Splošno > Skupinski nakupi
Finske cepilne sekire Vipukirves

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Finske cepilne sekire Vipukirves
Finsko sekiro bi zelo rad preizkusil.
Dokler je ne bom, prisegam na Krmeljeve in Bizovičarjeve izdelke, kjer se sekira kuje tako, da se iz kosa železa potegne in gredo "silnice" v pravi smeri, podobno, kot pri damaščanskih nožih in sabljah. Sekire tudi dalj časa drže ostrino, seveda je pogoj, kot pri vseh sekirah, pravilno brušenje brez pregrevanja. Imam rudi sekiro Jekla Ruše, utopno kovano, je ne obrajtam. So pa zelo lepe.
Mislim da bo Medo kar pravi naslov da bi pripravil "demonstracijo in primerjavo". Še orodje ima očitno vse pri hiši Smile

Če nič drugega... Zakaj mu nihče ne verjame na besedo? Wink
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Ker z besedo ne koljem drv, temveč s sekiro! Je treba probat. Pač Tomaž...
Lahko prideš... imam še dovolj materiala za testirati (bukev, gaber, hrast; tudi smreka in bor se najdeta, čeprav z iglavci ne kurim).
Od orodja pa: razne cepilke in sekire in seveda Fiskars x11, x17 in x25 :-D.

Zakaj tako pohvalim Fiskars? Bolje sede v roko, lažje so in z isto silo lepše režejo, oz. sekajo. Posledično si tudi manj utrudiš roko (včasih me je v komolcu orenk špikalo, če sem kakše pol ure cepil drva, ali ostril kole/fižolovke).
Ravno v soboto sem se malo igral z istim polenom in primerjal x11 in x17 s tisto "rumeno" cepilko.
no, potem pa imava že komplet sestav lol Jst pa x 10, 15, 27 Wink
še en lep primer, kako dizajn prodaja..
Ne prejudicirajmo. Po preizkusu bom pošteno povedal svoje mnenje.
Moj tast je "prejudiciral". In ni niti zelel delati s 27. Dokler nista s sosedom sklala ene 5m zaj.hkm drv. Potem si je sel.pa se sosed kupit eno. Star izkusenj kmet drugace....
kadotr Napisal:Ne prejudicirajmo. Po preizkusu bom pošteno povedal svoje mnenje.

mislim sem na splošno. tudi dizajn zna dobro narediti placebo kvalitete, vendar je na srečo v veliki večini dober dizajn povezan tudi z dobro kvaliteto. ampak včasih zna ravno za tist majhen procent ta placebo prevagnit skalo, ko ocenjejumo tudi z očmi na koncu (tudi pri vseh teh testih, razen če gremo zdej cepat v laboratorij, pa merit sile ipd).
Štos je v tem, da o "placebu" govoriš (ali govorite tisti), ki Fiskars niste preizkusili.
Čudno, a ne? :twisted:
uf, sem vedel, da bi rajši tiho bil, hehe, mogoče nisi razumel najbolje. vem samo, da ta placebo na mene še kako deluje in vem da če bi res na veliko nucal sekire ipd, hitro kupil vse to, če bi bila seveda možnost.
nazadnje pa kar imam od tega cepanje hlodov pri tastu, je samo bolečina pri večjih obremenitvah, najbrž tu ne pomaga noben fiskars, ampak samo pravilno rokovanje in kondicija, da ne pretiravaš..
drgač pa kr veselo poročat, dobra roba se sama hvali..
Tudi sam sem lani nabavil fiskars x27 in moram rečt da je zadeva resnično top shit. Probajte če imate kje možnost.

Heh, sem se spomnil ko sem gledal tiso kalanje lepih šulkov, tudi sam sem imel en tak lep hrastov komad slabih 90cm premera in sem posnel video, evo; https://www.youtube.com/watch?v=jvxEqfMC34o

Potem ko prideš med hrastove grče se veselje seveda konča, par komadov je takšnih da 25t traktorski cepilec ustavi.
top shit = vrhunsko sranje? :twisted:

Lušten video.
gransfors bruks in pika :-)

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »