Splošno > Kr neki
Kakšno je vreme nad vašo streho

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kakšno je vreme nad vašo streho
Pri nas močno piha, padavin še ni,temperatura -1°C, v hiši prijetnih 23°C :wink:
Cca. -0,5 stopinje, rahlo sneži, napadlo tam 3 do. 4 cm. V brlogu....toplo :wink: .
...sem ravnokar prišel od vaških jaslic in se mi zdi,da je megleno...hja pa mraza nič ne čutim :wink:
pri nas -2, ene 5cm snega, samo trenutno ne pada več tako močno. napoved je sicer, da bo ponoči hudo.
Švoh 10cm snega, ob celem dnevu naletavanja. Povprečna dnevna temp. je -6 , trenutno pa švoh -3 , če se še mal ogreje zna odejca odločneje naraščat. Vlaga dnev. povp. 93%.
Cesta za vozit za.e.ana, zaradi mraza -suhega snega. Zna it bolje v celem dobrih 20cm mokrega.
Zgleda praznično; bo pa delo, doma in v službi, namesto frej do kraljev :roll:
Včeraj pa bilo čudovito pri 9ih stC na Idrijci in Soči (Most na Soči)
Notri je 22,5 prijetno. Kolkor sem probal višje ne odgovarja k sreči ne naši , ne otrokom, mene pa začne bolet glava; pa pravjo, da prazna ne more :oops: :mrgreen:
Lp
V Istrskih Alpah se je dež ravnokar spremenil v sneg. Zunaj temperatura od 0-3 (imam že drugi termometer, ki ne dela prav :oops: ). V lesenjači nekaj čez 22, ampak občutek je toplejši.
Čakamo burjo čez 100 km/h.
Pri nas pa 1,5 stC še vedno vztrajno dežuje. Kot karmen tudi mi pričakujemo burjo.
Notri prijetnih 22.
Prosim za strokovno pojasnilo zemljepisnega pojma "Istrske Alpe". Izgleda, da sem v osnovni šoli nekaj (marsikaj) zamudil.

Sicer pri nas ni nobenega vetra (razen vetrov - predobra hrana). Snega cca 5 cm na cca 760 nm. Plužijo, posipajo, našega privatnika nič ne preseneti. Upam, da tudi v naslednjih letih Občina podpiše pogodbo z njim. Zlat človek.

Karmen, tvoj moped?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Marsikaj si prešprical, ali pa tršica ni imela pojma :lol: .
O pluženju in posipanju pa bomo pri nas kar sanjali. Smo probali pri zadnjem snegu, kaj to pomeni-pluženja nema, sploh Cry .
Moped pa je zavit in pokrit pod lopo, na minusu :roll: .
Rekli so mi, da imam yamaho in naj neham komplicirat :oops: .
Confusedhock: No, tele "Istrske Alpe", pa tudi mene zanimajo. :?:

Sicer pa - ravnokar izmerjeno - 45cm in še pada. Na 545mnm. Bo treba "lopatko" v roke vzet in ...... Smile

Karmen, ne glede na to, da je Yamaha, bi bilo bolje da je na vsaj 10-ih stopinjah in kje na suhem. Minus res ni problem, je pa - ker si zadevo lepo zavila nevarnost za kondenz. Če je že na minusu in v lopi, ga pokrij tako, da bo spodaj pod odejico zrak lahko krožil. Da ne bo na pomlad vse zarustano. 8)

Pa akumulator ti bo tudi hvaležen, če ga daš - v tvojem primeru vsaj na toplo. 8)
Smo se zbudili v zasneženo jutro,sneži,piha, -2ºC/22.3ºC,snega 7cm. Psu se je čist utrgalu ,ker prvič vidi sneg. Zdaj pa lopata,za kaj več še ni potreba.
Lopata? 7 cm?
Pri nas je enih 20 - 25 cm.
Zdajle pucam avto, da grem en điro, preden se komunalci zbudijo.
Do zdaj se skorajda še niso in je še vse zasneženo.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
25-30cm, od oka... Ce bo res cel dan tako snezilo ga bo pol metra in vec.
Razmisljam, da bi zacel pluzit vsaj po ravnini (klanec bom najbrz raje shondal, ker za kojota se nimam verig).

Kojot= kioti mechron ;-)
papez46 Napisal:Confusedhock: No, tele "Istrske Alpe", pa tudi mene zanimajo. :?:

Sicer pa - ravnokar izmerjeno - 45cm in še pada. Na 545mnm. Bo treba "lopatko" v roke vzet in ...... Smile

Karmen, ne glede na to, da je Yamaha, bi bilo bolje da je na vsaj 10-ih stopinjah in kje na suhem. Minus res ni problem, je pa - ker si zadevo lepo zavila nevarnost za kondenz. Če je že na minusu in v lopi, ga pokrij tako, da bo spodaj pod odejico zrak lahko krožil. Da ne bo na pomlad vse zarustano. 8)

Pa akumulator ti bo tudi hvaležen, če ga daš - v tvojem primeru vsaj na toplo. 8)
Je na suhem, pokrit pa je tako, da je spodaj odprto in redno kontroliram.
Nisem ga pokrila z nobeno pvc zadevo, na sebi ima kovtre od psov.
Trenutno so pri nas 3 stopinje, ampak pihaaaaaaaa.
Nesem termometer v lopo, da izmerim še tam.
Komunalci bodo prišli k nam, ko bomo zvečer na POP tv. Ponavadi je tako.
Naša jutranja idila...0 stopinj zunaj, 80% vlage, ter cca. 25 cm snega (zahodno obrobje lj).

Priložene datoteke
.jpg   1419756178685156616320.jpg (Velikost: 226,89 KB / Prenosi: 14603)

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »