Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Kateri tablični računalnik kupiti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri tablični računalnik kupiti
Pozdravljeni!
Nameravam kupiti tablični računalnik. Katerega priporočate. Cena max. 250 eur.

Hvala.
Samsung galaxy tab. Pogajaj se za ceno v kakšni trgovini... na mimovrste stane 278€.
Imam iPad, žena pa Samsung in čeprav ima iPad res hud zaslon, ni vreden 2x več.
Pa še Android je bolj odprte glave kot iOS ;-)

Seveda pa je prvo vprašanje, kaj boš s tablico sploh počela ;-)
Rabiš samo wi-fi ali tudi 3G/UMTS itd....
Imamo Samsung Galaxy Note 10.1 N8010 ,deluje v redu ,vendar je počasen proti ipad 2 wifi 16gb apple. Samsung je tako kot da bi ti vedno rekel, zdaj pa bo, appl pa kar naredi .
za intermezzo:
pred nekaj dnevi sem nabavil za starše asus transformer, ki teče na windowse, office paket (oče se še malo heca v penzionu), 64gb ssd in 2gb spomina, tipkovnico (v katero je možno vgradit tudi še dodatni disk), ki se da odstranit in seveda zaslon, ki je tablica za cca 330€.
minus je, da recimo nima kamere z zadnje strani, pa mogoče je treba vse naštelat na večje (ker gre za original windose, ne neko pohabljeno varianto), tablica oz android ipd varianta imajo najbrž to v osnovi že bolj prirejeno za manjši zaslon. drugače pa teče čist ok.

edit: gre za t100 serijo http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabook ... ok_T100TA/
kupljen je bil v hv, drugače imajo enega v odprodaji v lj (verjetni kakšen demo model), se mi zdi, za cca 250, drugače pa če se ne motim ima najboljši sosed neko akcijo, ki je precej ugodna.
Pri nas smo za službene potrebe kupili malo več Prestigio tablic, cena je bila cca 100 €. Polovici se je napihnila baterija, nekatere smo že odpakirali z napihnjeno baterijo. Baterija pa se napihne toliko, da tablico popolnoma razpre - razpade.
10 col asus transformer je bil v comskopu za cca 240 dva dni nazaj. Solidna tablica. Ravno tako kot hoferjeva 10 col - eno sem včeraj še videl v postojnskem hof.
Mislim, da tablica mora biti na androidu zaradi množice zastonj ali skoraj zastonj programov.
Klub vsem dobrotam, ki jih tablica prinaša, pa se je treba zavedati, da to ni nadomestek za PC.
urs, sicer tehnično lahko daš asus med tablice zarat ločjivega zaslona, drugače pa je to win zadeva, torej dejansko pomanjšan prenosnik (model, ki sem ga jst omenjal in stane malce več 240€), torej polno opravilna za kakšno občasno delo, nenazadnje lahko priključiš gor večji monitor po potrebi ipd.
Ja komot. S tipkovnico postane uporabna zadeva, pa tudi brez nje ni slaba
Tablico iz Hoferja kupil in nesel po parih dneh nazaj. Dobra lastnost Hoferja, da ne težijo z akaj, preprosto ti na blagajni vrnejo denar, ne glede ali si plačal z gotovino ali kartico. Razlog, nenormalno tihi zvočniki.
Sedaj imam Sony xperia Z2, ni primerjave, pa še cenejša je bila od Hoferja, res da v paketu z vezavo na operaterja.
Zaenkrat zadovoljen.
z2 ni tablica, ampak smartphone. sej tehnično ni večje razlike, glavno pa je seveda velikost ekrana, baterija ipd..
Razloži mi razliko? Meni je isto.
The Z2 Tablet is powered by a quad-core 2.3GHz Qualcomm Snapdragon 801 (MSM8974AB) processor with 3GB RAM...
The Z2 Tablet is among the fastest Android devices you can get, breezing through basically anything you can throw at it.
Torej jaz mislim, da če piše Tablet je to tablica, ki ima pač še LTA in možnost telefoniranja. :oops:
Jaz imam ASUS MeMO Pad FHD -10 inčni. Ga dobesedno gulimmm vsak dan že več kot leto in je v redu.
furman, šele zdej si pripisal tablet zraven Wink
mi mamo samsung tab 4.kupljen za 220 v sosedu ko imajo 20%na en izdelek.za amatersko uporabo top.

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »