Splošno > Sam svoj mojster
Kupujem baterijski vrtalnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupujem baterijski vrtalnik
Sam sem pristaš malo bolj kvalitetnega orodja. Prednost kake Makite vidim predvsem v tem, da si kupiš kako dober baterijski vrtalnik z dvema baterijama in polnilcem, potem pa dokupiš še kakšno "naked" orodje, torej brez baterije, polninika in kovčka. No, odvisno, ali imaš potem ko narediš hišo do konca še kakšno željo, da boš v svoji domači delavnici kaj ustvarjal.

Primer: udarni vrtalnik vijačnik
http://www.toolstop.co.uk/makita-dhp458 ... eri-p66889
http://www.ideo.si/iskanje/akumulatorsk ... lni%20vijačniki
Uporabljal vrtalnik- vijačnik iz prodajalne Hof.., več let ...dokler ni doživel padca na aku....(po pravici povedano, sem si celo želel novega , nekaj manjšega in boljše prilegajočega roki) ter sem v Obi.. vzel novega za podoben denar, s 5letno garancijo. Za domačo rabo vredno nakupa.
Doma je še nekaj podobnega orodja- dvomljive kakovosti, kot eni radi tolmačijo...Vendar izkušnje mnogih ''govorijo'', da je za ''hobi'' rabo dovolj zmogljivo, in kar je zanimivejše običajno trgovci ne komplicirajo z menjavo, ali celo vračilo denarja v primeru okvare.
Drugo je profi uporaba, kot tudi cena, komu pa je celo pod ''špot'' kupit orodje iz kakih bauov, seveda ob lepi debelini denarnice, ki jih vsi nimamo :wink: .
Fajn je, če sta v kompletu dve bateriji , ne pod 18V :wink:
Lp
No te kombi varjante so malo brezvezne kar se mene tiče. Če ni SDS je bolj okrasne narave. Za kakšno opeko zvrtat občasno mogoče, da bi pa namensko kupoval pa brez veze.
Mogoče profesionalni Milwaukee.
grlica.si/orodja/udarni-vijacnikivrtalniki/m18-cpd-502c
V setu z udarnim vijačnikom grlica.si/orodja/seti-orodij/m18-pp2a-502c-50-ah
Jst imam že tri leta to
http://www.toolstop.co.uk/makita-dhp456r...ery-p66800
sicer mislim da takrat ko sem jo kupil, točno na tej strani je bila cena nižja kot je zdaj.
Z njo sem komplet prenovil jadrnico, sestavil in montiral kuhinjo, montažni nadstrešek,...Kot udarni vrtalnik se komot uporablja za manjše vložke v beton in večje v opeko. Za montažo elementov na steno je vredu, ne poškoduje tolko ometa, ker ima udarne vrtljaje hitrejše in šibkejše, tako da ni velikega pritiska na steno.
Če kupiš tak vrtalnik, je čisto dovolj 1 baterija, saj drži zelo dolgo in napolni se v 20 min.
Pa kup živcev ti prišpara!
Super akcija MAKITA komplet - 387€

http://www.axminster.co.uk/makita-dlx20 ... -18v-4-0ah
Potem se bolj splača kupiti v sloveniji.

http://eltida-m.si/content/akumulatorsk ... -bdf454rfe

Imaš tri baterije 18V, 3 A in lahko potem dodatno kupiš kakšno stvar brez baterij.
Ne bo držalo.
DHP458 2-speed combi drill and DTD146 Impact Driver + 2 x 4A baterije.
Uf enim pa gre dobro da lahko kot amaterji kupujejo
profi aku šrauberje za + 300 EUR
kapo dol
Ok... 300+ EUR je za "amaterje" stran vržen denar... Razen če gradiš celo hišo sam. Potem je to nujen denar v orodje...

Ampak... Če primerjam bau bau zadeve za 30-50 EUR in makito za 120 EUR... Potem ni dvoma. 120 EUR every time... Sem dolgo bil na 30 EUR mašincah... Ste samo 2 opcije. Ali imaš SAMO 30 EUR mašince... Ali pa hitro zamenjaš za 120+ EUR...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
@ firefly

stepski Napisal:
Fery Napisal:Če bi tole videl na sredini pločnika na tleh, bi v istem trenutku stekel na drugo stran ceste, pa makar me avto zgazi!
En toliko se pa še cenim, da ne nosim takega govna domov. Zamera tistim, ki tripajo na tak šrot, gor ali dol.

glede na besedilo v tvojem avtarju... " ma kokuši okul dvejstu " , kaj drugega pač ne moreš pričakovat...

Haha... danes sem se vozil po vaših koncih, vidim da si izbrisal iz avtarja tisto o dvestotih kokoših... ti ni ostalo drugega, haha... osatalo vam jih je samo še stodevetinedvedeset... haha....

p.s.

l.p. (malo heca)
@F...

Če gradiš sam* torej si po uporabi že skoraj profi....
seveda potrebuješ znosno dobro orodje kar nujno ne pomeni, da kupiš vse z znanim imenom
Jaz recimo kombiniram malo kitajc malo ime...
začel sem z 90% kitajci zdaj je razmerje tam 50-50 in sem zadovoljen

*pod sam mislim res sam ne, da sam uturiš 5 vijakov v steno in majstru pripelješ 3 vreče lepila iz štacune
@stepski, moj "podpis" je še vedno tak kot vedno... Ni ga... Verjetno pa misliš na Fery-ja... In če bi bil iz teh koncev bi ga tudi razumel (oz. vsaj vedel od kje je).
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Priznam, moja napaka, se opravičujem obema... kar pa še ne pomeni da se nisem vozil po tistih koncih in da se ne dam podučiti...
Takšno orodje kopuješ zato da ga imaš..... za resno delo, sem napisal par strani nazaj.....
les je lep
... Vaja dela mojstra - Mojstri pa vajo ...

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »