Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Senzor gibanja na luc

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Senzor gibanja na luc
arbajter Napisal:Goplay, naredi kot si narisal v prvi risbi, bo prav. Poštrihaj rumeno zeleno na obeh koncih.

Zanima me, ali je prav, da zeleno pri šalterju prekinem in jo vežem na črno v šalter, iz stene pride ta zelenorumena in jo vežem na črno od senzorja. Ali je ni treba prekinjati.
Zeleno-rumena, ki pride iz stene v šalterju skupaj z dovodnobnulo in fazo, prekineš in ni nikamor naprej zvezana. Rumeno-zeleni vodnik iz šalterja do luči (senzorja) pobarvaš na obeh koncih s črno in ga priklopiš v šalterju na dovodno fazo-črno. Saj si tudi tako narisal.

Sent from Xtouch using Tapatalk
ok zeleno pred šalterjem bom prekinil in jo povezal na črno v šalter. Na teni pa tole povezal s črno od senzorja.

Če mi prav logika deluje bo senzor imel nase vezano črno, ki bo ob zaznavi gibanja spostil tok preko rdeče v črno od luči in luč zasveti.

A je ok razmišljanje, če bom preklopil šalter in spostil tok po šalerju direktno do luči, pa bo luč skoz svetila.

Označeno z bunkicami (spoji žic) - recimo rdečo od senzorja in črno iz stene lahko skupaj povežem v sponko od luči na črno a ne.

Mogoče delujem malo glup ampak nočem kr neki probat in da skurim kake varovalke. Rajš sem ziher.
goplay2 Napisal:Pozdravljeni,

Hvala za pomoč... če prav razumem moram tako narediti...

Črno pred vhodom v štekar povežem z zeleno, ki pride zunaj iz stene in to vežem na senzor na črno (a zelena mora biti samostojna od povezave s črno naprej, ker pride od nekje do štekarja)

črno, ki gre iz štekarja in pride zunaj iz stene vežem na luč na črno in zraven zvežem rdečo iz senzorja

plava pride direkt zunaj iz stene in jo povečem na luč na plavo Modro, ki pride iz stene zvežeš na ohišje luči. Na ohišje pa priključiš modro od luči in zraven plavo iz senzorja

Faza je črna.

A je to to?
Luč prek senzorja se je vklopila in izklopilav redu. Potem sem enkrat izklopil stikalo za luć, ko sem menjal žarnico. Vklopil nazaj stikalo in sedaj se mi senzor kar naprej sam vklopi. Gori recimo 10 sekund luč, potem ugasne in se ponovno po 2 - 3 sekundah ponovno prižge. pa nobenega gibanja ni pri senzorju.
Je šel senzor v maloro, ali je mogoče kaj drugega. 
Hvala.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »