Splošno > O cenah materiala in storitev
Cena izdelave fasade

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena izdelave fasade
Zanima me kako se gibljejo cene fasad v zadnjem času. Vem, da je odvisno od žnj dejavnikov...tako, da, prosim, napišite svoje izkušnje oz. koliko vas je prišla končna cena/m2 in kakšna je izolacija...
Za 250 m2 smo dali letos spomladi 9 jurjev, okoli 40 m2 (coklel in klet) je bilo 15 cm stiroporja, ostalo pa 10 cm stiroporja.
Letos delali baumit star sistem z 15 cm grafitnega stiroporja.
220m2 od tega 40m2 stirodurja.

Cena material + delo 26 evrov na m2. Brez zaključnega sloja seveda.

lp
Mi smo lani izolirali večstanovanjsko stavbo - 900m2, vse skupaj je prišlo 50.000€ (tudi okenske police, cokel, urejanje okoli stavbe). 12 cm neopora, izvajalec Demit...
Za hišo bo po m2 malo ceneje, a če želiš zadevo BP, ne računaj pod 45€/m2.
Lahko pa poskusiš, če ni preveč odranja, varianto 'Sam svoj majstor'. V tem primeru lahko kot moji znanci prideš na cca. 20-25€/m2, je pa zaključni sloj naredil dober izvajalec in dodal 5€. Slednjega v lastni režiji ne boš zmogel oziroma po izgledalo čudno. Zaključni sloj se mora vleči hitro da se dobi homogeno obarvanje, četudi belo.
Za 190m2 fasade imam ponudbo, steklena volna 15 cm, oder, cena 48 EUR/m2
12 cm dalmatiener...pogoj za ekosklad...14.250 z DDV, police alu v ceni - 22kom, 380m2, cokel enake debeline kot fasada.

LP

Mlesko
Ne vem, če je oni moj Jović preživel krizo. Malo poglej v moje poste, jaz sem bil s svojimi zadovoljen vrh glave. Lahko me kontaktiraš in prideš pogledat v Zgornje Pirniče. Dali pa smo Roefix Alpin.

Police pa žunkotove, je bil brez konkurence na trgu.
A niso bile fasade včasih po 30 €/m2?
Ker materiala je za manj kot 15 €/m2 (neopor 14 cm, purpen, mrežica, vogalniki, lepilo, silikat/silikon zaključni).
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Pozdravljeni,
Imam ponudbo za fasado 270m2 stiropor dalmatiner 15 cm, brez polic in z izdelavo napuščev 2cm stirodur na obstoječi opaž, ki znaša 14.000€. Zaključni sloj bo Caparol AS. Kaj mislite o tej ponudbi?
Lp
Pred enim letom smo mi dali za 250 m2 (200 m2 je bilo 10 cm na obstoječih 5 cm fasade, 50 m2 je bilo 15 cm-cokel) 9000€, sistem jubizol. Zdej pa računaj Big Grin
Fery Napisal:A niso bile fasade včasih po 30 €/m2?
Ker materiala je za manj kot 15 €/m2 (neopor 14 cm, purpen, mrežica, vogalniki, lepilo, silikat/silikon zaključni).

Od oka že ... hudič pa je v detajlih...ki so vedno tukaj...se pravi
-napušč - treba mogoče barvat , mogoče oblečt v stirodur
-eni strokovnjaki račuanjo oder posebej
-oblačenje balkonov da ali ne?
-police - v ceni ali ne (vgradnja posebej?)
-stiropor sidran ali ne...., pokrovčki da ali ne?
-špalete poštemane in izolirane ali ne?
-ddv ali fuš?

Če jaz vse to odštejem...pa še subvencijo eko sklada...pridem na cca 25€/m2 z DDV
Če računam komplet...kar sem naredil, z dvojimi novimi vrati in barvanjem napušča vred pa sem na 51€/m2 z DDV, pa še svojega dela nisem upošteval.

Drago ali ne .... kakor za koga.

Aja..caparol Dalmatiener 12cm debeline.

LP
180 m2, neopor 14 cm, do zaključnega sloja, 10 polic, 2500 evrov.
Zaključni bo okrog jura.
Kaj misliš, kako se mi zdijo cene?
BTW nobene subvencije nisem odbil.
Cene so relativna zadeva, če si (verjetno) delal sam...in tega ne računaš...in rečeš da te pride fasada 15€/m2.

Želel sem opozoriti za enake metre pri govoru o zadevi.

LP
Vseeno, cene nad 45 €/m2 za manj kot 20 cm izolacije, so prevelike.
Drži...vendar cena za kaj?

-lepilo
-stiropor
-oder
-mrežica in vogalniki
-zaključni sloj
-sidra...če je višina ozirma sanacija
-police z vgradnjo
-zapiranje napuščev
-delo

Če dobiš vse to za 45€/m2 z DDV...

Dejstvo pa je da je cena stiropora v ceni fasade na m2 sitnica.

LP

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »