Splošno > Sam svoj mojster
Hoferjev varilni apart

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hoferjev varilni apart
Za takele domače projekte bi si sam zagotovo vzel evosaw 355. U vinkl reže do 120mm kocko (zajere do 80mm), listi so dragi ampak držijo zelo dolgo če ne delaš neumnosti (ala nehaš sredi reza, potem imaš tam kaljeno jeklo...). Enih 400€ je treba pripravit.

Za švasat takšnele hece pa ne rabiš drugega kot inverterčka za 200-300€. Telwin tecnica 211 je recimo 250€ pa ima na 180A 65% intermitenco.... Sam imam 150A inverter in sem do sedaj v petih letih natanko 1x pogrešal več toka, ko sem sosedu nekaj varil na bagru.

DRugače pa če imaš 2mm materjala so problemi z luknjami v uporabniku ne v aparatu. Prave elektrode, tok in roka pa bo šlo. Če to ne štima te tudi pulz ne bo rešil.
Preko 50 metrov alu "C" profilov 10-10-10 debeline 2mm je bilo zrezanih na čisto navadnem cirkularčku, večjega se mi ni ljubilo vleči iz škatle na polici, ko sem spomladi predeloval tisti nov rastlinjak od Plantifleksa iz DE. Je bla še kaka slika gor. Ročni pogon, z filingom, rezi lepi, gladki. Jože, se v celoti strinjam s teboj. Jasno, da če obdelovanec zarineš med zobe, da mora počiti. In ja, roka se s strojnim pogonom obdelovanca ne more meriti. Tega pa razni namizni cirkularji v veliki večini sploh nimajo, vsaj tole, kar se prodaja. Tudi tvoj predlagani ne, junec. Trenutek prevelikega pritiska in - bum. Za rezanje jeklenih profilov so tračne žage vedno zmagovalke. Moje osebno mnenje. Pa kak fleks tudi.
Aluminij gre lepo na navaden cirkular ker je mehak. Varjenje alu je pa ena druga stvar ki ne spada v temo hoferjev varilni aparat Big Grin
Saj te žage so bolj ali manj povsem enake. Gude ali dewalt gre paraktično za enako žago.

@arbajtr tudi poceni tračne žage nimajo strojnega pomika. Pa so precej bolj občutljive na tiščanje v materjal. Spodoben femi je pa jurja+. Pa ta ta denar ne dobiš nevem kaj.
junec
Citat:@arbajtr tudi poceni tračne žage nimajo strojnega pomika. Pa so precej bolj občutljive na tiščanje v materjal. Spodoben femi je pa jurja+. Pa ta ta denar ne dobiš nevem kaj.
Imajo pa zato spodoben kviht na nastavljivi ročici, ki dokaj uspešno nadomešča strojni pogon. Ja, imaš prav, se v celoti strinjam s tabo, da je za malo špage malo muzike.
Fantje ne preveč picajzlat okrog žag. Tudi najcenejša je boljša in stokrat bolj učinkovita in natančna, kot bi bilo rezanje z ročno fleksarco.
Da ne odpiram nove teme vprašam za mnenje tule. Nabavil bi si rabljen varilni aparat za občasno kako popravilo ali izdelavo iz profilov. Sem začetnik, bi pa vzel raje inverterja. Zanima me, kaj menite o temule: http://www.bolha.com/stroji-orodja/elek ... 43628.html, ki je kombiniran, ne vem kake znamke. Gledal sem tudi ostale MMA aparate, navadne in inverter. Ali je za začetnika dovolj navaden?
Je morda kdo že slišal ali pa uporablja električno orodje od znamke Kittory? Menda je rusko, zadnje čase ga oglašujejo na bolhi pa še na ene dveh spletnih trgovinah. V kakšnem rangu kvalitete bi bilo to? Gledal sem varilne aparate in kompresorje.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
26.10.2018 ob 09:59:22
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
Gonilna sila industrije ogrevanja, prezračevanja in klimatizacije (HVAC) je razvoj okolju prijaznih izdelkov z izjemnimi zmogljivostmi in uporabniku... Beri dalje »