Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Maginon nadzorna kamera

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maginon nadzorna kamera
Zanima me, ce ima doma v delovanju kdo to nadzorno kamero? Pred casom se je prodajala v hoferju.
http://www.eaelektronika.com/?476,magin ... 100ac-wlan

Zanima me dejansa izkusnja, koliko vlece wifi, je programska oprema uporabna, se da vse delat, kakor kaze video o kameri?
Jaz jo imam. Sicer prejšnji model ampak nekih razlik v specifikaciji ne vidim. WiFi signal je OK. Tudi njihov software. Sam sem sicer na Androidu uporabljal IP Cam Viewer, ki je boljši.

Če ti slaba resolucija odgovarja potem kupi.
Ce bi recimo v tem trenutku rad preko telefona pogledal doma sliko ... Kako se to naredi, dela? Priklop je na 220V? Premikanje gor dol in levo desno preko telefona dela? Sem gledal video, pa me zanima ce res vse deluje kot je prikazano...
Priklop 220V. Praktično vse lahko delaš prek telefona. Že nekaj časa nisem uporabljal ampak kolikor se spomnim če hočeš gledat preko interneta moraš dat kameri statični IP in forwardirat port 84.
0,3 Mpix ? Igrača, škoda denarja.
Se strinjam s predhodnikom, neuporabna resolucija. Kitajci za manj denarja nudijo boljše. Včeraj so mi dostavili tole

http://www.ebay.de/itm/720P-IP-Kamera-C ... SwI-BWJfWb

še ceneje bi bilo tole:

http://www.aliexpress.com/store/product ... 22344.html

malo sem se včeraj poigral, izgleda kul. brezžično, sliko gledam na telefonu, ponoči lepo dela, je pa res, dase kamera ne premika - gledaš vedno fixno smer in tudi ne spreminja fokusa (zoom).
Da se popravim - za bejbisiter je v redu.
Če pa jo misliš uporabiti kot video nadzor, pa brez 1Mpix nima smisla investirat, ker bo razočaranje preveliko. Z 3Mpix boš pa na 10m videl vsako kocino na bradi.
V bistvu bi jo rabil za banalno uporabo.. Rad bi jo dal v kotlovnico, da bi preverjal termometre na zalogovniku.. To je vse.
Imam to kamero že kakšno leto.
Seveda je resolucija majhna in ne moreš pričakovati preveč.
Je pa dovolj, da ugotoviš da je nekdo v območju ki ga nadziraš in da vidiš kaj počne.

Za resne nadzorne sisteme pa rabiš tudi "resne" kamere za "resen" denar.
Pa tudi to ni preveč uporabno, ker bi potem moral najeti tudi službo varovanja, ki bi v primeru sprožitve alarma ujela lopove. Zgolj posnetek, bi najbrž na sodišču padel (če bi sploh do sodišča prišlo).

@misko07
Nisem prepričan, da ti bo to uporabno.
Morda, če so termometri blizu eden drugega z velikimi številkami.
In če to niso osvetljeni termometri, boš moral imeti prižgano luč, pa še probleme s kakšnimi odbleski boš imel. Verjetno tudi nastavitev objektiva ne bo dobra za majhno razdaljo
vse te kamere imajo napajanje preko 12V in ne preko UTP?
VseJeZeZasedeno Napisal:Se strinjam s predhodnikom, neuporabna resolucija. Kitajci za manj denarja nudijo boljše. Včeraj so mi dostavili tole

http://www.ebay.de/itm/720P-IP-Kamera-C ... SwI-BWJfWb

še ceneje bi bilo tole:

http://www.aliexpress.com/store/product ... 22344.html

malo sem se včeraj poigral, izgleda kul. brezžično, sliko gledam na telefonu, ponoči lepo dela, je pa res, dase kamera ne premika - gledaš vedno fixno smer in tudi ne spreminja fokusa (zoom).

Se da take kamerce narihtat, da ti pošlje sliko na mobitel takrat, ko zazna gibanje?
Pošiljanje slike na GSM NI stvar kamerce ampak softwera. Kupiš DVR + HDD + kamerco, na Aliexpres in dela. Ne kupit pa kot so predhodniki napisali kamer kamer nizkih resolucij, niti se kaj vidi, niti so barve spodobne. Primer je Lidlova kamerca. Ko sem jo testiral je sosedov bor rdečevijoličaste barve, skratka neuporabno.
Nimam potrebe po snemanju, torej dodatnega hardverja ne rabim (DVR+HDD).
Imel bi rad:
- dostop do njene slike bilo kdaj preko interneta
- opcijo, da me opozori, če zazna gibanje - torej, ko se ji pojavi nek "tujek" v snemanem območju (da mi pošlje SMS ali email ali sliko na mobitel)

Torej rabim poleg omenjene kamerce še nek software za to? Kateri recimo?
Če govorimo o tej Hofferjevi kameri, vse našteto zmore s priloženim programom....

Če boš kamero uporabljal zunaj, boš imel precej alarmov zaradi živali.
Če pa bo notri in imaš kako žival (mačka, pes, ...), pa itak pozabi....
Vzel bi tisto 720p, za predvidoma notranji nadzor, od živali imamo samo pajke.

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »