Opremljanje doma > Kopalniška oprema
WC odtok v majhen premer, s pomocjo mlincka?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WC odtok v majhen premer, s pomocjo mlincka?
Koliko vem mora biti odtok za WC premera 100mm, med tem ko je navaden lahko 50mm. Problem je da v stari Ljubljani ni veliko takih z 100mm, in sem slisal da ljudje montirajo "mlincke" in potem spuscajo iz skoljke v navaden odtok. Je to res mozno?
Res ne vem. Mogoče pomaga Donat MG?

Ne me zmerjat, malo heca vendar mora bit. Brez, da bi zameril, lahko to sporočilo moderator briše.
@mr.aak
Dandanes je možno vse, čeprav prvič slišim za WC mlinčke (jaz jih ne bi rad servisiral). Pred mnogo leti sem videl v eni stari hiši (letnik 1920) v Radovljici litoželezne cevi z notranjim premerom 80mm, manj pa še ne.
Mi o avionu, pilot iz gozda....
Ja, svasta. To sem sicer slisal od nepremicninskega agenta tako da je to lahko samo njihova "sales" fora.
Boljse crpalke za sanitarno vodo (drekpumpe) imajo navadno mlincke. To definitivno omogoca ozje cevi. Se pa to navadno uporablja za crpanje iz kleti ce je kanalizacija premalo globoko. Poglej recimo na ika.si.
Nekaj takega sem videl pri kolegu s podobnimi problemi....

http://www.lontech.si/grundfos_crpalka_sololift
viewtopic.php?f=6&t=22720&
viewtopic.php?f=6&t=56695&
Mi o avionu, pilot iz gozda....
mr.aak,
seveda obstaja možnost prečrpavanja z mlinčkom za fekalije.
Že kar nazaj smo to zmontirali . Imaš prikazano.

[attachment=o20167]
Se je nabavilo nekje v Lj . :wink:

Priložene datoteke
.jpg   Črpališče - WC 003-W800.jpg (Velikost: 41,51 KB / Prenosi: 2449)
Lep pozdrav
Možno je. Boljše pumpe imajo v svoji košari spodaj kovinske nože, ki zmeljejo res vse (razen kakšnih najlonk), vendar pa za tvoj primer mislim, da to ni nujno. Treba je le paziti, kaj odpotuje v školjko. Povratni ventili pa za omenjeni primer (ko je zajem in izpust v istem nivoju) ne pridejo v poštev. Povratni ventili se dajejo pri dvigih tekočin na višji nivo zaradi tega, da tekočina, katera se nahaja v cevi, po prenehanju delovanja črpalke ne steče nazaj v zbiralno posodo, saj bi se s tem le ta v manjšem delu napolnila že iz dvižne cevi, poveča se tudi frekvenca vklopov črpalke. Z povratnim ventilom pa se tej "težavi" ognemo.

Skok na forum:

Zadnje novice

NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »