Kar naredi dom > Dom in male živali
Nano akvarij?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nano akvarij?
Kod dolgoletni akvarist, mi tokrat ni namenjeno imeti "bazena" doma, prostorska stiska...no naš sopotnik (goldfish), nas že več let spremlja in se zanj vedno dobi prostor. Skratka imel sem že vse tropske ribe, kar jih obstaja...

Malo sem gledal nano akvarije in zasledil nekaj zanimivih akvarijev za nadaljnji razmislek, najraje bi ustvaril nano reef...tega še nisem imel...gre pa za večjo investicijo...

Nekaj takega:

http://www.ebay.co.uk/itm/LARGE-PANORAM ... 25968e9532

Pa ne vem, ali bi s tem mučil ribe ali ne?

Seveda bi izbral izrazito majhne ribe....
dimenzije: 900x445x110
ma 110 mm je malo ozko, riba 2 cm ima po moje že problem z "ajnšlagom"
raje globine vsaj 20 cm ter višjega.

glede mučenja rib
kako pa zglega goldi ali ga imaš v stekleni bunki?
Ja a tile nano so mišljenio za vgradnjo v knauf steno ???'

Malo heca, tudi sam sem bil veliki akvarist, zadnji akvarij podrl par let nazaj ............

Jaz v take variante ne bi šel naredi vsaj 40-50 l akvarij pa male ribice noter kake neonke ..... pa ga poimenuj mikro .... samo res ne pod 35 l, ker ne bo nič funkcioniralo.........
Katero opremo pa se potrebuje za akvarij velikosti okrog 50l?
Saj sem zgoraj napisal, da nimam prostora za akvarij...drugače bi kupil 500l+, če bi lahko...naš goldfish je kar v akvariju...verjetno bi se dobil prostor za reef 50x50xvišina poljubno, filter bi moral biti pod akvarijem v tem primeru (estetsko...). Tole bi moralo biti vse po meri, kar občutno zviša ceno, poleg tega bi moral še celotni šank zamenjati (2m)...je kdo postavljal morski akvarij, nimam neke računice koliko je dražji od sladkovodnega?

Za 50l, je najbolje da kupiš en komplet ki ga prodajajo v trgovinah, če si začetnik. Pazi na osvetlitev, sestavo filtra (hrup), grelec imaš ponavadi zraven. Če pa hočeš malo bolje, pa naroči akvarij po meri, ločen troprekatni filter - v katerem je vodna črpalka in grelec. Tukaj vodo v filter lahko spelješ z cevjo na podlagi vleka ali pa z luknjo med akvarijem in filtrom. Vendar ti svetujem z cevjo, saj lahko filter odstraniš in očistiš na par mesecev/pol leta. V tak akvarij pa pridejo v poštev manjše ribe...noter daš pesek, hranilo za ribe (zemljo/tablete/brikete), rastline ne kupuj v trgovinah ampak pri gojiteljih v SLO, poišči na bolhi, vodo ne iz pipe - fajn če dobiš kakšen izvir z pravilno ph, dh...
Silver 12

Za začetek, bo najbolje če se obrneš na pravi forum, kjer boš našel večino potrebnih informacij. Izbira primernih rib za morski nano akvarij bo precej skromna, se pa naredi zelo luštna zadeva zgolj z nevretenčarji in kako kozico.
silver, telstar ti je dal povezavo na forum morskih akvaristov, kjer boš dobil prave informacije iz prve roke. V morski akvaristiki se ne uporablja filtrov, voda ni iz izvirov, ampak se vodovodna filtrira preko posebnih filtrov (osmoza), v akvarij se ne daje nobene zemlje.....

V primerjavi s sladkovodnimi akvariji je morski precej dražji. Na sloreefu imaš predstavljenih precej takih miniaturnih akvarijev. Celo 15 litrskega lahko najdeš....
Hvala bom tam naprej raziskoval...kot prvo moram raziskati, samo delovanje, ker na slani vodi sem "zelenec", verjetno se bo pa našel prostor za cca 50x50x70, kar tudi ni toliko malo...sem pa perfekcionist, in bo tole projekt, za par mesecev...da ne bo dolgčas...
http://www.aquanubis.com/forum/

Tukajle boš našel odgovore na vsa vprašanja!
josi Napisal:http://www.aquanubis.com/forum/

Tukajle boš našel odgovore na vsa vprašanja!

Aquanubis žal ni pravi naslov za morsko akvaristiko. Preglej sloreef forum.
Sam sem morski akvarist, moram ti reči da je morski akvarij občutno dražji od sladkovodnega, je pa za moj okus tudi neprimerno lepši in vse odtehta. Dimenzije akvarija 50x50x70 so pa že kar zadostne, tako da imaš lahko notri anemono in dva klovnčka, plus kakšne manjše pisane ribice.

Če te kaj več zanima vprašaj...

Skok na forum:

Zadnje novice