Gradnja in obnova > Energijski viri
Kateri razvlažilnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri razvlažilnik
Imam nekaj prostorov od 15-30m/2 za razvlažit. Katere razvlaževalce priporočate, glede na to, da jih je kar nekaj na tržišču?

Hvala!
priporocam:
tega:
http://www.aktobis.de/product.php?produ ... 248&page=1

poslejo v SLO bp. ena klasa visje od Faber&Co za enak denar
Hvala za ažuren odgovor. Kaj pa mnenje o tem http://www.zibro-shop.si/razvlazevalci- ... d-116.html da nebo potrebno naročevati iz tujine.
Jaz imam D112 in sem z njim 6 mesecev sušil zaprto betonsko podstreho. Ima en kup nastavitev in led displeja z uro, temperaturo, vlago,... meni je zelo OK. Le morda glasnost je bolj tako tako. Ni pretirano, vendar bi po moje bilo rahlo moteče v bivalnem prostoru. Težko objektivno ocenjujem, ker ne poznam druge tipe.
Za moj primer je bil idealen.
Za isto ceno ti Zibro ponuja pol manj. Sam sem lastnik tistega iz kontakt-ovega linka in sem zelo zadovoljen - ni pa nek lepotec ali pa tih. Bolj robustna zadeva. Ima tudi grelec, ker je visoka temperatura pomembna pri razvlaževanju.

Razlika med naročanjem iz tujine ali doma je 2-3 dni.
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Mi imamo tudi že nekaj let doma eden starejši model od Zibro-ta, brez displeya in smo zelo zadovoljni, uporabljamo ga predvsem v teh prehodnih obdobjih ko se nam v stanovanju po stenah pojavi preveč kondenza oziroma vlage, drugače pa je bil kupljen v Merkurju in verjetno imajo na zalogi tudi te nove modele...
Jaz sem tega mojega dobil rabljenega preko Bolhe za 150 EUR (star 6 mesecev in še vedno v garanciji)
Tudi sam sem pred nakupom - kaj je sploh potrebno paziti? Moč, l/dan, ionizator, čistilec zraka? Ti Zibro so kar dosti omenjani - kaj pravite?
Če se ne motim je v Hoferju v Tržič še zmer en komad za okoli 150€... Jst imam podobno reč (ufesa) že ene 4 leta pa še zmer deluje... sicer rad malo ropota ampak... Kaj je važno... predvsem da lahko nastaviš % vlage da ti ne lavfa po nepotrebnem, da ni premočan, ker ti lahko pokuri kar nekaj elektrike, morda da je dobro sestavljen in ne ropota ko deluje...
Lp
Yoldi
Jaz imam tega iz Hoferja in me moti le to, da če mu vzameš in spet daš elektriko, se ne prižge sam, tako da ga ne moreš priklopiti na stikalno uro, da bi delal le na cenejši tok.
Jaz sem imel Hoferjevega - znamka je bila Eumig lani ali predlani. Motilo me je to, da nisem imel vpliva na "auto" funkcijo. Sam sem si predstavljal, da bom lahko nastavil % vlage pri katerem se bo razvlaževanje pričelo. Dejansko je delovalo tako, da je aparat imel prednastavljeno mislim da 60% (tega procenta ni šlo spreminjat) in ko je vlažnost zrasla preko je pričel razvlaževat - "histereze" oz. spodnje meje na kateri se spet izklopi nisem nikoli ugotovil. Super je bila razmeroma velika posoda. Zaradi prve "pomanjkljivosti", ki mi ni ustrezala sem ga vrnil. Drugače pa se mi je kljub temu zdel ta razvlaževalec glede na ceno OK. V velik plus Hoferju pa štejem nekompliciranje pri vračilu.
Imel zibro dx 118 ki ima tudi funkcijo gretja zelo zadovoljen z njim, tiste ceresitove tablete in vso ostalo kramo pa sem vrgel v smeti saj vlagi ne pridejo do živega.
žarnca Napisal:Tudi sam sem pred nakupom - kaj je sploh potrebno paziti? Moč, l/dan, ionizator, čistilec zraka? Ti Zibro so kar dosti omenjani - kaj pravite?
Evo odločitev je padla - nabavil bom TROTEC TTK 100 S - cena (v Nemčiji) 200€ - pri nas 400€. Max (pri tropskih pogojih :S) - 30l/dan.
Problemi z vlago so se končali - odstranil sem kar nekaj litrov iz dveh sob. Situacija:
soba 1: 17-20°C 65-75% vlažnost -> 55%
soba 2: 12-14°C 85% vlažnost -> 65%

V ostalih sobah nisem imel problemov z vlago - je bila okrog 55% je pa zdaj padla pod 50%. Razvlaževalec prižgem za kake 2-4 ure v eni sobi in ga nato prestavim še za nekaj časa v drugo sobo. Vlaga namreč pade in učinkovitost razvlaževalca se (še) zmanjša. Ko razvlaževalec ne deluje zidovi oddajo nekaj vlage (ki se spet zviša), zato se spet prižge razvlaževalec,.... Skratka sedaj je že nekaj časa le v pripravljenosti Smile.

Sem pa opazil, da bo v Hoferju spet v akciji razvlaževalec oziroma sušilnik zraka - če še koga zanima: http://www.hofer.si/si/html/offers/58_26162.htm
Po dolgem času ponovno odprem temo.

Tudi sam potrebujem en sušilec zraka v stanovanju (največji prostor 24m2)
Kaj priporočate? Na kaj je treba biti pozoren pri nakupu?
Je potreba po kaki menjavi kakih "dragih" filtrov in podobno?

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »