Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Kateri tablični računalnik kupiti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri tablični računalnik kupiti
Mogoče bo res bilo dobro vedeti za kaj boste tablico sploh potrebovali. Pri nas imajo otroci eno, ki je pred več kot enim letom bila cca 60€ in deluje odlično.
Ko bo crknila bi se odločil za nekaj tazga:
http://www.lightinthebox.com/m66-10-1-a ... 97810.html
Brez veze zapravljat denar samo zaradi znamke.
dragoF kje se nahaja ta trgovina (kitajska)? Ali imajo skladišče v EU?

Kako je s poštnino?

Hvala.
Lightinthebox je ena najbolj renomiranih kitajskih spletnih trgovin.
Postnina ni draga, odvisno od izdelka/pakiranja; dostava je hitra (par dni); se najvec casa porabijo nasi cariniki.
Ma ne vem...tole kitajske tablice zgledajo tu gut tu bi zares...dvomim, da tele zadevice špilajo kot je treba, sploh za igrice, ki so najbolj zahtevne. Bi bil pa zelo vesel, če me bo kdo preprical v nasprotno, ker za gadgetse zmecem kar nekaj evrckov.
No pri nas je trenutno Samsung note 10.1, ki dela kot raketa in pa low budget Prestigio za 220€, ki ima sicer na papirju skoraj isti hardware kot Note, v resnici pa je svetlobna leta od njega...
Jaz bi definitivno kupil v tujini kjer so cene precej nizje, npr. nekaj takega: http://www.ebay.de/itm/SAMSUNG-GALAXY-T ... 2c873b54e2
Imam 2 dni lenovo yoga 10. Zadovoljen ker kr nece baterije zmanjkat :-)
Medo hvala za info.

Jaz večinoma kupijem na Aliexpesu.

Drugače pa imam že kar nekaj časa tablico od Ampe A10 3G in za moje potrebe in potrebe igračkanja dela b/p.
Jaz potrebujem samo za surfanje po netu. Kaj kupiti in koliko denarja nameniti? Je kakšen kitajski ok?

Hvala, lp
Za surfanje in igračkanje bi lahko rekel karkoli ......
Saj npr lahko surfamo po netu na hišnem računalniku izpred 10 let in windowsi XP.
Pa je res tako?
Hitro namreč ugotovimo, da nekaj manjka .....: hitrost, spomin, in podpora najnovejšim tehnologijam.

No, pri tablicah je še faktor velikosti.
Mislim da za neko udobno surfanje potrebuješ tablico ki je dovolj velika. Za moje pojme je to najmanj 10" (25 cm). To pa najbrž pomeni ceno >100€

Odpiši še zveneče I-pade, Aple, .......
Kitajski ali ne?
Nizko cenovna tablica ni naprava, ki bi imela trajno vrednost. Narejena je da dela kakšno leto, ali do razbitja (kar je prej).
Torej je tudi kitajec lahko uporaben, a dobro je prej pridobiti mnenja uporabnikov.

Osebno nisem nikoli bil navdušen nad "made in PRC" zaradi površnosti v detajlih (na splošno za vse njihove izdelke)
Sam nimam (vec) predsodkov pred PRC. Konec koncev imam ze deset let in vec kitajske notebooke ;-)
Marsikater gadget delajo na isti liniji, na koncu samo "lepijo" razlicne blagovne znamke.
Kolega je kaksno leto nazaj kupil par tablic za otroke v Singapuru, rang 100$... Ok, niso imeli retine kot ipad, za surfat, mailat in skajpat pa super.
Kot sem na prvi strani napisal: danes zase ne bi vec kupil ipad, ampak samsung ali celo noname kitajca.
Homer Napisal:Nizko cenovna tablica ni naprava, ki bi imela trajno vrednost. Narejena je da dela kakšno leto, ali do razbitja (kar je prej).
Torej je tudi kitajec lahko uporaben, a dobro je prej pridobiti mnenja uporabnikov.
S tem pa se popolnoma strinjam, žal pa to velja tudi za zveneča imena, posebej kar se razbitja tiče.
Pri nas je ta prva tablica romala v koš za smeti prav zaradi tega ker se je znašla na tleh in se je razletel ekran, pa sploh poceni ni bila. Če pa se to ne bi zgodilo pa danes prav tako ne bi bila kaj dosti uporabna, ker bi jo povozil čas, ko pogledam kakšno opremo je imela.
Moje mnenje je, da je tablica, ne glede kakšna je samo podaljšek domačega računalnika in je tako kot vroča žemljica, ki je dobra dokler je še topla.
In je topla dokler je prizgana;-)
Da si malce sposodim temo.
Poleti sem ženi za RD bolj za probo, če ji bo všeč kupil v Šparu Xplore Xdroid. Uporablja za pregledovanje pošte in spleta...
Včeraj sem ji naložil Chrome in pri tem opazil, da po nekaj minutnem delu z tablico me pečejo oči. Kadar uporabljam Sonyevo tablico tega ne opazim. Ali je možno, da ima Xplore tako slabo osveževanje ekrana, da trpijo oči?
To ni CRT, da bi imel zatemnitev med osveževanjem, kar lahko vpliva na vid.
Tu gre bolj za velikost, osvetlitev in ločljivost zaslona
dragoF Napisal:http://www.lightinthebox.com/m66-10-1-a ... 97810.html

Koliko pa pride carina za takšno tablico?
ni carine. samo ddv na ceno s postnino + stroski carinjenja

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »