Kar naredi dom > Vrt in okolica
Vrtna kosilnica - problem z vžigom

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vrtna kosilnica - problem z vžigom
Živjo,

sem lastnik vrtne kosilnice Stiga Collector 46S s štiritaktnim motorjem in po dveh letih brezhibne uporabe se je pojavil problem. Kosilnica nikakor ni hotela vžgati. Po dolgih mukah je kosilnica le vžgala, vendar ni imela moči - je torkirala.

Pojavil pa se je problem, da je večino olja bruhnilo v zračni filter, po odprtini, ki jo ima iz motorja. Zračni filter sem menjal, vendar še vedno ni sreče. Zanima me, če mogoče ve kdo, kje naj bi tičal problem?

Hvala za pomoč, lp
Olje je bruhnila, če si jo nagibal. Nagibanje je lahko vzrok, da je slabo vžgala. Si svečko menjal?
Če to ne bo, je rešitev le servis.
Prav v tem je problem, da kosilnica ni bila nagnjena svečka pa je nova kot tudi zračni filter. Očitno res ne bo preostalo druga kot servis.
Pod vplinjačem je en vijak(križni) odvij in naj tisti bencin(umazanija) steče ven, nato probaj zalaufat....preveri še iskro na svečki
Nekdo je nagnil kosilnico na napačno stran, na stran vplinjača in zračnega filtra. Dovolj je nekaj minut.
Če je pri filtru priteklo olje ven, potem je v vplinjač cel zasvinjan z oljem. Razdreti in sčistit.
Za začetek tako kot je uporabnik sašo65 povedal.
Včasih pomaga naliti bencin direkt v vplinjač.
Problem mi je uspelo rešit. Uplinjač sem vzel dol, ga očistil z bencinom ter spihal s kompresorjem, vendar to ni zadostovalo, zato sem kupil še eno svečko, čeprav je sedanja bila nova. Kosilnica sedaj deluje brez problemov.

Hvala vsem za pomoč!
Imam enako kosilnico, tretjo sezono mi dela b.p.
Zanima me, kje si nabavil filter za zrak, bi ga preventivno menjal. Olje sem zamenjal letos pred prvo košnjo...
Filter sem dobil v AC Centru na Ptuju.
Fantocci Napisal:Imam enako kosilnico, tretjo sezono mi dela b.p.
Zanima me, kje si nabavil filter za zrak, bi ga preventivno menjal. Olje sem zamenjal letos pred prvo košnjo...
dol v ronduju jih ima Sečen - kakih hočeš, če ne pa malo "prokrojiš" pa paše...
Da ne odpiram nove teme...
Moja pa vžge, ampak se potem zaleta.
Je pa motor z auto gasom,mislim, da mtd tecumseh motor 3,5 konjski...
Kaj bi bilo narobe?
Hvala!
Naredi tako, kot je napisal Ceka7. Če ne bo uspeha, piši ponovno. Lp.
Če ti kosilnica vžge brez problema in potem samo gas niha, je morda vzmet pri gasu, če jo ima. Namreč moja ima vzmet, ki preprečuje, da bi le ta nihal.

Priložene datoteke
.jpg   vzmet_stiga.jpg (Velikost: 185,53 KB / Prenosi: 2414)
(apr. '19)
kosilnica nikakor ni vžgala. Razen s pomočjo velike količine start-spreja direktno v zračni kanal. Potem bognedaj da si spustil gas ker spet ni šlo brez start-spreja.
Končno smo našli problem: kot zračni filter je bila uporabljena goba, pena od starega jogija, ki pa je sčasoma razpadala v prah. Do kam je šel ta prah ? Je dovolj samo čiščenje vplinjača, ali tudi še kaj drugega ?
Te gobasti filtri razpadejo in zapacajo vplinjac, ostale zadeve niso kaj pretirano obcutljive.
[Slika: 20190415181650.jpg]

Letnik 2003. Jajca. Olje je bilo noter, ko sem jo kupil, samo bencin dolivam in čakam, da bo crknila. Vode tudi ni še videla.

Prejle sem jo privlekel ven, 5x pritisnil pumpico. Prvi poteg, jasno, v prazno, drugi poteg užge in gas.
Pa še bencina je bilo dost v tanku za prvo košnjo.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »