Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Kateri tablični računalnik kupiti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri tablični računalnik kupiti
zakaj? lahko malo obrazložiš?
Naj boljši test je to ,da preizkusiš z tablicami. Ali pa da ti povem ,da na adroidu vedno tablica vedno pomisli potem pa naredi zahtevano funkcijo ,na ios pa naredi brez razmišljanja. Tu ti ne pomaga procesor z 4jedri niti 2gb ram če je sistem zapleten.
Rabim novo tablico za mularijo. Ker je veliko izbire ne vem kaj vzeti. Sedaj smo imeli Yarvika Xenta 10ic, pa je že drugič po dobrem letu šla baterija. Prvič je šla še v garancijskem roku (dali so mi novo tablico). Tretjič napake ne mislim ponavljat. Želje pa so sledeče:

10 ali več colski ekran
Android
do 300€
namen prvenstveno igre, internet
Bistvo je, da ne škrtarite pri resoluciji ekrana (vsaj FHD). Res je vredno!
goldhorn Napisal:Rabim novo tablico za mularijo. Ker je veliko izbire ne vem kaj vzeti. Sedaj smo imeli Yarvika Xenta 10ic, pa je že drugič po dobrem letu šla baterija. Prvič je šla še v garancijskem roku (dali so mi novo tablico). Tretjič napake ne mislim ponavljat. Želje pa so sledeče:

10 ali več colski ekran
Android
do 300€
namen prvenstveno igre, internet

prakticno nova galaxy tab s2 se na bolhi prodaja le malo nad tvojim proracunom - pa imas potem res zmogljivo tablico z super zaslonom. le baterija je rahlo podhranjena.
10 let uporabljam android, se ti zdi da je cool dokler nisem nabavu ipada, to je pa drzava zase, dela vse neverjetno.

Google in zaznamek ti odpre dobesedno takoj, na androidu pa se nacakas ko norc...

Apple je res tako preprost za uporabo, prijazen do uporabnika...

Baterija itak drzi neverjetno dolgo, nwm no js druge tablice vec ne kupim kot appla
Dvomim, da ravno primerjaš enak letnik, zmogljivost in ceno
Se popolnoma strinjam z dnovakom. Popolnoma enaka izkušnja.

Ni primerjavi z ostalimi žal. Ipad danes dobiš od 400€ do 450€. Za 100 € več...
Ne kupim nikdar več kaj drugega.
Za potrebe v službi imam iPad2 in Samsung galaxy, oba letnik "par let nazaj".
Ampak ipad potem uporabljam skoz in skoz, android pa samo "na mus"... res je bil ipad skoraj 3x dražji, ampak je zagotovo 10x boljši... ne samo pri delovanju, ampak tudi pri združljivosti/povezljivosti - priklopiš kabel in iTunes dela... pri androidu pa včasih ja, včasih ne, včasih reštart windoze včasih reboot. (enako velja za iphone vs samsung)

Baterija še zdaj zdrži enako dolgo, kot prvi dan (velja za telefon in tablico), pri samsungu sem po parih letih (telefon) filal že zjutraj in zvečer... itditd...

Dovolj reklame. :twisted:
@medo9: No, jaz imam ravno obratne izkušnje ... ja, dovolj reklame :-)
jaz sem tudi očitno ena tistih, ki iosa ne povoha več. sicer so moje izkušnje kar nekaj let stare, ampak baje do danes niso spremenili tega, da brez itunesa ne moreš ničesar narediti. zna biti ipad/iphone običen zunanji disk, pa da špila muziko in filme potem ali ne? ker nekih sinhronizacij pa jajc se jaz ne grem več. tudi jailbreakov ipd

neke druge bistvene razlike ne vidim med androidom in iosom. eni tak počenjate kot, da gre za druga svetova, meni so samo ikonce drugačne pa nastavitve pomešane... v samem zatikanju in zanesljivosti pa je res, da pri applu ne moreš toliko faliti, ker pri androidu dobiš vse od pofla do brezhibnega. če se pa primerja kitajca iz aliexpresa, ki je pač najcenejši pa ipada, pa potegne zaključne da je ipad boljši, ker se zna na wifi povezati, pa ne gre za ravno pošteno primerjavo...
Na ipadu in iphone lahko poslušaš muzko in gledaš filme brez problemov (z ali brez iTunes).
jaz si recimo konvertiram youtube posnetke v mp3 in jih zložim na iphone... kjer imam pa tudi kupljene albume.
kar večino moti je to, da smo bili vajeni "file folder" copy/paste po direktorijskih strukturah, pri iOS to ni tako, ampak počneš to z aplikacijami... dokler se ne navadiš seveda pogrešaš "file explorer".

Ja, tudi meni bi bolj pasalo "po starem", ampak se tudi novega načina še vedno privadim brez težav... kot sem rekel: na ipad me je pritegnil retina zaslon, na iphone pa zanesljivost povezljivosti z notebookom in pa tudi sinhronizacija med ipad/iphone.... in naslednji notebook bo tudi iOS poganjal ... sam kaj, ko ta windows gajba s ssd diskom noče in noče crknit ;-)
jaz se vsega privadim, najbrž zato tudi ne vidim neke razlike med enim ali drugim sistemom. sem imela pa vedno zanesljive androide, to pa res. Ampak tega prenašanja datotek se pa v 3 letih nisem mogla navaditi...
Verjetno zato, ker tudi na računalniku nimaš urejene glasbe (in ostalih tatotek) tako kot se šika in jo imaš po mapah? Meni je fino, da se glasba prenese na telefon (ali tablico) v točno taki obliki in s točno takimi podatki kot so na računalniku. Torej sinhronizira se glasba, play liste, meta podatki o glasbi, coverji albumov in komadov, smart playliste itd. Vse to česar sploh nisem poznal dokler sem še slabih 10 let nazaj uporabljal copy paste sistem. Sicer pa vsakemu svoje, znam tudi iOS tako spljuvat zaradi svojih bedastih omejitev, da ga nihče več ne povoha Smile
Čaki malo, kot se šika je na kakršenkoli način meni paše, ne kot si je Apple zamislil, da bi moralo meni pasati. Da ne začnem zdaj z vsemi tegobami (ne vem, kako je to zdaj urejeno) ko je imel moj enega ipoda, jaz drugega - pa en računalnik. Takrat si lahko obolel, kako sinhronizirati njegovo ne njegovega, moje na mojega, pa da nisi pomotoma kaj vmes zafrknil...

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »