Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Senzor gibanja na luc

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Senzor gibanja na luc
A mi lahko kfo prosim pomaga...

Imam luc na terasi na stikalo on/off. Zdaj bi na luc montiral senzor gibanja, da stikalo ostane samo luc bi delala na gibanje ali pa da preklopim stikalo in sveti skoz.

Zunaj na steni imam zice.... Modra, crna in zeleno rumena

Senzor ima... Rjavo, plavo in rdeco

Luc ima... Rjavo, plavo in zeleno rumeno

Kako povezem zice iz stene? A najprej na senzor in iz senzorja na kuc? Katere zice grejo skupaj?

Hvala
Mislim da ne bo šlo, če pa se motim me bo kdo hitro popravil.
Seveda se da. Samo naprej ugotovi katera žica pride iz stikala.
Na luč s senzorjem moraš pripeljati: zemljo, nulo in fazo ter isto fazo preko stikala. To so 4 žice, ti pa imaš le tri.
Nimam časa - sem v penziji!
Spremljam z zanimanjem Smile
Lahko bi uporabil žico ozemljitve za ekstra fazo ali nulo...
Po PSu nikakor, po domače lahko zemljo uporabiš za dodatno fazo, potem pa pelješ modro (N) na senzor in na luč, direktno fazo na senzor, in fazo preko stikala na lluč.

Če boš čaral po domače minimalno kar naredi je, da zelen vodnik oviješ z črnim trakom ali skrčko na obeh straneh.
Rumeno zelena se uporablja isključno za ozemljitev in nič drugega pa če je tazadna žica na tem svetu.Pol pa prides nekam popravljat v hišo iščeš kje je faza pol pa na rumeno zelenem.Če imaš cevi lepo potegni še eno žico pa bo.Ali pa stikalo preveži z klemami da bo zunaj stalna faza pa tm dodaj kabel z stikalom v skarjni sili.
Za vse sorte se uporablja. Čeprav naj se ne bi Smile
T0RN4D0 Napisal:Za vse sorte se uporablja. Čeprav naj se ne bi Smile
Seveda. Jaz jo uporabljam na primer za to, da zvežem (zaprem) žakelj že odprte vreče gnojila.

Kot vod za fazo? NIKOLI IN NIKDAR.

Sent from Xtouch using Tapatalk
Pozdravljeni
Luč s senzorjem priključi tako kot je prav.Za takrat,ko pa hočeš,da luč gori mimo senzorja,pa iz senzorja potegneš dvožilni kabelček,do višine,ko dosežeš.Na konec žice pa zmontiraš stikalo za na kabel,za prižiganje lučke.Tako luč po želji prižgeš neposredno pod lučjo.
Odpri stikalo in poglej koliko žic imaš v dozi stikala, še najbolje boš storil, če narediš eno fotko tiste doze in jo daš sem gor. Potem bo zadeva rešljiva v trenutku in tako, da bo prav.
Bom off, se opravicujem.
Kako zgleda ko crkne senzor? Kot da bi crknila žarnica?
Pozimi zamenjal navadno zarnico za led v hodniku. Po treh mesecih me prejle preseneti blisk in tema. Vtf, crknila ledica?
Ne, v drugi fasingi dela v tej pa niti navadna zarnica ne dela. Bo treba nov senzor kupiti?
Senzor vržeš v smeti in daš tako žarnico v luč.

[Slika: sku_35428_1.jpg]
Lp, furbo
Furbo,
seveda je to najbolj enostavna rešitev, vedar z njo ne boš rešil zahteve po stalno prižgani luči, kajneda?

goplay2,
spodaj sem ti narisal obe možnosti rešitve tvojih težav. Prvo vezavo z štirimi vodniki, v tem primeru boš moral od vezalne doze (ali doze stikala, če poteka instalacija za luč direktno preko njega) prevleči še en dodatni vodnik, katerega moraš priključiti na direktno fazo in v senzorju na rjavo žico.

Druga vezava je opcija, v kateri boš za stalno fazo uporabil rumeno zelen vodnik, mislim da ni potrebe po ponovni opombi, da se tako ne dela, je pa v tem primeru obvezno potrebno preoznačiti rumeno zelen vodnik na črno (ali rjavo ali sivo) in to na obeh koncih. V dozi ga je potrebno prevezati, na luči pa moraš obvezno priklopiti ozemljitev luči na ničelni vodnik. Luč bo tako varovana z sistemom ničenja.

Priložene datoteke
.png   POD SVOJO STREHO - PREVEZAVA LUČI Z DODATNIM VODNIKOM.png (Velikost: 24,2 KB / Prenosi: 3929)
.png   POD SVOJO STREHO - PREVEZAVA LUČI BREZ DODATNEGA VODNIKA.png (Velikost: 24,42 KB / Prenosi: 3928)

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »