Splošno > Sam svoj mojster
Nakup lestve

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup lestve
Pozdravljeni.

Kupiti moram novo lestev mi je stara skoraj polomila noge oz koleno.
Staro lestev je pred leti kupil stric v Merc...... super ugodno, seveda je bil keč v max. nosilnosti ki jo je prodajalec zamolčal 95 kg točno kolikor imam jaz :evil: .
Pri delu se mi je stopnica odlomila in sem zletel , skoraj razbil brado in koleno.
Sedaj sem se odločil ,da bom kupil tako, da me bodo z njo lahko nesli tudi na britof namesto nosil :lol: 8) .
Gledal sem to http://www.josefsteiner.si/leitern/steh ... -0-55.html
Zanima me če je vredna tega denarja, če je bi tudi reskiral toliko.
Sem gledal podobne in so pol cenejše : http://www.merkur.si/delavnica/lestve-i ... -stopnicna

Torej so jos......... vredne svojega denarja ali naj vzamem . Merk.... klasiko za pol denarja ?

Help, bi rad čimprej naročil.
Steinerjeve so precenjene, vendar profesionalno dobre. Jaz imam doma Merkurjeve, pa Bauhausove pa Baumaxove, pa Obijeve, ker so mi Alposovo A-raztegljivo (9 šteng) ponoči "spizd.." iz dvorišča.

Za "gospodinjsko" rabo so dovolj (pa sem imel 110 kg, sedaj pa 100).

:mrgreen:
Kar se mene in mojega posla tiče, ne nabavim druge kot lesene "A" lestve. Tisti aluminij so vse igrače. Dobro, če jo rabiš izključno za domačo uporabo dvakrat, trikrat letno je to morebiti še rešitev. Moje priporočilo je izbira lestve nemškega proizvajalca Krause (Corda 3 x 7 klinov). Gre tudi v osebni avto. Lestev je skoraj neuničljiva, robustne izdelave in testirana do 150kg. Dosežeš pa do 4 m višine max.

Priložene datoteke
.jpg   KRAUSE CORDA 3 x 7.jpg (Velikost: 47,15 KB / Prenosi: 2449)
Saj to me martra je cena še enkrat toliko, mam tudi jaz tak občutek da so malo preveč navite cene.
Ker sem dalec od trgovin mi je pomembno tudi moznost posiljanja na dom, Merk.. ima prdvoz zastonj Jose........ bi racunal 20€ ali vec glede na to, da sem na drogem koncu Slo.

Sem v dilemi ,koleno me sezmeraj boli :? :wink: :lol:
arbajter Napisal:Kar se mene in mojega posla tiče, ne nabavim druge kot lesene "A" lestve. Tisti aluminij so vse igrače. Dobro, če jo rabiš izključno za domačo uporabo dvakrat, trikrat letno je to morebiti še rešitev. Moje priporočilo je izbira lestve nemškega proizvajalca Krause (Corda 3 x 7 klinov). Gre tudi v osebni avto. Lestev je skoraj neuničljiva, robustne izdelave in testirana do 150kg. Dosežeš pa do 4 m višine max.

Arbajter
Kje se dajo te lsstve kupiti ?
Pri teh A lestvah s stopnicami je takoj že na novi potrebno povrtati alu nete in jih nadomestiti z rostfrei. Potem ne bo problemov.
Lestve prodaja Merkur na Viču (LJB), zanjo sem dal 63 €. Verjetno tudi po ostalih Merkurjih ni problem dobiti to lojtro.
Bom preveril , hvala.
baluf Napisal:Sedaj sem se odločil ,da bom kupil tako, da me bodo z njo lahko nesli tudi na britof namesto nosil :lol:

Poišči takšne, ki ustrezajo standardu EN131 (profi namebnost, nosilnost 150kg)
Ne pomaga ti profi lestev ce strgane gurtne ne nadomestis z novo. Poznam nekoga k jih na tak nacin prisel bolj trdo na tla.
Za nekajkrat na leto je tudi bau lestev (za pol cene) dobra in varna ob pametni uporabi.
S pomocjo dveh 3x11 lestev se da priti tudi cca sedem metrov visoko brez naslanjanja na steno al kaj drugega

Priložene datoteke
.jpg   20160204_094100.jpg (Velikost: 227,03 KB / Prenosi: 2001)
Ker vsaka šola nekaj košta je mene je tudi....naročil sem tisto ,s katero me bodo nesil lahko na britof. 8) :lol:
Je pa zadeva v živo bolj masivna kot na sliki Confusedhock: , vendar po prvem dnevu uporabe zelo zadovoljen, sploh nisem imel občutka ,da sem na lestvi.

Z moje strani je zadeva zaključena. Vsem, ki ste mi pomagali pri izbiri hvala.
(apr. '19)
kupujem lestev. Ne bo v vsakodnevni, profesionalni uporabi, ampak za postoriti kaj v hiši in okoli hiše.
Jutri (v četrtek) imajo v Hoferju lestev 3 x 7 za 129 € brez dostave.
V Ideu imajo lestev 3 x 7 za 74,90 € brez dostave.

V čem je razlika oziroma zakaj se splača kupiti Hoferjevo lestev ?
_
Javr
Običajno bi zagovarjal tadražjo. Tu pa bi naredil izjemo in izbral Krausejevo. Imam takih lestev (večjih in manjših) kar nekaj, konkretno takale iz drugega linka se je izkazala v primerjavi z kakimi do sedaj preizkušenih več kot odlično. Robustna, enostavna za rokovanje, zatiči pri dviganju, spuščanju so lahko dostopni, lestev se bočno nič ne zvija, čeprav ima zgolj pravokoten profil. Uporabno do višine 4m popolnoma suvereno. Edina pomanjkljivost lestve (pa tudi tiste iz predhodne povezave) je ta, da klinov nima narejenih pod kotom, tako da ko je lestev postavljena, stojijo horizontalno. Tako je obremenjenost noge (podplata) ob daljšem delu na njej veliko manjša, kot pri tej, ko moraš stati delno na robu klina in noga po nekaj urah dela na njej postane lahko tudi boleča. Če pa so klini vodoravni, pa tega fenomena ni oziroma moraš na njej stati res cele dneve. Če pa boš na njej visel krajši čas, pa pozabi, da sem to omenil.

Priložene datoteke
.jpg   LESTEV.jpg (Velikost: 54,05 KB / Prenosi: 182)
Imam tisto iz drugega linka!
Takšnale lestev mora biti pri hiši! Ali pa vsaj pri sosedovi hiši! 8)
Jaz jo uporabim nekajkrat letno, vsi sosedje pa si jo sposojajo pri meni. Confusedhock: Jaz (in sosedje) , smo z njo zadovoljni, je pa dejstvo, da nihče od nas ni na njej več kot, ajd, pol urce!

Osebno (če se le da), rajši uporabim A lestev, ker je manjša, lažja itd.. Ampak včasih, pač ni dovolj visoka! :wink:
Če ti je 7 klinka dovolj potem kar vzemi cenejšo. Za dobrih 100 evrov dobiš že 11 klinikk in tista v Hoferju ni ravno ugodna, razen če ima druge atribute ki opravičuje višjo ceno

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »