Splošno > Skupinski nakupi
Izolacija vertikalne stene

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacija vertikalne stene
Pozdravljeni,

Zanima me tisti, ki ste se spustili v prekinitev toplotnega mostu vertikalno od temelja navzgor z zapolnitvijo (izolacijo) prve vrste zidakov s čem ste to počeli.

Jaz bom zidal z Unitherm 50cm zidaki in imam to prvo vrsto zidakov na HI toplotno izolirati, da se prekine toplotni most od temelja navzgor.

Predlagane so mi bile STIROPOR KROGLICE katere naj bi z nečim zmešal in to nalil v odprtine zidaka. Potem to pustil da se posuši in nato s temi zidaki pozidal vse prve vrste sten.

Če je že kdo to tako delal, s čim naj zmešam kroglice, da bo taka napol tekoča zmes, da bom lahko napolnil te odprtine in da se bo to tudi recimo v enem dnevu primerno strdilo, da potem lahko zidak obrnem okrog in začnem zidati.

Hvala za pomoč
Citat:Predlagane so mi bile STIROPOR KROGLICE katere naj bi z nečim zmešal in to nalil v odprtine zidaka.
S tem ne bo nekega efekta.
Večino toplote bo tudi pri taki izvedbi šlo navzdol po opečnatih stenah (rebrih). Neka malenkost je prej šla po zraku, sedaj bo po stiroporju. Ustavil boš sicer mešanje zraka v režah, ki pa ni bilo intenzivno, ker je zgoraj topleje.

Za znosno ceno bi morda uspel z bloki plinobetona. Statik ti naj pove, kateri tip plinobetona bi vzdržal obremenitve.
Nimam časa - sem v penziji!
Jaz sem imel to bolj v smislu, da ne prehaja hlad od spodaj(hladni pasovni temelj višine 80 cm - izolirana samo zunanja stena temelja) navzgor v opečnato steno.

Ker če ni to nekih velikih temperaturnih razlik potem sploh ne bom nič dal in začel normalno zidat na HI.
Hladu kot negativne toplote fizikalno ni.

Toplota ti iz notranjega zraka prehaja na zid in po zidu navzdol v temelje in v zemljino. Zaradi odhajanja toplote je zid v spodnjem delu bolj hladen. Z Zunanjo izolacijo po zidu in temelju vsaj 50 cm izpod notranjih tal in vsaj 50 cm izpod površine zemljine si ta toplotni tok približno razpolovil, še vedno pa ni za zanemariti.
Nimam časa - sem v penziji!

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »