Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Bide v kopalnici ?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bide v kopalnici ?
:lol: :lol: Zanimivo tole branje .............. resnično!

Ne razumem - zakaj so nekateri osebki - osebno užaljeni in menijo da jih imajo nekateri za umazane - če nimajo bideja.

Pred 15 leti je bila klima v avtu - utopija in luksus. Danes je del serijske opreme.

Pa? Vsi smo se naučili pritisniti tistih nekaj "knofov", da nam je bolj udobno in ugodno.

Z bidejem je enako.

Ni modna muha, ni nepotrebno zlo! Je samo še eden od sanitarnih elementov, ki olajšajo in poenostavijo dnevno higieno človeka.

Ne bom zahajal v detajle in primerjave bide ja / bide ne, ker bo spet kdo menil, da je letelo na njega.

Samo imeti bide in ne vedeti za kaj ga uporabljati - nima smisla. Škoda denarja in prostora.

Je pa tako - in zanimivo je brati prispevke ljudi in brsti njihove predsodke .......... kaj vse da se pere in umiva v bideju. Noge, rit, intimni deli, celo zobje in "proteze" :lol: , vse to pa naj bi bil razlog, da se kao otroci ne bi smeli igrati z vodo v bideju. :roll:

Se globoko opravičujem, ampak po vsaki uporabi tako umivalnika, banje, tuša, bideja ali WC-ja, je kulturno za seboj tudi "POSPRAVITI" in počediti!

Popolnoma vseeno je, ali vodo za kavo natočim v bideju, umivalniku, banji ali v kuhinjskem koritu! Povsod je enako čisto. Res pa je, da v kuhinji ne perem nog. :wink: Mi je malo previdsok pult! :lol:
Lepo napisano Smile Se 100% strinjam!
Ni me še noben odgovor prepričal za ali proti bideju.
Glede na to da si bova s punco urejala stanovanje v hiši mojih staršev v mansardi me zanima, glede bideja ali ja ali ne.
Mi ga imamo doma jaz osebno ga ne uporabljam pri punci ga nimajo. Če ga vgradim ne vem, če ga bova rabla, če ga ne pa ga slučajno bi... nebi pa rad delal nepotrebnih stroškov pa še kopalnica ni neki velika, raje se bi odločil za pisoar, kaj svetujete.

LP
Moje mnenje je, da če ga dosedaj nista uporabljala, ga tudi v bodoče ne bosta. To predvem pišem z vidika majhnosti prostora, ki ga imaš na voljo.

Če pa ni omejitve, je pa to lahko še ena zadeva, ki se jo sprva vgradi "za vsak slučaj" in potem spontano začne uporabljati. Sama ga koristim, odkar sem se pred leti preselila k takrat bodočemu možu, in ga imamo tudi v obeh kopalnicah v novogradnji. In ga uporabljamo.
Alea iacta est
V bloku smo bili brez bideja. Tudi sedaj v hiši ga nimamo, ker ga nisva prej nikoli uporabljala in se mi posledično ni zdelo smiselno, da ga vgradimo, kjub velikim kopalnicam.
klima ni zdrava, prevečx se umivat pa tud ne Smile
---mi mamo na kmetiji bide- že vsaj 30 let- kaka modna muha??!!! kmetom prav pride, ker si po delo v gozdu al pa kjerkol spereš noge, ker kmet se ne tušira vedno ko pride v bajto, noge si vmit je pa fajn preden daš gor natikače, pa tud kopalnica je postavlejna pri zadnjem vhodu, tak da si se sezul pa kr umil. ko sm bil mali vem da smo notri štunfe pa kej taga namakali, otroc smo si notr roke umivali pa še kaj Smile, v glavnem fajn stvar, še sedaj.
tukaj v bajti pa imamo kopalnico 2,80 x 2,80, pa mam priklop , ampak mi ni na misel pršlo da bi ga montiral. nevem kaj mi bo... trenutno.
Bide je zelo v redu zadeva. Mi ga doma nismo imeli in ga tudi nisem pogrešala. Sedaj pa tu v moji hiši ne bi mogla brez njega. Enostavno ga potrebujem. Če ne za druge stvari pa vsaj za umivanje nog po košnji trave ali delu na vrtu poleti.
Če ga sami ne uporabljate pa sem videl že kuža ,ki prav lepo pije vodo pod tekočo vodo iz pipe na bideju,ker je ravno na pravi višini... Big Grin .
5 točk za bide od mene Big Grin

sicer pa rang opreme po funkcionalnosti:
1. ***umivalnik
2. ***WC-školjka
3. ***tuš
4. **bide
5. *banja
6. s.alnik
7. masažna kad
8. bazen

*zvezdica zame pomeni nujno
če bi izbiral med bidejem in pisoarjem, bi se odločil za slednje...
Mi smo imeli bide v kopalnici že pred štiridesetimi leti. Glede na to, da se danes nekateri sprašujete, zakaj ga uporabljati, je to očitno že starinski predmet, nepotreben za današnji čas :oops: :oops: . Mi ga imamo še vedno, uporabljamo ga večkrat na dan.
Ok vidim, da je vsem nekaj nerodno. Pa bom jaz napisal, kako z mini testom ugotoviš, da rabiš bide.
Te pritisne in se greš usrat. Za otroke kakat, za občutljive na veliko potrebo.. Ni važen spol, starost, stan, tajkun, ne-tajkun, vsakega prime.

Ko končaš, navadno v našem delu Evrope uporabimo papir (so tudi izjeme, ampak za naš primer ne toliko pomembne).
Odtržeš nekaj lističev od rolice in potegneš. Pogledaš, če je dovolj čist. Se zgodi včasih. V tem primeru zaključiš test.
V primeru, da papir ni dovolj čist, zadevo ponoviš. Sedaj bi moral biti papir že bolj čist. Če ni, ponoviš.
Ko si postopek ponovil že tretjič in ugotovil, da nisi zadovoljen z belino papirja, lahko mirno zaključiš test. POTREBUJEŠ BIDE.

Še disclaimer: test ni namenjen ugotavljanju ali je v kopalnici dovolj prostora za namestitev bideja. Prav tako ni namenjen ugotavljanju tega, ali lahko bide uporabiš še za kaj drugega. Vnaprej se ograjujem vsake odgovornosti od tega ali bo uporaba testa vplivala na vaše družinske odnose ali številke na TRR. Test izvajate na lastno odgovornost. Posvetovanje z zdravnikom, farmacevtom ali partnerjem pred testom ni potrebno.
@alpek : Točno tako !!

Pa dajmo še o tem: Kaj je bilo prej KURA ali JAJCE ?
Alpek, simpatičen test :lol: .
Po mojih izkušnjah ga punce oz ženske bolj pogrešajo kot moški :-)
Mi smo ga doma imeli in sem ga uporabljala občasno za umivanje med rednim tuširanjem.
Zdaj v svojem novem domu pa imava malce tesno kopalnico in sva se mu raje odrekla na račun več prostora. Mislim, da ga ne bom pretirano pogrešala.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »