Splošno > O cenah materiala in storitev
Obnova staromeščanskega stanovanja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obnova staromeščanskega stanovanja
Pozdrav,
ker je tukaj kar nekaj znalcev, kako adaptacije potekajo in koliko stanejo bi prosil za vaše mnenje.
Odločam se za nakup 60 kvadratov velikega staromeščanskega stanovanja (visoki stropovi), notri je položen že star parket, kar mislim, da bi ga dal obnoviti, prav tako so notri stari podboji in vrata, katera mislim da bi nekaj časa še služila svojemu namenu (izgled me ne moti).
Vem da je cenovni rang zelo širok od tega kaj si želiš, ampak če se vzame neke srednje cene oziroma kar povprečni uporabniki kupujejo, koliko bi po vašem mnenju prišle naseldnje zadeve na katere sem pomoislil oziroma opazil da bo potrebna adaptacija:
- nova okna (3x veliko dvokrilno okno, 1x malo kopalnica) "1500€"
- nova vhodna vrata "1000€"
- nova elektro napeljava "700€"
- nova vodovodna inštalacija v kopalnici (in kuhinji?) "1500€"
- nova kopalnica (keramika) "5000€"
- obnova parketa "?€"
- nova plinska peč + radiatorji 4x (plin do vhoda) "?€"

V narekovajih sem napisal cene, ki bi jih kot laik ustrelil, lahko pa da sem čisto mimo, za neko povprečno izvedbo :/
Še najmanj se mi sanja plinska peč z radiatorji.
Hvala za vaše nasvete.
Za okna bi rekel vsaj krat dva.
Najprej poglej še druge stvari. Trenutno živim v takem stanovanju in če bi bilo moje, bi v primeru obnove najprej vrgel ven komplet pode do nosilnih tramov (jasno bi ga takoj prodal in nikakor obnavljal). Obnovil sem parket, ki je začel spet razpadati že po 2 letih, škriplje itd. Preveri nosilne tramove tal, ki jih je morda potrebno ojačati/dodati. Sicer se tako kot pri meni tla tresejo in majejo že pri navadni hoji.
Preveri omete, če hočem zvrtati malo luknjo mi odpade vsaj 5x5cm ometa.
Elektro inštalacija samo 700€? Bi rekel da z novo razdelilno omarico vsaj 3x toliko.
Peč+bojler+radiatorji tudi jaz ugibam, vsaj 5000€?

V glavnem če nimaš velikega fetiša na meščanska stanovanja in zadosti sredstev, samo stran od nakupa.
OK, hvala za odgovore. Pri teh staromeščanskih stanovanjih je res malo hudič, cena je zelo mamljiva, samo koliko denarja potem še požrejo adaptacije, verjetno za ceno bolj novejšega bloka pa si na istem :/

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »