Splošno > Sam svoj mojster
Samogradnja zunanje IR savne

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samogradnja zunanje IR savne
Mhm...od leta 2016 :mrgreen: , se ni dosti premaknilo :lol:
Sprva mišljena na balkonu, zdaj kopalnici, mogoče drugo leto klet (sam jo mam na hodniku v klet, prej pa kopalnici -pralnici)?
Če te Jani še prepriča , da je edina prava na drva, boš mogoč čez par let v podobni njemu...''brunarc'' na dvorišču 8)
bohinc Napisal:Mhm...od leta 2016 :mrgreen: , se ni dosti premaknilo :lol:
Sprva mišljena na balkonu, zdaj kopalnici, mogoče drugo leto klet (sam jo mam na hodniku v klet, prej pa kopalnici -pralnici)?
Če te Jani še prepriča , da je edina prava na drva, boš mogoč čez par let v podobni njemu...''brunarc'' na dvorišču 8)

Pri meni stvari pač trajajo. Sta dva problema, čas in denar. Ker je prišlo nekaj denarja zraven (tašča Smile ), smo balkon, teraso pozidali. Načrti so se temu primerno spremenili. Počakat je bilo treba na keramiko, itd, instalacije pa sem temu primerno prilagodil. Ker se bliža penzija, bo časa dovolj, denarja manj, dolgčasa več, dvorišče je veliko, mogoče pa bo tudi na dvorišču kakšna, za goste Smile
Saj bom naredil kot je treba. Eno bedasto vprašanje. Ali savna deluje, če je konstrukcija samo opaž (odmik od stene zadaj), pa zaradi tega daš močnejšo peč, npr. namesto 3 kw 6? Nekje sem bral, da je nekdo dal samo zunanji in notranji opaž (brez izolacije) pa mu zadeve špila.
Za tistih nekaj minut ni ravno velika Izguba. lpt
Citat:Ali savna deluje,
Zakaj ne bi ? Pač grela (katerakol že...) delujejo mal dlje.
Sicer konstrukcijo tudi zaradi opaža delaš, vmes gre lahko že kaka izo.. Bi pa delovalo tud brez.
Odvisno od velikosti savne, so ''normativi'' za moč.... mal poguglej.
Za finsko peč predvidi mesto postavitve, najbolje , da bi jo že imel ali vsaj vedel razmak (letev) za vijačenje peči... Nafilana s kamni ima kar lepo težo..., da ti ne sname opaža... :wink:
Uvod velja tudi za električno napeljavo..., če ne bo na drva :mrgreen:
Hvala, o tem nisem razmišljal. Predvsem teža!!!
Jaz sem leseno konstrukcijo na mestu, kjer je obešena finska peč, dodatno ojačal. Peč je torej čez opaž privijačena na konstrukcijo in ni težav tudi ko je polna kamenja.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »