Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Izolacija stropa v garaži

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacija stropa v garaži
Bokos20 Napisal:Energetik81: Se pravi nad lesenim stropom nad stanovanjem, kjer je steklena volna, pod njo dam paroprepustno folijo? Bo Ok?
Zapora mora biti med lesom in volno. Vedno na topli strani izolacije. Pazi na dobro izvedbo, torej brez rež, lepljeni stiki, lepljeno tudi na stranske stene.
Še lahko vprašam kakšen EPS stiroporja bi vzeli na mojem mestu? Nekaj manj kot srednje, se pravi 75eps? Večja kot je cifra boljs trden je, ampak zvok gre skozi toliko bolj, če prav razumem?

Lp
EPS = ekspandiran polistiren. Smile
Za na strop vzameš najcenejši fasadni stiropor, torej EPS-F. Trdnost nima veze, če je na stropu...
Tako stvar nareta. Stiropor (70eps) fi12cm polozen na strop, zatem mrezica in 1 sloj fasadnega lepila. Eden pa zato, ker bi Vas rad vprasal, zakaj se mi lepilo ""vlece", pride kamencek, potegnem in naredim "cesto". Ob tem lahko clovek res dobi zivcnga! Zanima me, ce veste zakaj se to naredi, domnevam da zaradi majhnega eps-ja, ker stiropor ni dovolj trden?? (slika v prilogi, za lazje razumevanje)

Priložene datoteke
.jpg   IMG_20170108_123642269.jpg (Velikost: 60,11 KB / Prenosi: 1026)
ker ti kamenček privzdigne gladilko? Zakaj sploh imaš tam kamenje? Smile
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Kamenčkov na stropu in stiroporju nimaš od kje pobrat, torej ali nisi dobro zmešal lepila ali pa si delal z umazano posodo/orodjem od katerega je odpadel kak kos malte in te potem jebe =)

ITak če hočeš gladko boš moral it čez še enkrat pa boš zravnal. Tudi če so se ti iz EPSa uvalile kakšne kroglice zdaj teh problemov ne bo več.
Ker to ne delam prvic sem res pazil na cistoco ajmarja z zmesanim f.lepilom, ampak se je cesta se vedno delala, sej pravim po mojem zarad drobljenja stiroporja, moral bi vzeti mogoce malenkost trsega.

TORN4DO, mogoce imas prav, da ob nanosu 2plasti teh problemov ne bo Smile

Dodajam se to, da sem imel kar dosti rezanja in sem to delal kar z navadno rocno zago, od tod verjetno tudi kuglice... Ima mogoce kdo informacijo, ce uporabljas prav zago za stiropor, le ta ne drobi stiropor in ne nastajajo kuglice???
@Bokos2o: S čim si ga lepil na betonski del stropa ? S purpeno-katero? (TKK mi niso ravno ok za to), cemetnim lepilom ali obojim ?
Sam imam podoben problem, s tem da ga imam za pritrditi na "Monta strop" garaže.
Trenutno se odločam med EPS-F fragmat neo super f031 in grafitnim stiroporjem Sympor "Silver reflex 031" (http://www.stireks.si/stiropor-in-stirodur.html). Zadnji je precej bolj paroprepusten.
Si ga kaj dodatno sidral v strop?
Thx za info.
Da, lepil sem ga s fasadnim lepilom MQ, ki ga imajo v Merkurju. Meni se zdi ok kvaliteta. S pur peno TKK sem samo zakril špranje med stiroporom.

Glede stiroporja ti ne bi znal svetovati. Mislim, da so kuglice nastale zaradi rezanja z ročno žago (za les), po moje bi moral uporabiti žago za stiropor, ki upam da ne pušća večjih kuglic.

Da, dodatno sem vsidral cca. 1-2kom na kos (plahto) položenga stiroporja. Bojda, ker je zadeva na stropu, je toliko bolje to narediti, vsaj za sigurnost.

Np
v garaži namesto stiroporja na strop bi dal stirodur, da ko premažem z lepilom, bi površina bila malo trdnejša....da ko nesem grablje in butnem v strop, da ne naredim ravno luknje.

Bi XPS bil boljši?

Ali bi vzel stiropor in gor zalepil knauf ploščo? Bi moral sidrat knauf na profile?

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »