Splošno > Sam svoj mojster
Hoferjev varilni apart

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hoferjev varilni apart
Z Jadranom gre gor ,dol ,levo ,desno,nad glavno praktično bilo kak, prav tako z EVB je pa potrebna praksa, za oboje. Je pa res ,da vodoravno da najbolje zavarit. Na terenu pač izdelek ne moraš obračat lahko pa v delavnici.
Drži, bo treba kar nekaj metrov potegniti, da dobi roka spet grif.
Če si že varil potem roka tega ne pozabi,občutek se hitro povrne. Aparat pač nabavi po svoji presoji. Z inverterji se fajn vari pa še tihi so in lahki. Je pa res da za domačo rabo pride tudi dobro kašen CO2, se bolje obnese kot elektroda.
No pa daj pokaži en demo video kako se vari navzdol.
Varjenje navzdol je res vizualno lepi zvar. A morate vedeti, da je to samo površinski zvar in je bolj zljepljen kot zavarjen. Nima nobene globine, predvsem to govorim za varjenje z oplaščeno elektrodo. Ko se vari navzdol, se z oblokom potiska talina navzgor in se ne more variti-taliti osnovni material v globino. Zvar pa je lep le zato, ker žlindra in talina tečeta navzdol in se lepo počasi strjujeta, zato so zvari na zunanji strani lepi gladki z zelo zmanjšano nosilnostjo. Jaz se tem zvarom večinoma izogibam. Razen takrat, ko varim kakšne tanke materiale, se poslušim tehnike varjenja navzdol, a le z JADRAN elektrodo, ki ima najmanj žlindre.
Sem napisal ,da se da varit navzdol in nisem rekel da je to korenski zvar. Vsak pa ki se spozna na to pa mora vedet kakšen zvar mora biti, da je konstrukcijsko stabilen. Pravtako smer varenja materijal vleče ,tako ,da je dobro vedet v katero smer greješ material.
Jozl Napisal:Varjenje navzdol je res vizualno lepi zvar. A morate vedeti, da je to samo površinski zvar in je bolj zljepljen kot zavarjen. Nima nobene globine, predvsem to govorim za varjenje z oplaščeno elektrodo. Ko se vari navzdol, se z oblokom potiska talina navzgor in se ne more variti-taliti osnovni material v globino. Zvar pa je lep le zato, ker žlindra in talina tečeta navzdol in se lepo počasi strjujeta, zato so zvari na zunanji strani lepi gladki z zelo zmanjšano nosilnostjo. Jaz se tem zvarom večinoma izogibam. Razen takrat, ko varim kakšne tanke materiale, se poslušim tehnike varjenja navzdol, a le z JADRAN elektrodo, ki ima najmanj žlindre.

Kako pa misliš, da varijo cevovode na terenu ? Cevi lih ne morejo vrtet, tako da so vsi položaji varjenja. Var mora bit pa za na RTG pripravljen. Ne samo na zunaj lep. V glavnem za doma en varstroj 160/180 pa Jadran S(2,5 3,25) zadošča Smile Pa še mišiče dobiš ko ga okol prenašaš. Smile
Tisto je profi aparat s profi varilcem , ki mu je jasno kako štelat aparat sproti med švasom.
Za nas amaterje je pa inverter zmaga. Ampak bomo naredimo pa pri švasu navzdol kvečjemu slab lot ne pa zvar.
Hvala bogu domači znalci varimo bolj kot ne zadeve, ki jih lahko obračaš na ponku :-)
What??????

Tile niso normalni:

https://www.mimovrste.com/varilni-stroj ... owerfunnel

Redna cena 730 evrov, loool....... potem pa kao miljon popusta, evo, 401 evro, đabe. Facepalm.
Če bo koga zanimalo, odlične učne ure, na 25 minuti imate pa vertical up and vertical down varjenje, razloženo in pokazano, super prezentacija, čeprav že precej stara:

https://www.youtube.com/watch?v=2537L5H7NiY

Drugi del:

https://www.youtube.com/watch?v=UP8hh0yQibM
Lahko rečem, da mašinca dela top, kar pa ne bi mogel reči za mojo roko, očitno bo treba kar od začetka, niti kota ne znam več držati. Zvari so bolj kot ne facepalm :-)

Navar in soležni spoj, ajd, pogojno še izgleda, T spoji pa so smeh, ali pa jok, kakor vzameš.
tvoji so vsaj spojeni. jaz pa sem že tako čorav, da vlečem poleg spoja. double facepalm...
Žal Aleks, točno to delam! Mimo spoja vlečem :-(

Sploh ne vem kaj mi je, ne znam več švasat pa da me je****........

Aja, sem vzel 2mm pohištvene cevi, ker bo treba skupaj zmetati konstrukcijo za streho prikolice, v ročaj 2mm jadranko, ma ni teorije, amperaža od 50 do 80, kakorkoli vlečem potegnem en ali dva top zvara, naprej ni pogojev, največkrat celo čisto mimo spoja :?

Uno, ko butalci.....
Za začetek predlagam, da skrajšaš elektrodo na polovico...bo lažje.

Skok na forum:

Zadnje novice