Kar naredi dom > Tempo življenja
Novi najemnik v Ljubljani

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novi najemnik v Ljubljani
Zdravo.

Že en mesec se z partnerko trudiva poiskati nekoga, ki oddaja stanovanje in bi bil pripravljen takšno ceno, ki jo oglašuje v oglasu tudi napisati v pogodbo. Ampak tega v tej naši državi očitno še nekaj časa ne bo. Mislim, da je stanje duha v družbi že tako nizko ali pa še vedno imamo globoko zakoreninjeno balkansko miselnost, da je treba zatajiti davek na vsakem koraku. Vsi bi na pogodbe pisali polovične zneske ali pa celo samo 50Eur vso ostalo razliko pa na roko. Ko jim omeniš, da bi naredili pogodbo v obliki notarskega zapisa se mi vsi smejijo in sprašujejo kdo bo to plačal. V isti sapi ti še povedo, da je z najemniki sam obup ker ne plačujejo in jih ne moreš vreči iz stanovanja.
Pa preden bo kdorkoli mi kaj pod nos vrgel naj si probam ta težko prigarani kruh. Stanovanje na štajerskem sem oddal po takšni ceni kot sem napisal v oglasu ter sklenil pogodbo v obliki notarskega zapisa z neposredno izvršljivostjo. Brez nekakšnih tuti-fruti mahinacij.

Ja nič...lep pozdrav vsem, jaz pa v iskanje naprej Smile .

(malo sem moral izpustiti ventile, saj sem pravkar končal pogovor z ponudnikom stanovanja :lol: :evil: )
V čem pa je razlika, koliko napišete v pogodbo? A bosta imela subvencionirano najemnino?
Vidva bosta itak plačevala dogovorjen znesek, pa če v pogodbo zapišeta 20€, ali pa 2000€.
Kolk pa stane tak notarski zapis z neposredno izvršljivostjo?

Samo vprašam! Big Grin

Skok na forum:

Zadnje novice

Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »