Gradnja in obnova > Energijski viri
Pec na drva in zalogovnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pec na drva in zalogovnik
Peči 25kw sem dodal zalogovnik 1000l sedaj neglede na vrsto drvi ne dosežem višje temperatu v peči kot 60'težko 70
to po mojem ni normalno ali se motim ali pa je nekje napaka.kaj pravijo iskušnje ?lp
Tudi če ob sončnem dnevu kuris cel dan. Varovanje povratka je na kateri temperaturi.
Sicer pa je podobnih tem že precej. Znižaj hitrost črpalke.
Zapri vse radiatorje. Dokler imaš večji odjem od od tistega kar ti da kotel na drva ne more ostati nič za zalogovnik. Če se bo pri zaprtih radiatorjih napolnil zalogovnik je vse v redu, drugače je treba iskati problem drugje.
Če ni drugega odjema, mora kotel 25 kW segreti zalogovnik 1000 l od 30 do 90 C v dobrih 3 urah.
Nimam časa - sem v penziji!
Ko boš dal slike poveave med kotlom in zalogovnikom, ap kakšne detajle napisal, bomo pa naprej ugotavljali.
Lahko pa tudi črpalko ugasneš, pa spremljaj temperaturo. Pa bodi zraven, da boš lahko ukrepal čez pet minut.
Najprej napiši kako imaš narejeno varovanje povratka v peč. (laddomat, essbe ventil,...) Če imaš laddomat in v njem recimo 58 stopinjsko patrono, ter črpalko na najvišji hitrosti je normalna delovna temperatura peči nekje 62, 63 stopinj. Takšne temperature sem jaz dosegal prej z staro štadlerco, potem pa z novim vigasom. Bi se pa mogla temperatura v zalogovniku tudi dvigniti čez 62, 63 stopinj potem ko se cel zalogovnik segreje na to temperaturo.

Jaz bi rekel glede na skope podatke da z samim sistemom ni nič narobe. Smile Smile
Tudi jaz mislim da ni nič narobe, seveda pa ob tako skopih podatkih avtorja ne moreš oceniti.
Če nas slučajno kdo ne provocira
Hvala za odziv in ni zafrkancija če me vsak dan zebe
v laddomatu je vložek 55' črpalka je na 2ki
Kolk pa je moč črpalke na 2? Prestavi na 1
energija nikoli ne izpuhti v nic, ampak se pretvori, sepravi ce kuris se mora nekje poznati ...
Niti ne vemo kakšno imaš peč.
Vložek 55 je za moje pojme prehladen
Sam imam 60 v esbe, pa je ob določeni situaciji zanihal do 54. Zato sem ga friznil za nekaj C višje.
Kljub temu sem mnenja da bi po nekaj urah gorenja moral segreti tako hišo (ne vemo nič o njej)kot zalogovnik. Razen če pričakuješ da boš sedaj kuril1x tedensko malo zvečer. Tisto boš pa počakal do maja.
Je pa res, da če si sistemu dodal samo zalogovnik, potem ne vem kje je fora.
Drva imaš suha, peč spucano?
takole je
peč je leto stara euroterm25kw. Drva smreka ali bukev suha.Vlek je odličen. Ogrevam 100 m2,zgoraj samo 2 radiatorja.Prej sem zakuril za pol ure je bilo toplo.Da bi naslednji dan zjutraj imel še nekaj toplote sem dodal zalogovnik,ki pa je pri 60*akumulacije škoda truda. Peč do 60 takoj dobi tudi radiatorji kakor pač nastavim ampak naprej pa ne.Ko sem enkrat radiatorje izklopil sem rabil cel dan, da sem prišel na 80*.Opazil pa sem, da se je pritisk vode v peči zvišal za celo atmosfero.Tudi meni ni jasno kam gre vsa energija in drvi.Ogrevam na 15*(delavnica) lp
Žal ima tvoj kotel zelo slab izkoristek. Čeprav imajo na prospektu napisano do 93% izkoristeka.Malo moorgn temu kotlu manka še 40%
http://www.instal.si/index.php?id=4072
Zahec pomeri TDP .
Se opravičujem če smetim temo ,ampak me zanima kateri kotel med nizko cenovniki ima najboljši izkoristek,mislim da bi to marsikoga zanimalo.Vprašanje je pa postavljeno predvsem tistim ki imajo kaj izkušenj na tem področju
Med klasičnimi kotli imajo najboljši izkoristek tisti kotli pri katerih gorivo odgoreva kot je naprimer WVtermov HS ali Schmitt TŽK ali WVtermov central .V glavnem vsi taki kot kotli ,ki so narejeni na teh principih.
lp cratos

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »