Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Obzidava banje z XPS

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obzidava banje z XPS
Kajla me je spravla na to misel.Veš da to zdrži ni pa tako stabilno glede pokanja fug. No če je 3cm in z purpenom zafugirana bo že držal. Mal heca ,ker Fery vse nekam v hec obrne.
jobizer Napisal:Izdelek pove vse,če ni tvoj pa povej čigav je.
Itak, da je moj.
Pri meni je bil le bagerist in estriharji.
Pa štromar se je polatil nekaj mutiti, dokler ni dobil noge u guzico.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ali si prej montiral banjo kot si vedel kake dimenzije bodo ploščice. Tisti stik 2-3 cmm me zanima.
Ne, nisem imel ploščic.
Niti dimenzij.
Tisti rob je narezan iz ploščic, ker drugače nisem mogel rešiti.
Prav tako je vogal zmontiran pod 45 stopinj, ker ima banja radij.
Pač nekaj zimproviziraš.
Še eno vprašanje, koliko razmaka med obzidavo in robom banje ste pustili za ploščice+lepilo? Še ne vem ali bom imel 8 ali 10mm ploščice (verjetno 8mm). Ali je 15mm lufta dovolj?
Se mi pa zdi, da je manjši problem, če je placa več kot manj, se pač prej doda še kakšna plast lepila več.
Najprej mrežica in lepilo.
Nato ploščice.
Vseeno bo 15 mm dovolj.
@Fery
Kam ti pa voda steče, ko ti mulci skačejo na glavo v banjo? Spodaj pri kajli vidim kar konkretno špranjo. Upam da, ko to mularija počne, umakneš tisti bel razdelilec z rdečo lučko, ki deluje nekako hipnotično?
Pa saj se vidi, da je slika iz časa, ko se je delalo, kaj vam ni jasno? Takrat (seveda če delaš sam) itak imroviziraš na 100 in 1 način...
Voda odteče v tuš odtok.
BTW nimam kanalete ampak navaden sifon. Dela BP.
Fery Napisal:Zdaj zgleda takole.

[Slika: IMG-20150807-WA0017.jpeg]

Kaj je zgoraj desno? Električna doza?
In kaj če je doza? Puste človeka, da si suši lase med kopanjem, pač zmeri manjka časa Wink

Resno, kakšna 12V luč z ustrezno ip zaščito, z napajalnikom nekje zunaj, je pa tudi dovoljena v radiju 1m od vode? Tudi sam imam ledice nad tušem.
Fery Napisal:Najprej mrežica in lepilo.
Nato ploščice.
Vseeno bo 15 mm dovolj.
15mm pred mrežico z lepilom, ali potem?
Če grem računat je mrežica+lepilo hitro 2mm, nato ene 5mm lepila pod ploščico, pa 8-10mm ploščica...pa sm hitro čez...morda bom šel raje na 17mm, dodam lahko vedno.
mape Napisal:
Fery Napisal:Zdaj zgleda takole.

[Slika: IMG-20150807-WA0017.jpeg]

Kaj je zgoraj desno? Električna doza?

Nedaj bog da ti svojo sliko iz kopalnice prilepim, sej bi me polovica forma križala 3dni, imam el omarico na steni z bajno ,ki je el omarica vidna v kopalnici in ima luknje SmileWink sj pipa je na drugi strani bajne (vsaj nekaj), tako so naredili prejšni lastniki. Se spravljam že od kaj sem kupil zaflikat tisto steno pa nikakor ne uspem(prej bo nova kopalnica)
Yep, to je doza.
Pride luč za branje.
12 V, preden se bo kdo začel po trepalnicah metati.
No na koncu sem vseeno šel na siporeks, 5cm XPS se je sumljivo upogibal, ko sem ga poskusil obremenjevati s strani, bi moral res kompletno zafilat da bi se naslanjan na banjo...na koncu sem tudi ugotovil, kako je siporeks enostavno obdelovati - z navadno baubau žago za 6€... Lepil nekaj s purpenom, nekaj z lepilom, drži super.
Še eno vprašanje - ali je smiselno še obdelat z mrežico+lepilom?

Končana zadeva (okoli sem moral še doštukati estrih zato je še temno), čaka na keramičarje:
[Slika: 20160229_205400.jpg?psid=1]

Skok na forum:

Zadnje novice

Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »