Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Okvara novejšega kombiniranega hladilnika Gorenje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okvara novejšega kombiniranega hladilnika Gorenje
Imamo Hladilnik Gorenje NRK6193TX, star pol leta in je kar naenkrat prenehal hladiti. Kljub večkratnemu izklopu in nastavitvi, je v hladilniku 21 stopinj. Skrinja dela brez problemaov. Ali mogoče kdo ve, kaj bi lahko šlo narobe?
Pokliči uradni servis, da pošljejo serviserja ... hladilnik je pod garancijo, tako da sama ne brkljat po njem.
Več glav, več ve ...
Nameravam poklicati jutri...itak...hladilnik ga sračka od včeraj...Na žalost se mi tehnika vedno pokvari med vikendom, ko servisi ne delajo... Me je zanimalo, če ima kdo podobno izkušnjo..Hrana bo pač šla v maloro...
Ko sem jaz spraševala v Gorenju, ali servis dela v soboto, so me nadrli, kaj si pa jaz mislim, saj je sobota, oni pa ja ne bodo delali v soboto. Potem je prišel v ponedeljek brez rezervnih delov in je popravil šele v torek. Toliko o njihovi profesionalnosti.
Že dolgo ne kupujem več Gorenjevih izdelkov. Po mojih izkušnjah so totalen klump.

Nekaj hrane lahko rešiš tako, da jo daš v zmrzovalnik ali toplotno obdelaš.
A Bosch/Liebherr/Zanussi/Candy... pa misliš, da pride v soboto? In da ima s seboj vse rezerne dele?
Mi o avionu, pilot iz gozda....
Jaz imam pa glede njihovega servisa same pohvale. Kontaktirala sem jih zvečer prek spletnega obrazca, podrobno opisala težavo ... naslednji dan zjutraj me je sreviser klical s parimi dodatnimi vprašanji, popoldne je bil pa že na vratih in porihtal zadevo. Enkrat ko pa pralemu stroju izven garancije ni bilo več pomoči, mi pa niti začetne urne postavke ni zaračunal.
Več glav, več ve ...
Klicali smo jih danes zjutraj, opisali težavo, zapisali, da gre za nujno in nimajo časa,baje vsi serviserji zasedeni. Naj bi poklical serviser jutri sam,da se zmenimo, kdaj naj pride. Naj omenim še to, da delajo le od 8.00 do 16.00, se pravi takrat, ko je večina ljudi v službi. Moj poklic mi onemogoča, da hodim ven iz službe, pa še v drugem kraju delam, se pravi, da bom morala koristiti dopust, če mi ga bo šef odobril...ponavadi ga za take primere NE. Morala bom angažirati upokojene sorodnike Wink.Hrano sem nesla staršem, še sreča, da so imeli prostor v hladilniku....Zamrzovalnik pa je poln, še sreča, da deluje Smile. Me pa zelo zanima, kako se bo vrhunska firma odrezala v tem primeru...Se nadaljuje ...
gremlin Napisal:A Bosch/Liebherr/Zanussi/Candy... pa misliš, da pride v soboto? In da ima s seboj vse rezerne dele?

Se pa ne pokvarijo po pol leta. Gorenje je najvecji klump
Možno, da je plin spustil.

LP, steklenicka
LP, steklenička
Se nadaljuje...V glavnem iz servisa Gorenje niso danes poklicali, kakor včeraj obljubljeno. Smo jih pa mi in so se sprenevedali, kao, da kdo nam je rekel, da bodo danes poklicali...V glavnem, po dolgem pregovarjanju, da je zadeva nujna in blablabla, so odgovorili, da serviser ni poklical zato, ker ni na zalogi rezervnega dela????...Da te kap...sploh si zadeve ni pogledal, pa že ve, kateri del je fuč....Razložimo, da še sploh ni prišel, oni pa , ja sej zato, ker ni dela....mislim, joj in to taka vrhunska firmaaaaa, grozaaaaa...Po moje ga tudi v tovarni še niso izdelali....me prav zanima...vsak dan jim bomo težili, pa še za nadomestni hladilnik...
Lahko si pomagaš tako, da nekaj vložkov ali v prazne plastenke naliješ vodo in jih prestavljaš iz zamrzovalnega v hladilni del.....

Ja tudi sam nisem navdušen nad Gorenjem, čeprav zadnje serije elektronskih kombiniranih hladilnikov so nekako OK.

Kot zanimivost znanki je na TOP of TOP kombiniranem hladilniku odletela LED razsvetljava, po 3 mesecih, popravilo ni bilo mogoče, menjali so cel aparat z novim, mislim, da bo pri vas enako. V Ljubljani njihov servis nekako špila, okoli pa ???? Predlagam klic in urgenco direktno v Velenje , se bodo drugače obrnili.....

Glede hladilnikov in izkušenj pa ja Liebher, Miele so razred za sebe , malo manj Bosch in Simens, razni Candy, Ocean, Zanussi , žal tudi Electrolux pa samo beži , kolikor se da....
Rešeno.Prišli v petek. V bistvu je bila kriva skrinja, ki je delala led na režah, kljub temu, da je no frost tudi ta. Zato je šla k vragu elektronika. Serviser jo je zamenjal, vse skupaj 20min.dela.Upam, da bo zdaj mir.
Velikokrat se sprašujem, zakaj uveljavljate garancijo?

Slovenski zakoni dopuščajo uveljavljanje STVARNE NAPAKE na izdelkih, rok za odgovor je 8 dni, lahko zahtevaš vračilo denarja, menjavo izdelka za novega ali pa popravilo za kar se pač odločiš.
Je pa za stvarne napake na izdelkih odgovoren prodajalec in ne serviser.
Se glede škode ker so se stvari odtajale.
Poglejte zavarovalno polico, mogoče vam kaj pripada.
Če želite poskusiti nočno moro potem pokličite SERVIS JURCO,POPRAVILO GOSPODINJSKIH IZDELKOV, JURIJ ORAŽEM S.P.
Med servisiranjem gora kletvic šiba iza hladilnika.Vmes telefonski klici strank,ki nič sluteče dobijo arogantne odgovore,da je bilo kar mene sram.Na koncu pa šok izjava!
" Za danes sem končal,ker se mi mudi naprej.Pridem enkrat naslednji teden.Ne vem še točno kaj je narobe.Hladilnik ne prižigat,ker še ne dela.To do sedaj kar sem storil
vas pa košta 100 evrov"
Se pravi ne vem,če se sploh splača popravljat,ker ne vemo kaj je narobe.
Pride enkrat naslednji teden ugotavljat napako naprej. :?
Ugotavljanje do sedaj 100€.
Poznate občutek kot da vas snema skrita kamera. 8)

Skok na forum:

Zadnje novice