Splošno > Sam svoj mojster
vrtni kamin

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vrtni kamin
auditor Napisal:A ne obstaja tudi "šamotna malta" - ali je to samo tak izraz :oops:

To je pa verjetno 'šamotna moka' - za mešanico za lepljenje tuljav pri dimniku... ?
In ta moka, bi bila najbrž primerna tudi za kamin. Kje se to dobi ?

Notranje stene kamina mislim namreč obložiti z opekami iz termoakumulacijskih peči, katere naj bi kar nekajkrat bolje akumulirale toploto kot navadna šamotna opeka.

LP
A
Nekaj iz steklenice je dodajal, kot voda le malo bolj viskozno. Vsekakor bodo kamini tudi brez tega uporabni.

Mene pa zanima takoimenovana pica peč. Rad bi jo naredil, pa nimam nobenih podatkov oziroma navodil za izvedbo. Kdo pozna način izdelave?
Saj pri vrtnem kaminu ni smisel akumulacije pač pa odboja temperature v prostor. V čim krajšem času doseči temperaturo za peko. Šamot se uporablja zato, ker je sposoben prenašati visoke temperature.
Je že res okrog odboja v prostor - ampak moj vrtni kamin sem si zamislil kot nekakšno občasno krušno peč (vratca), v katerem bom pekel tudi jedi "pod peko", za kar pa je po moje praktično, da zakuriš, razgrneš žerjavico, položiš peko ali čripnjo ali sać - komur je pač bolj poznano in zapreš ter pustiš tisti dve uri - ne rabiš dodajat.

Tako nekako sem si to zamislil, pa še termoakumulacijske peči so doma ležale, šamotno opeko bi moral pa kupit.

Lp
A
Super, mi boš sporočil kako bo zadeva delala, pica peč je prav nekaj takega. Uporabiš jo lahko tudi za peko kruha ali potice.
Ma ja , ni problema - celo povabim ene par forumašev na ognjeni krst kamina, ker nasveti, ki ste mi jih dali, so zlata vredni.

Tako, da lahko kar računaš.

Upam samo, da bom zadevo spravil skupaj še letos.

Lp
A
To sem na hitro našla o stekleni vodi: http://www.silkem.si/slo/images/stories/..._navsp.pdf Včasih se je dobila za kupit v lekarni... :roll: ... se mi zdi.
To je to in ravno zdajle mi oče pravi, da so to uporabljali tudi v mehankariji včasih (časi ko je bil hrošč največji luxuz), ko je bila v bloku motorja razpoka. Ta zadevica pa je le-to zadihtala.

Samo Ma,ja - kolikor jaz vidim je zadeva dosti toksična , zato jaz tega v kamin za vsak slučaj nebi dajal. Saj ni nujno, da ne gre, ampak ker ne vem točno, raje ne bom eksperimentiral.

Lp
A
Nisem kemik in se ne spoznam na tole, vendar mislim, da ko je malta suha ni nobene nevarnosti več. Če se ne motim ima tudi šamot takšen dodatek.
Dobre tehnične fotke ima Pučko na svoji strani...tale je dobr...http://www.pucko.si/pdf/km-mangart.pdf. Kolega je delal betonskega po eni njegovih skic,pa je bil odlagalni pult z umivalnikom ter kurišče ene 10cm prenizko....treba je malce prilagodit...

lp Mare
Can we fix it?________Yes we can!
Dobre in že fertik narejene (malo večje) ima tudi Rotar iz Dobrove, sicer so odprti, ampak se komot vgradijo tudi vratca. Cena za največjega je cca. 130.000 starih SIT.

:lol: Drugače je pa skica za Mangart kar uporabna.

Lp
A
Kako je z zidanjem kamina?Je potrebna kakšna posebna malta-glede temperature?
Zdravo!

Šamotno moko in stekleno vodo dobiš v Merkurju.
Lep pozdrav
Hvala - upam, da po dopustih začnem z gradnjo kamina.
:mrgreen:
LP
A

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »