Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Odpiranje dvoriščnih vrat z GSM

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpiranje dvoriščnih vrat z GSM
Šele zdele pogledu odgovore na tole temo, pa vidim, da je SloCop dal že vse podatke. Dodajam edinole da se dosti teh napravic da kupiti v Conradu v BTC-ju (LJ) ali pa v Delko-tu v isti hali BTC.

Gremlin, kuga pa je poanta, ne razumem, sem z Dolenjskega.....he,he.
Poanta je zadovoljstvo ko nekaj narediš sam na predstavljen način obenem uporabiš sicer dokaj neuporabno stvar in recikliraš ter še prihraniš.
Točn to. Čeprav je včasih prihranek tudi z negativnim predznakom Big Grin
Mi o avionu, pilot iz gozda....
SloCop Napisal:Poanta je zadovoljstvo ko nekaj narediš sam na predstavljen način obenem uporabiš sicer dokaj neuporabno stvar in recikliraš ter še prihraniš.

Men se pa zdi, tako razmišljanje pozitivno. Gibalo razvoja. Še zmerom cenejše od gostilniškega modrovanja ali pa brskanja po spletnih prodajalnah in nabavljanja smeti. :mrgreen:
To me spominja na čase, ko se ni nič splačalo in očitno se za mnoge še zmerom ne splača nič, se pa splača uvažat bodoče odpadke -smeti. Ogrevalo se je s k.o, gozdovi se pa zaraščajo.
Predelovalna lesna industrija propada- izvažamo hlodovino, uvažamo in kupujemo pa predelane lesne odpadke dražje od domačih (peleti, samo, da so fensi šmensi, ker so uvoženi) Ja in podobnih primerov je mnogo.

Bi pa na tem mestu vprašal, zakaj mi daljinski upravljalec ne odpira garažnih vrat,
če je temperatura v avtomobilu več kot 30 st C ?
@picas55: Lahko imaš v daljincu kak slab lot, zna pa biti tudi, da ti zaradi temperature frekvenca kam zadrifta. Če boš kaj mimo Trzina hodil, se oglasi mimo z daljincem, bova pogledala, če se kaj vidi. (p.s. Si siguren, da je problem v daljincu in ne v sprejemniku? Imaš možnost preveriti? (če imaš 2 daljinca) )

@SloCop: Tisti modul s senzorjem svetlobe žal ne deluje pri večini telefonov: se display prižge tudi, če pokliče neavtorizirana številka (ali pride SMS).

LP, g
@mucek: Žal imam, samo en daljinec, kateri mi normalno deluje in resda nagaja ponavadi
samo ko pridem ob toplem vremenu iz dela domov (10 min vožnje) in ga npr niti avto klima ne uspe ohladiti. Ne nagaja mu niti vlaga.Kako bi preveril sprejemnik, kateri ima bolj stalno temperaturo z manj nihanja. Sem ga pa že nekajkrat resetiral, ker nisem vedel v čem in kdaj je problem. Razen posprejat po kontaktih z Wd 40 pa ne znam :lol:
Ojej! Ne mi z WDjem po elektroniki! Za prav vse pa res ni (čeprav eni to počnejo Sad )
Prileti en dan okoli (sem ti dal kontakt na PM), pa bova daljinec preventivno precinila, če ima kje kak hladen lot. Ponavadi je to to.

LP, g
Saj vidiš , da sem dal smeška, še za cilindrične vložke ključavnic je zgornji sprej odsvetovan, pa da ga bi rabil za po vezju. 8)
K sreči vsaj poceni ni, da bi rabili ga, tja v tri dni Tongue .
@Gremlin-Točn to. Čeprav je včasih prihranek tudi z negativnim predznakom.

Se bojim, da je pri takih predelavah lahko rezultat res edinole negativen. Zato se nimam cajta ukvarjat z takimi neumnostmi cel dan ali več, če kupim isti šmorn za ceno ene ali dveh ur dela. Čista matematika. Sploh, če je rezultat take predelave lahko zelo dvomljivo uspešen ali delno delujoč.
Pa bodoči odpadek gor ali dol.
zakaj nekdo brise moje poste?
Verjetn si se kermu zameru. Druge ni.
No kakorkoli, med drugim sem napisal da imajo telefoni možnost blokade dohodnih klicev in pa tudi sama telefonska številka ki je 9 mestna je kar precej dobro geslo Smile
Po tem takem bi lahko tako tudi odpiral el.ključavnico na vhodnih vratih?
arbajter Napisal:@Gremlin-Točn to. Čeprav je včasih prihranek tudi z negativnim predznakom.

Se bojim, da je pri takih predelavah lahko rezultat res edinole negativen. Zato se nimam cajta ukvarjat z takimi neumnostmi cel dan ali več, če kupim isti šmorn za ceno ene ali dveh ur dela. Čista matematika. Sploh, če je rezultat take predelave lahko zelo dvomljivo uspešen ali delno delujoč.
Pa bodoči odpadek gor ali dol.

Tukaj moraš ločiti med hobijem in poslom. Za posel se sigurno muckova varianta ne splača. Za hobi oz. kako uslugo kolegu pa je rešitev čisto ok. Pri hobiju pač ne smeš iskat ekonomske opravičljivosti. Sicer pa mucek zna narediti tudi profi zadevo, s tem postom je hotel pokazati zadevo tistim, ki "znajo mal lotat", niso pa eksperti v elektroniki.
jani65 Napisal:Po tem takem bi lahko tako tudi odpiral el.ključavnico na vhodnih vratih?
seveda, vklopi / izklopi vse kar dela na strom

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »