Splošno > O cenah materiala in storitev
Cena izdelave fasade

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena izdelave fasade
Pri meni pride material, brez zaključnega sloja 2500€ + zaključni od oka 1200€, predračun za fasado pa sem imel za 9000€.
S tem, da limanje stiroporja ne smatram med težja gradbena dela, napram stvarem, ki smo se jih že sami lotevali...
3 leta nazaj (sanacija) je pršlo 35€/m2 + cena polic (vstavljanje v osnovni ceni). 15cm, komplet Baumit, brez obdelave napušča!
BOBoo Napisal:Pri meni pride material, brez zaključnega sloja 2500€ + zaključni od oka 1200€, predračun za fasado pa sem imel za 9000€.
S tem, da limanje stiroporja ne smatram med težja gradbena dela, napram stvarem, ki smo se jih že sami lotevali...

Od česa pa imaš to, da je pri 2.5k materjala zaključni 1.2k?

Sam delam v lastni režiji in imam pri cca 3k materjala zaključni sloj slabih 500€. Oz ko bo pigmentiran bo malo več...
kako vam uspe P+M hišo delat fasado sam?
Jst delam tri nadstropja sam. Malo je dolgocajtno. Za mrežo bova vsaj dva, ali pa bom še koga nahecal za en dan. Za zaključnega pa tudi trije dovolj, bo črta vmes.

Je pa res da imam orodje, nekaj odra sem si sposodil, nekaj naredil lesenega in da sem nekaj fasad že dal skozi. Takole na suho je fasada na veliki hiši kar ubijalski projekt, sploh ko pride zraven še 10 stvari ki niso v planu, jih pa moraš reševat hkrati. (prestavljanje jaškov, žlebov, ograj (prijemal), komplet sanacija balkona (ograja, izolacija, hidroizolacija, keramika), menjali smo še okna tako da sem imel najprej noter celo bajto razbito...

Skratka takole ob službi ti na fasadi propade par mesecev =)
T0RN4D0 Napisal:
BOBoo Napisal:Pri meni pride material, brez zaključnega sloja 2500€ + zaključni od oka 1200€, predračun za fasado pa sem imel za 9000€.

Od česa pa imaš to, da je pri 2.5k materjala zaključni 1.2k?

Sam delam v lastni režiji in imam pri cca 3k materjala zaključni sloj slabih 500€. Oz ko bo pigmentiran bo malo več...
Za zakljucni sloj sploh še nisem računal, koliko ga rabim in koliko stane..., za ostalo pač.
Pozdrav,

o kakih m2 pa tukaj govorimo da je 500 eur zaključni sloj samo material? 50 m2?
koliko € se dobi po m2 fasade od EKO sklada?
ssirovnik Napisal:Pozdrav,

o kakih m2 pa tukaj govorimo da je 500 eur zaključni sloj samo material? 50 m2?

18 kant caparolovega silikon silikata 1 barvne skupine. 1.5mm granulacija, torej zaključnega za cca 230 kvadratov.

Uf sem pa zajebal, 443+ddv je, torej 540€. In pa z višjimi barvnimi skupinami (več pigmenta) cena narašča. Nisem še preverjal koliko ker se še nisem čisto odločil za barvno kombinacijo.
18 kant ni dost......2,5kg gre na m2, kanta je 25kg pri tebi torej 23 knat na knap_bolje da ti ne govorim kaka "jebe" nastane, če sfali za par m2....
Sam sem pri 60m2 prišel na 40% ceneje od predračuna, z tem da so mi zaključni sloj delali Fasaderji. Pri izdelavi se je potrebno držat pravil, prav tako je potrebno izvajalca nadzirat ,ker nekateri so dobri samo v nakladanju kako mora bit izvedba je pa katastrofa.
in kje si dobil fasaderje na štajerskem koncu, ki bi poslušali tvoje nasvete?
sašo65 Napisal:18 kant ni dost......2,5kg gre na m2, kanta je 25kg pri tebi torej 23 knat na knap_bolje da ti ne govorim kaka "jebe" nastane, če sfali za par m2....

Sem računal lani po uradnih in mi je ostalo 4 kante na 120 kvadratih. Sem potem vprašal majstra in je povedal (in tudi po dejanskem stanju je bilo tako) da zlaufa cca 13 kvadratov na kanto.

Kako zgleda če sfali tudi vem, ampak če imaš fasado malo razbito tako narediš tavečje flehe, če imaš pa kos od 10-20-30m2 pa zlahka predvidiš če ti bo uspelo dokončat ali ne. Pa tudi pri naročanju računaš na knap in naročiš kanto viška in je to to.

Če verjameš ali ne je pa tvoj problem Smile
Saj sem napisal ,da sem sam delal do zaključne ga sloja. Če koga plačam,bo me pa ja poslušal.
jani65: izven konteksta da si nekaj plačal pa vendar to še ti ne daje nobene pravice/dolžnosti da nekomu govoriš kako in zakaj naj dela - da ne bo potem tukaj na forumu posplošenja kot je že marsikdaj bilo v nekaj temah in vsi mislijo pol da so lahko nadzorniki

Izvajalca ali nekoga da ti nekaj izvede/naredi ponavadi ljudje izberemo zato,da stvari primerno naredi - po kakšnih kriterijih smo ga pa izbrali pa je druga pesem - pri tebi so ti kriteriji zelo zanimivi da se pusti izvajalec tako nadzirat da mu ti govoriš kako naj dela.

Da ne bo pomote - verjamem da marsikdo naklada in potem ko vidiš kako dela oz. je naredil da je katastrofa - samo na žalost ne moreš kar posploševat vsepovprek.

Da ne bo kakih zamer sedaj in se bo vsul plaz kritik - tako pač je - pol se pa čudimo kje smo pri cenah in predvsem tudi pri izvedenih storitvah.

Skok na forum:

Zadnje novice