Kar naredi dom > Dom in male živali
Čebelarjenje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čebelarjenje
Da se malo oglasim, ker sem sprožil to temo.
Imam lep čebelnjaček z dvema panjema. Hiško sem naredil iz stiropora in obdelal po fasadersko.
Zadeva ni tako časovno potratna, da ne bi moral vzporedno delati na hiši. Mi je v super sprostitev in vsak dam malo prečekiram kaj delajo, na 10 dni pa bolj podrobni pregled oz. delo.
Skratka, ni mi žal da sem začel že letos, ker imam sedaj en kup vprašanj za na tečaj..
registracijo pa sem tudi uredil :-)
nekaj fotk pa na tem linku
http://www.slovenski-cebelarji.com/foru ... 17c676618f
Kako kaj vaše čebele?
Pozdravljeni, podedoval sem cebelnjak. Sam se s cebelami ne bom ukvarjal, zato bi rad prodal panje. Vecinoma so 16 satarji, v treh so ostale cebele. V ostalih panjih so cebele umrle s cebelarjem. Kaksna je vrednost panjev? Hvala.
Na to, koliko so vredni panji je zelo težko odgovoriti.
Pišeš, da so 16 satarji. Verjetno misliš 8 zgoraj, 8 spodaj. Takšnih že vsaj 30 let nisem videl.
Napiši malo več. Koliko je teh panjev, če veš vsaj približno starost,kako so ohranjeni verjetno ne veš?
Vedi, da je cena novega 10 satarja (10+10satov) okrog 100€.Star panj mora kupec skuhati v natrijevem lugu, ga obžgati s plinskim gorilnikom, popraviti, kar je treba in na novo prebarvati. S tem se izogne morebitnim sporam bolezni.
Če so starejši od 10 ali 20 let jih boš težko prodal.

lp
Stari panji so primerni samo za kakšnega začetnika. Jaz raje nabavim nove panje, kot stare kuham v lugu in še potem obžigam. Tisto delo tudi ni tako zastonj in še panje lahko zvije, napihne, nabrekne.....

Drugače pa dobra družina v normalnem letu prinese toliko meda, da se investicija v novi panj še isto leto povrne.

Zame so stari panji vredni samo koliko imajo kurilne vrednosti, da zgorijo v peči za centralno kurjavo.
Ti je letos že prinesla? Meni ni še niti za sladkor prinesla, kaj pa šele za zdravila, da o panju niti ne govorim. :?

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »