Splošno > Sam svoj mojster
Kupujem baterijski vrtalnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupujem baterijski vrtalnik
Pozdravljeni vsi skupaj,

že nekaj časa prebiram tale forum, ker se tudi sam pripravljam na gradnjo hiše in sem v fazi priprav, med drugim pa kupujem tudi orodje.
Zataknilo pa se je pri aku vrtalniku. Verjetno bo velikokrat prišel prav med gradnjo, zato sem malo pregledal ponudbo, predvsem zmogljivejših, vsaj 18V.

Sicer kot znamka Black&Decker mi je poznana, nisem pa ravno prepričan koliko je zadeva kakovostna?
Zasledil sem, da je uvoznik isti za Black&Decker in Dewalt GM iz Grosuplja, a sta ti dve znamki kaj v sorodu?

Če kdo pozna ta konkretni model bom vesel mnenja iz prve roke Wink

Hvala za pomoč

lp, Mare
Moje mnenje: glede na to, da ti bo padal v malto in blato, pojdi v bav bav, spotoma kupi še eno konkretno štemarco. Ko crkne, greš v garanciji po drugo. Tik pred koncem gradnje, še v garanciji greš po obe novi in jih boš imel še na leta.

Black Decker ni več to....
z bau bau baterijskimi vrtalkami je tako da ko jo najbolj potrebuješ je baterija prazna,pa tudi ne zdrži ne vem kaj.za "malo" € bi jaz vzel nekaj takega http://www.proficenter.si/ponudba/hitac ... ds12dvf3-2
Ako je v igri pa 300 in več € pa Makita ali Metabo
Imel BlacK&Deckerjevo krožno žago - crknil ležaj, že kmalu... plus pregorela, ( za pregoretje mogoče kriv sam), vibracijsko brusilko - crknili nosilci brusne plošče, povratna žaga - kljub servisu, sama žagica še vedno ne teče lepo navpično, v glavnem za v smeti... pri nas Black&Deckerja nikoli več, s tem da zadeva cenovno sploh ni med ugodnejšimi...

možna opcija...

http://katalog.lidl.si/3b6e79e5-8f25-4b ... cc518/#/18

plus dodatna baterija poslana s servisa 17 eu...
rs5 Napisal:z bau bau baterijskimi vrtalkami je tako da ko jo najbolj potrebuješ je baterija prazna,pa tudi ne zdrži ne vem kaj.

Vzameš zadevo z Li-ion baterijo in teh težav nimaš. Verjamem pa, da bo v času gradnje rabil kaj več kot eno vrtalko. Pa vsaj 18V baterijo obvezno, po možnosti z rezervno baterijo. Nekatere pištole imajo že v osnovnem kompletu dve.
Takšna pištola je recimo modri Bosch (2 bateriji); za dobrih 100€, zato mi ni jasno zakaj RS5 priporočaš 12V :roll:
Pri čemer je modri Bosch po njihovi klasifikaciji profi program (imam osebno in sem zadovoljen).
http://www.bosch-professional.com/si/sl ... 930-ocs-p/

Prej sem imel devalt, pa bi bil nakup dveh novih baterij dražji od nakupa tega (Merkur je imel akcijo ;-)).

Aha, ni več v akciji, ker ima tale plastični kovček (akcijski je bil iz trdega kartona):
http://www.merkur.si/delavnica/stroji-i ... -li-l-boxx
imam enega takega http://www.lux-tools.com/de/produkte/ne ... 4_4_li.jsc samo moj je 18V edini dobri lasnosti tega vrtalnika je ta da je lahek in da ima zavoro za vreteno to pride prav če motor ne zmore kaj privijačiti lahko potem kar na roke obrneš mašino.In ja ima dve bateriji z eno je še nekaj druga je pa bolj za število
1. Black&Becker je že dolgo kitajsko ime za kitajsko robo ranga Bauxx samo da nima 5 let garancije tako kot Bauxx izdelki torej slabši nakup

2. Če potrebuješ vrtalnik za to da boš nekaj pač sam delal so vijačniki/vrtalniki 12/14V bauxx s 5 let garancije in obvezno 2x baterija odlična izbira cene tam do 50 eur,
jaz sem z dvema za 35 Eur naredil KPL streho in pol bajte pa še migata,
zakaj 2 ja ker mi je pač lažje ne menjavat nastavke pa tudi baterije so 4 vse skupaj pa kar ceneje od profi 1x Aku

3. če si profi kar nisi, ker komaj kupuješ pa se roba začne za prvo silo pri zelenem Bosch in Perles skoraj profi pri De Walt (ta se je v zadnji 5/6 letih poslabšal), potem zares profi pa so : Metabo, Hitachi, Modri Bosch, Makita .... Ne nujno po tem vrstnem redu odvisno od izdelka nihče nima vse naj

da ne pozabim od el ročnega orodja so edino pri SDS+ vrtalnikih/štemaricah kitajci še hudo ubogi tako, da če že kupiš kaj z imenom naj bo to štemarica
seveda, če boš res delal kaj na tem področju (za tri luknje je vse OK) recimo poleg ostalega zglodal par bosch špic....
[Slika: spic.jpg]
Bolj kot volti so pomembne amperure..... ta akumulator mi po velikosti ne zgleda več kot 1.2 mogoče 1.5 ah...... boš od 14 v in s 3 ah mel dosti dosti več, pa bolj močna bo.....

Lp
Colin
les je lep
... Vaja dela mojstra - Mojstri pa vajo ...
Baterijski vrtalniki iz bau bau in podobno so za moj pojme komaj uporabni. Sam sem pred leti kupil Makito dhp456 preko Toolstop in mi ni žal niti enega evra, spodaj prilagam link. Z njo vrtal v les 25mm sveder 50cm, brez problema. Res močna, uporabna in vsestranska...

http://www.toolstop.co.uk/makita-dhp456r...ery-p66800
jah jaz sem bolj racionalne (skromne) sorte za tak denar kupim Bosch SDS+ recimo GBH 2-26
za vrtanje bolj konkretno
za manjše zadeve pa imam kitajce Aku
in sem z manj kot 300 Eur pokril vse potrebe po vrtanju Wink Res pa nimam makite :roll:

Aja ni aku makite ki bi po zmogljivosti prišla do tega Boscha je pa res da ima kabl ...huh :roll: :lol:
Idiš s tvojo zdočbo se nebi strinjal, lahko pa naredima tešt vijačenja.....

Lp
Colin
les je lep
... Vaja dela mojstra - Mojstri pa vajo ...
TI mešne išliš?
Tale spodnji ni iz aktualnega letaka, ga imajo pa periodično. Identičen model pod drugo blagovno znamko imajo Lidl in Špar. Imam izkušnje z dvema (oba še delata).Dosti stroja za 50 eur. Se pa strinjam da z pošteno makito se ne more primerjati. Itak boš pa rabil 2 ali 3.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba ... lnik-18-v/
Če bi tole videl na sredini pločnika na tleh, bi v istem trenutku stekel na drugo stran ceste, pa makar me avto zgazi!
En toliko se pa še cenim, da ne nosim takega govna domov. Zamera tistim, ki tripajo na tak šrot, gor ali dol.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
26.10.2018 ob 09:59:22
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
Gonilna sila industrije ogrevanja, prezračevanja in klimatizacije (HVAC) je razvoj okolju prijaznih izdelkov z izjemnimi zmogljivostmi in uporabniku... Beri dalje »