Splošno > O cenah materiala in storitev
Cena izdelave fasade

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena izdelave fasade
Ja, saj to je fasada!
OK, police ne, vgradnja njih da.
Napušč da, kvadrat je kvadrat.

Pravzaprav je vse sitnica, razen dela.
Dela pride pa kar malo dosti, mar ne?
Zanimivo, da fasaderjem kao pripada keš za oder (nakup odra je tistih par evrov), vsi ostali so pa lepo tiho glede amortizacij (kakšni tišlerji s par 100 jurjev ali celo par mio osnovnih sredstev).
Se vidi, da je tem ljudem že kela prevelik strošek, da ne govorimo o gromozanski nakupni ceni odra. Ki ga bo prodajal v nedogled.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Ma dobro sem že slišal za neke strašne cifre za fasado, pa potem malo vrtam in seje možakar uzput zmenil da mu zrihtajo še nove bakrene žlebe in ploščice na balkonu... Smile
Pozdravljeni!
Zanima me nekaj glede oken in špalet. Jasno mi je, da se okna nekih "normalnih" dimenzij ne odštevajo od skupne kvadrature fasade, saj je s špaletami kar nekaj dela in se tako pokompenzira. A od kolikšne velikosti okna naprej pa se kvadrati le odštejejo od skupne kvadrature fasade, saj če so okna ogromna pa cena/m2 fasade verjetno preseže ceno izdelave špalet? Jaz bom imel npr. dve dvižno drsni steni, vsaka meri po 6,6m2.
Hvala za odgovor ter lep pozdrav.
Odprtine do 3 m2 se ne odbijajo,pri odprtinah nad 3m2 se odbija samo ostanek od tri.Pomeni, da se pri 6.6 m2 odbije 3.6 m2.
Še tukaj prilepim, da je lahko komu v pomoč, koliko stane material. Če se moderatorju zdi neprimerno, me mirne vesti brišite Wink

Evo, epilog našega nakupa fasadnega materiala. Kupili smo v Sloveniji, saj smo dobili izjemno ugodno ceno, tgovec je rekel, da lahko po tej ceni še zrihta, tako da kdor želi kontakt naj se mi javi na ZS.
Za 330m2 beli eps 20cm (mužek)+ lepilo weber+350m2 mrežica (160g) je bila cena 10,5 eur/m2. Zaključnega sloja še nismo vzeli, ga bomo naknadno pri istem ponudniku.
Sedaj pričakujem kar nekaj sporočil na ZS Wink

PS. hvala članu foruma, ki me je povzal z dobaviteljem
PS2. tudi ostal gradbeni material je zelo ugoden, jaz kupujem/bom kupoval samo še pri njih
Zdravo,

malo berem tole debato, saj bi rada izračunala ceno izdelave fasade. Vem, da je to težko zaradi več dejavnikov, vseeno pa me zanima ali bi bilo to 10 tisoč, 15, 5, ....
Fasada (brez zaključnega sloja) bo sicer v lastni režiji, zato ne želim težiti izvajalcem, da bi za brez veze hodili na oglede in delali predračune.
Imam pa naslednje podatke: fasade je vse skupaj 350 m2, od tega 40 m2 cokla, za napušč žal ne vem (napušča sicer tudi ne bi dodatno obdelovali, zapirali,...). Balkonov je 33 m2, okenskih polic 15 m (27 kom oken in vrat). Stiropor bel 18 cm, sidranje, zaključni sloj Weber.

Nekje sem zasledila take cene (brez DDV)

39,8 eur/m2 - 20 cm beli stiropor, dodatek proti algam, akrilna barva
48 eur/m2 - cokel fasade, 15 cm stirodur, mozaik top
31,50 eur/m2 - obloga balkona, stirodur 5 cm
5,50 eur/m - odkapni vogalniki
11,40 eur/m - vzidava zunanjih okenskih polic

V tej debati se pojavlja cena 45 EUR/m2 z DDV.

Kak pameten nasvet? Smile Hvala
zdaj ko imam fasado kpl. sfinisirano (zaklucni sloj smo naredili sele pred kratkim), sem potegnil skupaj cifre:
300m2 grafitni eps 20cm + 40m2 XPS za podzidek 18 cm
+ 50m2 navadni eps 10cm + 15m2 XPS za podzidek 8cm
+ vsi vogalniki, okenski profili, dilatacijski profili, odkapni profili, purpen, sidra, eps cepi za sidra, ter zakljucni sloj baumit nanopor in podzidek baumit mosaik

material je prisel ca. 25€/m2, delo se nekje 10€/m2 poleg. do zakljucnega sloja izvedeno v lastni reziji, zakljucni sloj delali profiji.
Ok, po par dneh se mi je nehalo vrtet od cen, ki sem jih dobil na moje povpraševanje na tem forumu... Razpon ponudb za 470m2 fasade z zaključnim slojem (220m2 15cm izolacije, kakih 30m2 7 cm, ostalo 5cm) se giblje od 17.000 do 19.300€, čakam še ponudbo majstra, ki dela Baumit, ampak nižja od tega ne bo. Sam sem malo "potegnil skup" material, vključno z Webrovim zaključnim in pridem na 7200€ in to brez nekih akcij, cenkanja ali iskanja res ugodne variante, pač iz enega trenutnega kataloga, ki mi ga poštar potisne v kaslc... Razen ene ponudbe imajo vsi oder kot ločeno postavko na ponudbi, le-ta pa je očitno za vsako bajto kupljen čisto nov in se po vsaki fasadi uniči ali pa je izkakih ekstra specialnih zlitin, s katerimi se da prit na Mars... V glavnem, če odštejem dobrega jurja za rušt, kolikor je bila najnižja cena, pridem na 20 - 22€/m2 za delo... Pa nimam nič kompliciranega za nardit (slike so v spletniku), pač bajta z gospodarskim in garažo v enem kosu...
Zdaj pa vprašanje: ima kdo kak kontakt ali izkušnje z ekipo, ki bi kulturno naredila fasado, če jaz nabavim kpl material? Lesa imam dovolj, da si lahko rušt naredijo tu na licu mesta... Če imajo opcijo odra, pa toliko boljše... Glede na to, da je hiša l. 2010, Ekosklad itak odpade, če razpis po 3kratnem branju razumem prav...
Border,
to je to,( kaj češ na vrsti je regres , pa pozim se tud ne dela in ne vrti se samo tebi ) verjetno bi vsak osnovnošolec, znal zračunat tudi koliko fasade se naredi v uri in kakšna je urna postavka. Tudi sam sem že sodeloval pri izdelavi takih fasad, tako da mi je znana poraba časa na m2. (Tudi o odru se ne motiš)
Porabljen čas za pripravo in administrativne stroške pa izvajalec komot pokrije z rabatom za material. Če je pa izgovor v garanciji plačila, je pa opcija- drugačen dogovor.
Border Napisal:Sam sem malo "potegnil skup" material, vključno z Webrovim zaključnim in pridem na 7200€ in to brez nekih akcij,
12.000 € za delo Confusedhock: Krasno > v eni temi nedolgo nazaj smo že pisali o teh cenah za "delo"
V našem koncu 470m2 s samoborkinim materiialom(ne imet predsodkov, odlična zadeva) ne sme pridet več kot 28€ m2.
Imam (oz lokalni močan majstr) bi ti za to ceno naredil, vendar je vprašanje, če se bo vozil "gor" (koliko vidim si nekje okolica Juršincov, če se ne motim)
Lahko za hec pošlješ povpraševanje, boš videl; ima sicer več ekip (uporabniku Fantocci je delal celo hišo, zadnjih nekaj let je specializiral fasade)
http://zidarstvo-fasaderstvo.com/
No, saj hec je, da sem dobival maile in klice iz Gorice, Kočevja, ipd. Ali je res kriza in bi delali vse kar pride? Po drugi strani pa cene da te kap...
Zdravo.

Prosim za aktualno ceno fasade. Parametri:
- novogradnja, 230 m2
- 20cm beli EPS
- max višina pod eno špico 9,6m, pod drugo špico 8m, drugi dve stranici 5,2m do strehe, sidranje da/ne?
- le 3 odprtine velikosti 4 m2, vse ostalo manjše.

Hvala za vsako informacijo.
cca malo nad 10€ (s popustom) brez zaključnega sloja ......evo, pokliči pa povprašaj, dostavijo ti na dom gratis http://www.stiropor.net/ preveri še pri teh: http://5-ra.si/gradbeni-material/ (isto samoborkin material)
Hvala, za tako ceno nekje jaz tudi dobim stiropor. Zanima me komplet ponudba z izdelavo fasade. Posamezne komponente mogoče lahko uredim tudi sam in grem v samogradnjo, moram pa ugotoviti, če se mi izplača.
Cena za delo je se vedno tam kjer je bila. Razen ce imas super ugodnega izvajalca... ce se splaca? Kdaj se pa se kaj ni splacalo sam naredit Smile no, razen ce..... .. .. ...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »