Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Elektroosmoza

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektroosmoza
Na netu in od drugod prišel do presenetljivih informacij, v roku meseca bom imel napravico narejeno, pač investicija v razvoj..... če bo delovalo v kar pa ne dvomim, bom izdelek ponudil tudi na forumi, pa ne za ceno, ki je na tržišču.... tista je za..... nateg ljudi..... sem se vse pozanimal..... če je kdo interesent naj se javi....
Lep dan še naprej, pa kjerkoli že ste.
Lep pozdrav !

Zanima me ali boš delal to napravo z katodo , ki je v steni,ali pa to varijanto brezžično na podlagi nekih valov.

ivo!
Za začetek s kabli.... info o brezkablov pa še iščem.......
Ali imaš kako potrditev, da brezžična res deluje.
kimusabi Napisal:Jaz jo planiram naredit, glede na to da sem elektronik.

Tudi jaz sem gledal ta signal. Uporabil bi kar 555 ter H-mostič, ki bi vklapljal usmerjeno in glajeno napetost iz 24 transformatorja. Dodal bi še nek tokovni limiter, pa je. Razmišljal sem tudi, da uporabim kak motor driver IC, ki ima mostič in tok. zaščito že vgrajeno....

lp

Jaz bi za oblikovanje impulza raje vzel 4017, za oscilator pa ene vrata od 4093, ostala vrata pa za pomoč 4017, da bi dobil signale za krmiljenje H driverja.
Zbiram info o brezžični, kolega je bral o tem, sedaj imava pa domačo nalogo :oops: :oops:
Jaz pa sem z veseljem ugotovil, da moja nova drenaža deluje, tako da verjetno ne bom rabil napravice spljoh Big Grin

Ivo, mrombi, sta si kaj pomagala s shemo? Je že kaj ratalo?

lp
Opusti se i uživaj, nemoj da nam sada kvariš doživljaj....
Napravica napreduje, je pa veliko težav pri papirjih :evil: , je treba tudi pravno uredit......
Drugače pa..... v kratkem se bo napravica rodila....... kolega riše elektrosheme, potem pa samo še skupaj sestavit in isprobat. Dva načina preizkušanja imam že, tako, da bom najprej pri sebi naredil test, če je vse kot mora biti.
Delam na tem, da bi patentiral, ker bo vse drugače, kot prodajajo na tržišču, pa če cena bo dosti bolj normalna. Veliko je odvisno on načina prijave patenta in same zaščite le-tega.
Kakorkoli že, dve si bom naredil, ker pač dve rabim.
Še tole: po podatkih naj bi naprava delala v obsegu- premeru 17m.
Namestitev: max 3 m od tal.
Nadaljevanje: sledi :wink:
meni je to malo hecno - jaz bi najprej naredil prototipe, se prepričal, da res delajo, šele nato pa patentiral, atestiral itd....
Ja, saj delam tako, problem je v tem, da, če delaš kot že obstaja nisi naredil nič, treba najprej preverit obstoječe patente, da veš v kaj se spoščaš......
koliko pa so okvirno stroški patentiranja? pa v katerih državah te ščiti patent?
Iščemo variante in pravo pot za registriranje patenta. Cena je kar zasoljena, odvisno kaj hočeš, je pa od cca 2000€ naprej, odvisno za katere države.
pač, brskam........... :?
Zdravo!

Ali je že kdo uspel napraviti ta strojček? Ali ga ima kdo doma in kako se obnese?
Mi namreč razmišljamo, da bi ga nabavili, ker živimo v delno podkletenem stanovanju in enostavno ne vidimo več nobene druge rešitve. Imamo problem z vlago...dviga se od tal (na zunanjih stenah) po steni navzgor. Sanirati od zunaj ne moremo, ker je povsod asfalt in to občinski (in ga ne smeš brez dovoljenj razbiti) - živimo namreč v bloku. Je pa stena sedaj take rumenkaste barve in ima tudi črne flekce vmes...groza v glavnem.
Tako, da bi bila za kakršnokoli informacijo hvaležna. Idea

Lp,
April
april30 Napisal:Zdravo!

Ali je že kdo uspel napraviti ta strojček? Ali ga ima kdo doma in kako se obnese?
Mi namreč razmišljamo, da bi ga nabavili, ker živimo v delno podkletenem stanovanju in enostavno ne vidimo več nobene druge rešitve. Imamo problem z vlago...dviga se od tal (na zunanjih stenah) po steni navzgor. Sanirati od zunaj ne moremo, ker je povsod asfalt in to občinski (in ga ne smeš brez dovoljenj razbiti) - živimo namreč v bloku. Je pa stena sedaj take rumenkaste barve in ima tudi črne flekce vmes...groza v glavnem.
Tako, da bi bila za kakršnokoli informacijo hvaležna. Idea

Lp,
April

Loti se problema na drug način in boš sigurno prišparal. Če ste etažni lastniki to pomeni da so lastniki temeljev in zidov tudi ostali, ki živijo nad tabo zatorej morajo vsi plačati sanacijo. Kaj pravi UPRAVNIK zgradbe? Zagrabt te voluharje za vrat in jih ožet. Pa saj plačujete obvezni rezervni sklad. Kaj ko streha zamaka jo sanirajo samo oni na vrhu? Te razne igračke na baterije in hitech bla bla pa pozabi ker to ni to, pa če bi bilo bi se to vedelo kot se ve za mercedesa da je dobr avto. Če imaš preveč denarja pa naj gre skozi okno ;-)
Pozdravljeni,

ker se tudi rešujem problem s kapilarno vlago sem z zanimanjem prebral tale in vse sorodne forume. Našel sem tole (wet-ex.eu) povezavo. Zadeva je cenovno precej bolj konkurenčna. A je že kdo imel izkušnjo z njimi?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »