Splošno > O cenah materiala in storitev
Cena izdelave fasade

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena izdelave fasade
Mi smo porabili 19 kant za cca 200m2. 540 € za 18 kant caparola je pa zelo dobra cena.
Nekaj stvari me zanima....

-Kako širok je ponavadi zob med fasado in "coklom"? Primer: če je fasada 15cm in cokl 10cm je potem zob 5cm. Ali se tukaj uporablja kakšno pravilo ali je to čisto stvar okusa?

-Kako visoko od zemljine oziroma tlemi okoli hiše še sega "cokl"? Kolikor mi je znano je hidroizolacija nekje višine 50cm nad tlemi.Cokl na isti višini?

- Se daje na ta rob med coklom in fasado kakšna letvica zaradi odtekanja meteorne vode ki šprica po fasadi?

-Če gledam cene sistemov ki jih reklamirajo brez zaključnega sloja, kaj še moram prišteti? Kolikor mi je znano še zraven sodijo....police, stiropor za špalete okoli oken, stirodur za cokl, vogalniki za špalete in stene....sem kaj pozabil? Rad bi si naredil čimbolj natančen predračun ker bo stvar v samogradnji ko bo prišel čas.

LP
Zadnje čase se dela tudi brez roba in tudi pri nas je tako. Drugače pa obstaja profil ki se privijači na steno in služi kot rob. Lahko pa bi nardil tudi z navadnim okenskim odkapnim profilom ali pa celo navadnim.
3pl6er Napisal:Nekaj stvari me zanima....

-Če gledam cene sistemov ki jih reklamirajo brez zaključnega sloja, kaj še moram prišteti? Kolikor mi je znano še zraven sodijo....police, stiropor za špalete okoli oken, stirodur za cokl, vogalniki za špalete in stene....sem kaj pozabil? Rad bi si naredil čimbolj natančen predračun ker bo stvar v samogradnji ko bo prišel čas.

LP

Material za fasado ni samo stiropor ali kamena volna in lepilo ampak naslednji:
1. Stirodur ali stirocokel (vodoodbojni)
2. Fasadni stiropor (navadni ali grafitni) ali kamena volna (plošče ali lamele)
3. Fasadna mrežica
4. Lepilo
5. Kotni profili
6. Okenske letvice
7. Odkapni profili
8. Sidra
9. Pokrovčki za sidra
10. Pri izolaciji iz volne še FDK plošče za obdelavo detajlov
11. Premaz pred zaključnim slojem
12. Zaključni sloj
in še zunanje okenske police, lahko pa tudi okrasni fasadni profili (štukature)
(Če sem kaj izpusti me prosim dopolnite)

Zraven spada še najem odra, prevoz odra na lokacijo, postavitev in pospravljanje in na koncu še odvoz.
Ssirovnik
Jaz sem ravno zaradi tega izbral pooblascenega, s strani dobavitelja preverjenega izvajalca, pa ne bi sedaj lepil fotk kako je on delal fasado.

Skok na forum:

Zadnje novice