Splošno > Sam svoj mojster
Geberit podometni kotliček - problem

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geberit podometni kotliček - problem
Pozdravljeni!

Pred parimi dnevi se nam je začel geberitov podometni kotkliček polniti zelo počasi.
Nekaj sem poskusil počistiti sam, ampak ni nič kaj bolje.
Me pa zanima če je dotok vode v sam kotliček dovolj močan. V prilogi posnetek.

1463297705698607.mp4

Hvala za pomoč in lep pozdrav
Verjetno imaš kje ventil s katerim lahko povečaš,zmanjšaš ali zapreš pretok vode.
Preveri ventil
Se bojim, da je nekaj po ceveh prišlo...filtra na vstopu vodovoda v hišo ni?
ventil na kotliču je ampak teče voda skos isto, kakorkoli ga odprem ali do konca ali čisto malo.
Filta na vstopu ni, smo v bloku.
In kaj se lahko naredi v tem primeru?

hvala in lp
Odvij to cev, probaj jo sčistiti s pihanjem v kontra smer pa boš videl ali bo šlo ven.
Pretresi mal cev , obrni jo navzdol pa jo pretresi z udarci ob svojo dlan - ampak kontra od smeri pretakanja vode
Lahko pa tudi vse skupaj potopis v kozarec kisa (ce se je oluscil vodni kamen).
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Vodni koamen se ti je nabral. Ta bel del odvijači dol (ali pa kar tako kot je) in pomoči v kozarec...ali s kisom ali vodo + citronka ali našpricaj z namenskim sredstvom za vodni kamen. Pusti pol ure in sprobaj.
Lahko greš še v luknjo z zobotrebcom da odluščiš kak večji kos vod. kamna.
Očisti ali pa bo treba zamenjat dotočni ventil.
To belo šobo probaj namočiti v kis, ali jo pa s kako žico malo probaj preluknjati.
Najlepša hvala vsem za pomoč.
Drži v šobi je bil kamen in sem ga preluknjal z žičko, sedaj je curek veliko močnejši.

hvala.
No jaz pa imam kontra problem.
Geberitov podometni kotliček je začel "puščati" ne zapre več vode.
Bom ga danes popoldan odprl.
Verjetno je tesnilo fuč (trdo ali polno kamna).

Na kaj moram paziti?
Hvala
Sem imel isti problem s puscanjem... Nekaj casa sem se zajebaval z razstavljanjem, odstranjevanjem kamna s kisom itd., nato sem enostavno kupil nov ventil. Po spominu nekje 30 EUR, pa imas mir.
Edini pošten odgovor - menjava (kljub filozofiranjih v sosednjih temah).
Rešeno.
Sploh ni tak za*ebano kot sem mislil.
V plovcu se je kamen nabral in ni zapiral.
Razstavil, očistil in spet deluje.
Jaz se za take stvari poslužujem youtuba. Veliko uporabnih zadev je gor. No, skoraj toliko kot neuporabnih :-)
Med njimi so gor skoraj vsi geberitovi kotlički.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »