Kar naredi dom > Dom in male živali
Čebelarjenje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čebelarjenje
Da se malo oglasim, ker sem sprožil to temo.
Imam lep čebelnjaček z dvema panjema. Hiško sem naredil iz stiropora in obdelal po fasadersko.
Zadeva ni tako časovno potratna, da ne bi moral vzporedno delati na hiši. Mi je v super sprostitev in vsak dam malo prečekiram kaj delajo, na 10 dni pa bolj podrobni pregled oz. delo.
Skratka, ni mi žal da sem začel že letos, ker imam sedaj en kup vprašanj za na tečaj..
registracijo pa sem tudi uredil :-)
nekaj fotk pa na tem linku
http://www.slovenski-cebelarji.com/foru ... 17c676618f
Kako kaj vaše čebele?
Pozdravljeni, podedoval sem cebelnjak. Sam se s cebelami ne bom ukvarjal, zato bi rad prodal panje. Vecinoma so 16 satarji, v treh so ostale cebele. V ostalih panjih so cebele umrle s cebelarjem. Kaksna je vrednost panjev? Hvala.
Na to, koliko so vredni panji je zelo težko odgovoriti.
Pišeš, da so 16 satarji. Verjetno misliš 8 zgoraj, 8 spodaj. Takšnih že vsaj 30 let nisem videl.
Napiši malo več. Koliko je teh panjev, če veš vsaj približno starost,kako so ohranjeni verjetno ne veš?
Vedi, da je cena novega 10 satarja (10+10satov) okrog 100€.Star panj mora kupec skuhati v natrijevem lugu, ga obžgati s plinskim gorilnikom, popraviti, kar je treba in na novo prebarvati. S tem se izogne morebitnim sporam bolezni.
Če so starejši od 10 ali 20 let jih boš težko prodal.

lp
Stari panji so primerni samo za kakšnega začetnika. Jaz raje nabavim nove panje, kot stare kuham v lugu in še potem obžigam. Tisto delo tudi ni tako zastonj in še panje lahko zvije, napihne, nabrekne.....

Drugače pa dobra družina v normalnem letu prinese toliko meda, da se investicija v novi panj še isto leto povrne.

Zame so stari panji vredni samo koliko imajo kurilne vrednosti, da zgorijo v peči za centralno kurjavo.
Ti je letos že prinesla? Meni ni še niti za sladkor prinesla, kaj pa šele za zdravila, da o panju niti ne govorim. :?

Skok na forum:

Zadnje novice

NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
Toplotne črpalke Mitsubishi Electric izpolnjujejo pogoj CPT
13.09.2021 ob 11:31:52
Toplotne črpalke Mitsubishi Electric izpolnjujejo pogoj CPT
Cenjene Ogrevalne toplotne črpalke Mitsubishi Electric zrak-voda v deljeni izvedbi (v sistemu sta zunanja in notranja enota) se v... Beri dalje »
Gradnja ali prenova hiše z Ytong materialom
10.09.2021 ob 12:09:53
Gradnja ali prenova hiše z Ytong materialom
Če se odločate za klasično gradnjo hiše, boste zagotovo prišli do točke, ko se boste odločali med klasično opeko ali... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »