Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Prenova kopalnice-pomooooč

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prenova kopalnice-pomooooč
Pozdravljeni!
Prenavljava 35 let staro klasično hišo. Do sedaj sva uspešno prenovila že kuhinjo, dnevno sobo, spalnico in še en prostor. Ostala nama je kopalnica. Kot boste videli po slikah je obupna, pa kaj hočemo. Priložila sem slike in mere. Če se najde kdo ki bi bil pripravljen naredit kak izris bi bila zelo vesela, prav tako vseh nasvetov, predlogov komentarjev. Kopalnica je široka 280cm in dolga 400cm, s tem da je zdaj na tem prostoru troje vrat in vmesne stene. Moje želje so imeti velik tuš kar se da velik in kad, lahko je podolgovata ali trikotna, en umivalnik, wc in pralni in sušilni stroj en ob drugem, pa da nekak smiselno zgleda in je kopalnica še vedno prostorna. Vse se da prestavit, saj bova menjavala tudi cevi, tudi okno eno se da zazidat ali zmanjšat, edino kar ne bi prestavljala če je možno je WC, vsaj ne pretirano. Hvala za nasvete, ne vem točno kje naj začnem, vem samo kaj bi rada. Če ste že našli kak program kjer lahko sama not rišem pa da je enostaven se tudi priporočam.

Priložene datoteke
.jpg   SDC10103.JPG (Velikost: 103,14 KB / Prenosi: 3324)
.jpg   SDC10096.JPG (Velikost: 228,18 KB / Prenosi: 3324)
.jpg   SDC10097.JPG (Velikost: 165,9 KB / Prenosi: 3324)
Oprosti skica samo na roke na hitro zrisana ... ni časa za več :oops: ... pač osnovna ideja ... med vrata in WC bi postavila blok s pralnim strojem in sušilcem (oblekla bi ju v omaro ali zid do stropa) Tako bi dobila nišo za WC, ki bi uporabniku nudila mejčken "zasebnosti". WC bi obrnila za 90°. Potem v nasprotni kot bi postavila tuš oz. samo stekleno steno in pravokotno nanj kad. na notranjo steno ob vrata bi dala lojtrico na kateri so lahko obešala za brsače, na zunanjo steno pa omarico z omivalnikom. Če se da, bi ohranila obe okni, a ju prestavila tako, da bi bili enako široki okni levo in desno od omarice z omivalnikom.

Priložene datoteke
.jpg   kopalnica.jpg (Velikost: 29,89 KB / Prenosi: 3297)
Več glav, več ve ...
Hvala, sama si sedaj tud rišem, in sem narisala nekaj podobnega, morem pa razmislit o tej varianti tvoji z blokom glede pralnega stroja
če mi pošlješ mail ti lahko pošljem skico narjeno 2d
oziroma če mi kdo pove kako uploadat sliko in sprement velikost lahko pa tud tu naložim Wink
http://www.slikomat.si

Za spremenit velikost je pa tut MS Picture Manager ok.
Več glav, več ve ...
Jaz spreminjam v fotošopu, alia sem ti poslala ZS
Po celodopoldanskem risanju sem zdaj prišla do take risbe. Upam da je razumljivo. Kar me skrbi je:

- ali je 130cm dovolj prostora širine za udono sedenje na wcju
-ali je 80cm dovolj širine za prit v tuš kabino. kabina naj bi imela samo stekleno steno kot je narisano, brez vrat. naj bo ta orptina večja ali lahko tudi 10cm manjša.

Bi kaj spremenili? Mi laho kdo to da v kakšno računalniško risbo ali vsaj tloris?

Hvala

Priložene datoteke
.jpg   SDC10104.JPG (Velikost: 91,17 KB / Prenosi: 3164)
Men je všev ta postavitev. Sem pa našla roomstyler program in je ZAKON. Se lazji kot tist ki sem ti ga navedla prejsnji dan. Pa res ogromno izbire materialov in elementov, dekoracije ☺ js že ustvarjam na polno.

Anja hvala ti.
Ti bom zrisala v tem novem programu k je res zakon.
Mojsa Napisal:Po celodopoldanskem risanju sem zdaj prišla do take risbe. Upam da je razumljivo. Kar me skrbi je:

- ali je 130cm dovolj prostora širine za udono sedenje na wcju
-ali je 80cm dovolj širine za prit v tuš kabino. kabina naj bi imela samo stekleno steno kot je narisano, brez vrat. naj bo ta orptina večja ali lahko tudi 10cm manjša.

Bi kaj spremenili? Mi laho kdo to da v kakšno računalniško risbo ali vsaj tloris?

Hvala

130cm je več kot dovolj za wc. Tudi 100cm bi bilo. PA tudi vhod 80cm je več kot dovolj, čez takšno odprtino lahko notri neseš tudi pralni stroj ali hladilnik. Če nimate nobenega nad 150kg bi tudi 70cm zadoščalo.
Moj predlog:
45cm od levega kota,vrata 70cm(d)za vrati( pralni ali s. stroj),kotna banja,v nasprotnem kotu tuš,okno,tu nekje(pralni ali s. stroj),okno,wc(pogled proti tušu),umivalnik z omaricami na levi in desni strani
T0RN4D0 Napisal:130cm je več kot dovolj za wc. Tudi 100cm bi bilo..
Jaz imam 130 cm za bide in školjko, pa je skoraj preveč.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ah eni imajo celo kopalnico toliko široko pa gre tudi vse noter. Toliko prostora za školjo potrebuješ le, če želiš med veliko potrebo igrati harmoniko.
Probaj postaviti stvari v SketchUp. Si boš veliko lažje predstavljal.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »