Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Kateri WiFi router

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri WiFi router
gremlin Napisal:@thundercat
Pa še ddwrt nanj.

8) Big Grin Točno tako :wink:
Reklama gor ali dol ampak s temi smo imeli zelo dobre izkušnje: Ruckus Wireless http://www.telos.si/ruckus/WiFi_dostopne_tocke.htm. Ni ravno usmerjevalnik ampak je pa dobra dostopna točka.
Homer Napisal:@trancedeejay
Vse lepo in fajn, ampak (skoraj) nič od navedenega uporabnik v svoji hiši ali stanovanju ne potrebuje.
Za razširitev območja delovanja WIFI, bo dovolj ena dostopna točka, ali router, če ga že imaš "pri roki"

Pozdravljen.
Žal imam s home variantami slabe izkušnje. Radijski del je uredu, samo potem ko pa človek z več točkami želi narest neko kvalitetno omrežje, 1 SSID (to sicer ni problem), hendlanje (preklapljanje) uporabnika med točkami in pa določen nabor drugih funkcij, potem pa pogosto običajen router ni dovolj. Meni tudi tiste variante, ko vtakneš točko v vtičnico, da pobira slabši signal z glavnega routerja in oddaja naprej v praksi ne delujejo preveč uredu (da ne omenjam nižje hitrosti).

Sicer pa te "enterprise" točke niti niso tako drage - toliko kot en soliden router. Jaz pravim enkrat uredu narejeno pa imaš mir.

Have anice Day

Matt
edid Napisal:Reklama gor ali dol ampak s temi smo imeli zelo dobre izkušnje: Ruckus Wireless http://www.telos.si/ruckus/WiFi_dostopne_tocke.htm. Ni ravno usmerjevalnik ampak je pa dobra dostopna točka.

Ruckus je uredu, samo za doma je pa res mogoče "overkill", ker so malo dražje točke. Enako z Aruba Networks. Samo če človek kupi recimo 2 še ni take panikeSmile
Have a nice Day

Matt
arbajter Napisal:Homer, se pridružujem komentarju. Virov sevanja v hiši je že brez wifijev in dodatnih dostopnih točk že tako veliko preveč. Sem že precej časa nazaj napisal, da bakreni priključek neprimerno manj seva kot bilo kateri ruter. Je pa res, da smo ljudje narejeni na "komot" in se nobenemu ne ljubi vtikati tistega kabla v zid, tu je ruter pač zmagal. Več kot to, za svojo tudi poslovno uporabo in komunikacijo doma res ne potrebujem, nobenih dostopnih točk, nobenih hotspotov, nobenega omejevanja prenosov in dostopov za moje goste, kar je res traparija. Zakaj bi moj gost moral po treh urah dol? A ja, zato ker, ma tudi janko tako narejeno v Ljubljani, Wifree za eno uro??? Če hočeš več pa - nekam znano se mi zdi pri jankotu - plačaj. Ali pa moje kaprice? Ali pa preprosto zato, da se lahko malce "pohvalim": jaz mam pa to zrihtano. Ne vem za nobeno mesto z podobnim režimom dostopa do omrežja. Dostop je poln ali pa ga ni.
Ker pa nekateri svoje službe ne morejo pustiti "v službi" si le to prinesejo še domov. Profesionalna deformacija pač ali pa v mladosti ni bilo dovolj igrač, pa se je treba igrati sedaj na stara leta. Pustimo to, vsak ima svoje veselje v čem, bolj ali manj pametnem, potrebnem ali nepotrebnem.

Pozdravljen.
Pri nas se je dogajalo, da so imeli sorodniki enak printer (ki je vključen v mrežo) kot pri nas in seveda ko so bili pri nas sem jim povedal kodo WI-FI omrežja (pač sorodniki). Ker so v sosednji bajti se je dogajalo, da ko so stisnili print je začel printat printer pri meni - pač slučajno je njihov računalnik preklopil na moje omrežje. Glede na to, da imam v sistemu še kar nekaj drugih naprav, sem se odločil, da temu naredim konec. Nato sem naštimal guest omrežje, ki ima dostop samo do spleta in nikamor drugam. Omejil sem hitrost za goste - ne vem zakaj bi gost potreboval več kot 6Mbps. Zakaj sem naredil hotspot in omejil za goste na 3h na dan? Zato, ker se je dogajalo, da se mi z usmerjeno anteno drug priklopi na odprto mrežo in prčka po torentih (nisem ravno kakšnih portov blokiral), želel pa sem da je zadeva odprta za goste, brez da me sprašujejo po kodi. To pomeni, da po treh urah kogarkoli brcne z omrežjaSmile K sreči je manj obljudeno kot bi lahko biloSmile Saj ne rečem, mogoče se bo kasneje ta čas spreminjal in podaljšal, a omejitev pač mora bit, gosti pa itak ne pridejo za cel dan brskat po spletu.
Zaenkrat vsem gostom deluje bp.

Glede na to da imam službeni sindrom (a me te zadeve tudi zanimajo privat) in želim čimveč narest za samo varnost podatkov, ki jih imam v omrežju sem celo 2m optike podtaknil na linijo, ki gre proti moji komunikacijski - če ravno strela butne preko parice, da samo konverter skuri, prako napajanja itak prej UPS odletiSmile

Kot je bilo že rečeno - Vsak tele ima svoj veselje.

Lep dan še naprej.

Matej
Še enkrat:
Nič od naštetega normalen domači uporabnik ne potrebuje.

Če pa ti deliš omrežje z drugimi in se morda greš "malo podjetništvo" in zato moraš uporabljati take prijeme, je pač tvoj problem, ki pa nima zveze s hišno uporabo "normalnega" uporabnika.
Se strinjam s Homer-jem.

Plus 90% tega kar si naštel domačih uporabnikov ne bo delalo, ker jim ne bo verjetno na volji, da preštudirajo "pol" telekomunikacij...
Druga ne rabiš kot nek povprečen router,ojačitev signala(ki jih je lahko več) ,če pa delaš adaptacijo ali novogradnjo pa potegneš kable po celem pa je zadeva zaključena.
trancedeejay
tista optika vmes ti brez vgrajene kvalitetne prenapetostne zaščite ne bo rešila tvojih naprav, tudi UPS vmes ne, čeprav sta v njem primarna in sekundarna stran galvansko ločeni, centimetri pri streli ne predstavljajo nobene ovire za preskok, kaj šele milimetri med navitji in na tiskanem vezju inverterja. V informacijo samo.
Naslednje: zaščiti si wi-fi tako, da ga sosedje niti "videli" ne bodo, pa se že s tem ogneš skoraj vsem težavam, katere omenjaš. To verjetno znaš narediti, vsaj moral bi, glede na tvoje znanje.
O teletu pa kdaj drugič.
AlesBa Napisal:Pozdravljeni,

potrebujem router, z močnim oddajanjem WiFi signala, ki bo pokril celotno hišo v obeh nadstopjih. Za lažjo predstavo prilagam dimenzijo hiše in lokacijo komunikacijske omare.

Tretnuno imam modem in na ca. 1/2 hiše brezžični repetior - bolj žalostna zadeva.

Hvala za vsak nasvet.

LpA

Jaz sem podoben problem pri sebi doma rešil z Power Line (PLC) adapterjem, kjer internet potuje po električni napeljavi v hiši.
En adapter vklopiš v najbližjo vtičnico pri modemu in ga nanj povežeš z priloženim utp kablom, drugi adapter pa vklopiš v katerokoli vtičnico v hiši in nanj lahko priklopiš router, Siol Box.... Jaz imam nanj priklopljen Siol Box in dela res brez težav, tudi HD programi.
Lahko pa dokupiš adapterje tudi posamično in jih dodajaš kje pač rabiš internet.
Obstajajo pa tudi PLC-ji, kjer ima en adapter že vgrajen WiFi in ne rabiš niti routerja. So pa malo dražji.

Za test sem prenosnik priklopil preko kabla na adapter in na 100/20 optiki izmeril to hitrost povezave:
http://www.speedtest.net/my-result/5167888330

Menim, da je to čisto zadovoljiva hitrost, čeprav je daleč od obljubljene.

Konkretno v tvojem primeru ne vem, kakšen modem imaš. Če ima WiFi, potem imaš že pokrit ta del hiše, z Power Line adapterjem na katerega bi priklopil manjši router, pa bi pokril še ostali nepokriti del hiše.
Siolovi modemi z vgrajenim ruterjem so bolj žalostni. Kupi si en dodaten ruter, strošek ni velik med 30 in 40€ in imaš vse rešeno.
Ne vem kaj Siol nudi navadnim uporabnikom ampak za poslovne imajo fritzbox, ki je kar solidna napravca z vso možno funkcionalnostjo.
Seveda, saj je vse povezano, kot vedno, z evrčki. Za mal dnara res ne moreš pričakovati koncert Roling stones-ov.
Lep pozdrav.

Meni je pa včeraj crknil stari dobri Linksys WRT54GL. Sedaj pa nevem kateri router kupiti. S tem sem bil zadovoljen, saj ga skoraj ni bilo potrebno resetirati, in tudi wi-fi signal je bil dober. Sedaj pa bi rad nekaj podobnega, le da bi se nanj dalo priključiti še tiskalnik (konica minolta page pro 1350w). Obstoja kaj takega.
na prejšnji strani sem napisal, da mi nagaja Asus, operater mi je prejšnji teden prinesel TP Link in zadeva dela b.p. takšen, po moje neka cenena zdeva http://www.tp-link.com.au/products/deta ... R841N.html

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »