Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Drsna vrata

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drsna vrata
Če hočeš ustaviti zvok, seveda morajo biti. Skozi špranje bo šel normalno.
Bo pa jasno, za odtenek boljše kot luknja. Karkoli boš obesil nanjo, bo delno ustavilo zvok.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
@sam kupis kaseto za vgradna vrata in je. Opcija montazno ali pa vzidano z ometom.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Fery Napisal:Narediš, zakaj pa da ne? Vse smo že naredili.
Kupiš zgornje vodilo in je.
Zakaj bi pa dal OSB? Da se bo zvilo ali je še kakšen drugi razlog?

Ravno zaradi tega sem mislil OSB plato da sploh kaj drži. Tam ni profilov vertikalnih in namesto njih sta dve OSB plati+ knauf skupaj zašraufani.
Problem je, da so vrata na 10 cm in meni zmanjka cca 2 cm za večjo dimenzijo, ki je prva 'sprejemljiva', zato 'improviziram' in edina ideja k sem jo dobil je osb in knauf skupaj.
Kaseta (OSB) bo cca 30 cm v poštemanem žepu stene, tako da bo ven gledala cca 40 cm. In na teh 30 cm (od 70) bo pritjena na steno, naprej pa bo še oplaščena z knaufom.

A to ne bo zadosti stabilno (se ne bo krivilo...)?
Zdravo

Sem pred montažo drsnih vrat (kaseta) za WC ta vikend. Okrog drsnih vrat bo keramika. Vrata predstavljajo celotno steno, ki še manjka med dvema že postavljenima stenama. 

Zanima me, ali je bolje dati drsna vrata (kaseto) pred keramiko, ali je vseeno če jih dam kasneje. 

Razlika je v tem, da mi ni treba rezat vrat, ker je celotna zadeva narejena tako, da pride na končni tlak glede višin.

V enem primeru moram krajšat vrata, v drugem primeru pa imam knauf steno, ki nalega na keramiko, pa jo malo težje zaključiti, ni ravno po PS... 

Tretja varianta je, da jih vgradim pred keramiko in podložim za višino keramike z lesom (med UW profil in kaseto les)?

Meni je ta varianta najbolj simpatična, ima kdo kakšno mnenje? Kako se običajno dela pri 'profesionalcih', če je kdo tu gor? 

hvala za mnenja
Itak. Kaseto postavis na visino koncnega tlaka(obloge).

Al pred al po keramiki na tleh se pa sam odloci.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »