Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Sanotechnik - izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanotechnik - izkušnje
Prosim za izkušnje tistih, ki uporabljate Sanotechnik kompletne masažne tuš kabine.
Ker sem finančno zelo omejena, mi je ta rešitev zelo všeč. Vendar so me v trgovini Mavi opozorili, da bojda masažne šobe rjavijo, da je te kabine zelo težko čistiti (zaradi številnih plastičnih robov) ter da jih stranke mečejo ven in se raje odločajo za izvedbo tuš kad+tuš kabina+masažni panel. Žal je ta izvedba v rangu nad 700 EUR, Sanotechnik pa se prodaja od 270 EUR naprej (pa še keramike ne potrebujem).

Prosim za deljenje vaših izkušenj in mnenja.

Hvala
Glava vas bo bolela v obeh naštetih primerih, če ne takoj, pa zagotovo pozneje, ko bo prišel čas za redno vzdrževanje, popravilo ali zamenjavo!
Masažna kad, masažni panel ali masažna kabina, vseeno kaj, vse to omogoča že masažna prha - tuš slušalka in, če je v tleh luknja a okoli najcenejši tuš paravan, je užitek enak.
Se opravičujem, vašega odgovora ne razumem. Kaj je to paravan?
Ste lahko konkretnejši, kaj je tisto kar me mora skrbeti?
Hvala
Živjo.

Doma imamo Sanotechnik masažno tuš kabino s parno savno in radiem za dve osebi SambaDuo. Montirali smo v novo stanovanje 2006. Res je, da masaže in savne zelo malo uporabljamo. Sedaj smo 4 članska družina in jo redno uporabljamo za tuširanje. Za enkrat vse deluje kot nova, tesni 100% in nimam pripomb.
Čiščenje: Na vsaki tuš kabini ali steni, ki je mokra se nabira vodni kamen. Seveda, če pustiš par mesecev, da se nabira vodni kamen, potem je res težko očistiti, če pa to redno počneš na 14dni do 1×na mesec, ni nobenih težav. Naša je po rednem čiščenju kot nova. Pri nas prakticiramo čiščenje 1×na mesec in sicer tako, ko se gremo tuširat sabo vzamemo pršilko cilitbanga in mokro tuš kabino našpricamo in razmažemo po celi površini. Po tem se normalno stuširaš in na koncu še enkrat z gobo kot bi še enkrat razmazal po površini (brez dodajanja čistila) Na koncu še ko sebe splakneš splakneš čistilo s površin in to je to. Pri tem postopku ni DRGNJENJA, ker čistilo razstopi vodni kamen in ga samo obrišeš.

LP
1. paravan
2. Skrb, ko so na izbiro samo slabe rešitve.
Tudi pri nas jo imamo že osmo leto, to zadevo pa razen kamna :mrgreen: res deluje brez problema.
Verjetno se bi vodni kamen nabiral tudi na dražje. Je pa nekaj neopravičljivih slabih in še vedno ne odstranjenih konstrukcijskih napak.
(naleganje kabine na tuš kad, ceneno stensko pomično držalo tuš ročke in nikakršen priključek odvoda pare iz kabine).
Kar je še vedno, tudi sedaj pri novih opaziti na razstavljenih kabinah. Glede na starost bi se verjetno sedaj odločil na talni sifon in v isti ravnini s tlemi in stenskim panelom in najmanj 80 cm vrati in ventilatorjem s senzorjem vlage nad tušem.
Zna pa taka zadeva biti dražja od zgoraj omenjene tuš kabine.
Stara tema pa vendar tudi mene zanima še kaj več izkušenj z Sanotechnik pa verjamem da zanima še koga Wink
Kaj konkretno? Imel njihovo tuš kabino! Kabina kot kabina :wink:

P.S Že imaš "dnar" 8)
Recimo Dream, Scala, TC01 ali Trend modeli, pa malo tudi gledam samo stekla pa kad in je to vse tko drago hehe.

PS: Ja danes so pozno popoldan nakazali z Eko sklada jeej Big Grin
Sanotechnik je čisto v redu zadeva, jo imam in BP. Kolpa san ni več to kar je bila, se še marsikdo lahko kosa z njo. Tako da + za Sanotechnik tudi zato ker imajo več izbire kompletnih tuš kabin.
Pred štirimi leti sem jo ob obnovi kopalnice sam montiral.....da ne rečem preveč - pekla me je glava!!!! Načrt sestave katastrofa... po embalaži in načrtu sestave sodeč je to kitajski proizvod. Eno steklo vrat, še pred montažo, kar naenkrat eksplodiralo, zgornji tuš puščal, reklamacija po nekaj mesecih in pregovarjanju glede stekla uspešno rešena. Prišla dva serviserja in zadevo uredila.
Če bi vrnil čas pred obnovo se zanjo nebi odločil. Naredil bi tuš nišo v tla kanaleto, drsna vrata in masažno ročko. Tisti radio in svetlobni efekti v kabini nimam v spominu kdaj sem nazadnje vklopil. Mogoče v začetku kdaj.
Svetujem tehtni premislek za nakup
In spet bi te glava pekla, mene pa prav nič hmm le zakaj? Očitno je več kot doolj OK in ni težav.
mi jo imamo dve leti uporabljamo jo samo za tuširanje ker tiste šobe res ne delajo najbolje vsakih 14 dni jo našpricam z Tuškabinen rajninger iz hoferja da se očisti vodni kamen smo štirje zamenjal pa sem že enkrat kolesca na vratih kupil v merkurju pa tuš ročko sem ža na novi zamenjal za tisto iz hoferja ker orginalna ni kaj prida. imamo pa tisto najcenejšo za 190€ bi rekel da sem glede na ceno zadovoljen. plus je v tem da je kompletna zaprta in ob tuširanju ne šprica po stenah. Še največji plus pa je da jo lahko v primeru okvare flikneš ven in postaviš novo brez vodovodarja in razbijanja pa tudi nobene možnosti kakršnega koli zatekanja v steno ni ob nabavi sem bil skeptičen sedaj pa mi ni žal da sem jo vzel
Mi imamo obe omenjeni varianti: masažno Sanotechnik s savno in v drugi kopalnici talno kanaleto s steklenim paravanom. Oboje je potrebno čistiti Smile Sicer je to izključno ženino področje, a vidim, da skor za obe porabi enako časa. Je pa res, da čisti sproti.
Ona vsaj čisti, mnogo je pa takih ki ne čisti rado in potem je vse drugo krivo samo čiščenje ne Big Grin

Skok na forum:

Zadnje novice