Splošno > Sam svoj mojster
Mansarda - vrstni red aktivnosti?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mansarda - vrstni red aktivnosti?
Okna so 134×140 ... mi smo menjali streho zato smo lahko načrtovali širša okna. Kolencni zid je 88 (višina vrha lege). Sploh zato ker imas malo prostota jo pusti odprto ... dobiš volumen in visino (izgubiš nekaj m2 izolacije in kaksno poleno pozimi vec) Smile
navrh že imam 2 ojačitvi, ena je razvidna iz slike, ki je cirka pol metra višje kot so škarje in bi se potem seveda videle.

med kuhinjo in dnevno nimam nič, niti stene, niti stebra, to je cca. pol mansader. malo manj. študiram, da bi samo ta del pustil odprt do slemena. se da potem te grde škarje kako preoblečt v kaj bolj estetskega, ...?
Mogoce bi lahko zamenjal skarje z lepljenci in jih nekoliko dvignil (nad lego) ... ja saj smiselno je da imajo dnevni prostori visok strop ... v sobah imam tudi jaz spusceno ...

Sem pa tudi ze videl v les oblečene škarje....
Pobrusis/zlakiras in je. Lahko jih tudi v gips obleces (ce ti les pac ni) ali pa dvignes toliko da jih skrijes v strop (strop na 260 recimo).
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Zdravoo

S poletjem začnem z izdelavo mansardnega stanovanja cca. 100 m2 . Višina količnega zida je 90 zato sem se odločo da bomo naredili 2 frčadi ena bo 8 m druga pa 6 m . Zanima me s čem bi bilo najboljše pokrit frčado na strehi je trenutno tondach cigel in bo tud ostal .zanima me pa tud višina oken ki jih moram nabavit do takrat ko bomo začeli z izgradnjo frcade
Kako lahko kupis okna prej kt pa imas odprtino za okna? Kaj pa projekt pravi?
Majster ki mi bo delal frčado je reko da je dobro vedet kakša okna bom imel da on pol zna naredit višino frčade odločam se med 100. Al 120
oken ne kupovat prej (vsaj jaz jih ne bi), samo odloči se glede višine. potem ni majster naredi frčado, okna pa delajo že mnogo leto povsem po meri, po načelu vsak milimeter šteje. zelo verjetno bo šlo kaj narobe in popravljati bo zoprno in drago. razen če bo okna vgradil v frčado in druge možnosti ni, kar pa kar poznam primere ni tako.
Izvajalec je pričel z izdelavo knauf podkonstrukcije za strop mansarde. Predlagal je, da bi naredil polovico stropa in nato pregradne stene. (Na stiku bi nalepil parno zaporo in ploščo). Meni se zdi boljša varianta, da bi najprej zaključili cel strop in nato šli na pregradne stene.

Kako je v praksi? Res pa je, da bi ob postavljenih pregradnih stenah, lažje določili pozicijo stropnih luči.
Ne ne ne.
1a. Urejanje lastništva-etažiranje
1b. Urejanje samostojnih inštalacij
1c. Urejanje papirjev ( gradbeno, ...)
?
Luka kakorkoli. Vazno je da je zapora NAD predelnimi stenami.

Ce zarises na tla kje bodo stene ni noben problem z vago prenest na strop/konstrukcijo da dobis "lepe" pozicije luci.
Lust Napisal:Ne ne ne.
1a. Urejanje lastništva-etažiranje
1b. Urejanje samostojnih inštalacij
1c. Urejanje papirjev ( gradbeno, ...)
Kot vedno te noben ne razume, še luka ne. Kaj ti njemu zdej hočeš povedat samo bog ve, a ti znaš brat? Dej če že pametuješ ne, dej povej normalno vsaj odgovor al pa se ne spuščaj v področja ki jih ne razumeš. Noben te ni tega spraševal kar bluziš tukaj. Ajde nazaj v gozd!
Ne razumem zakaj se dela prvo estrih pol pa se z lojtrami skace gor. Najprej knauf stene itd pol kitanje in beljenje tak da ko naredijo estrih polozis pod in si resen grdih del in ga ne mazes.
če ne razumeš, to še ne pomeni da ni dobra ideja...

kar naredi kakor hočeš Wink

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »