dalje »
Sanacija hiš po poplavah
13.09.2023 ob 12:58:03
Sanacija hiš po poplavah
Poplave avgusta 2023 so prizadele veliko območij v Sloveniji, poškodovanih je bilo tudi veliko hiš. Lumarjevi strokovnjaki... Beri dalje »