Gradnja in obnova > Energijski viri
Čiščenje stare lončene peči

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čiščenje stare lončene peči
Situacija je taka. Preselil sem se v novo najemniško stanovanje v 1. nadstropju starejše vile. Hiša ima visoke stropove in ni izolirana in počasi ugotavljam, da bodo položnice za plin vsebovale obupne zneske. Rešitev za to bi lahko bila lončena peč, ki je v dnevni sobi, a kaj ko lastnik ne pusti zakurit vanjo, ker se boji požara. Seveda ga popolnoma razumem, saj peč dlje časa ni bila v uporabi, posledično tudi dimnik ne. Računam, da ko se bom bolje spoznal z lastnikom (živi spodaj) in bo videl, da sem resen in skrben, da ga bom nagovoril, da dam pregledat dimnik in popravit oz. spucat lončeno peč. Lahko tudi na moje stroške, še bolje pa če kaj primakne zraven. Vem, da čiščenje lončene peči pomeni popolno razstavljanje peči in sezidanje na novo. Zanima me ali kdo ve približno koliko kaj takega stane? Kateri pečarji so zaupanja vredni? (odgovor seveda na zs, v izogib reklami)
Probal sem že tudi prižgat papir pred vratcami peči in ugotovil, da je vlek soliden. glede na to da ni bilo zakurjen že kar nekaj časa... (lastnik je reku, da odkar so naredili centralno, predvidevam torej, da več kot deset let).
Naj še povem, da sem star 25 let, v tem stanovanju bom predvidoma vsaj pet let. Ko se naslednjič selim bo to verjetno na svoje. vsaj upam Smile
Kaj pa če pokličeš dimnikarja, da pregleda dimnik in poda svoje mnenje?
Jaz sem pred leti enkrat zakuril tako peč, ki prav tako dolgo ni bila v uporabi, pa ni bilo nobenega problema.
Res pa je, da ne stanovanje ne hiša nista bila moja. :lol:
No saj dimnik se mi ne zdi tak problem... bolj pec, saj so se vratca z okvirjem razrahljala. To bi sicer sam popravil, ne bi pa rad da je potem se kaj drugega narobe. Npr da so kanali kje zamaseni ali se huje , da med fugami kje uhajajo dimni plini. Pa seveda bi rad da lastnik vidi, da sem se zadeve lotil strokovno in resno, ne da sem nek salabajzer v smislu to bomo mal pokrpal pa bo vse vredu.
Dober pečar je zlata vreden.
Ne vem zakaj ne bi tega smel(i) javno napisati.
Meni je lončeno toplozračno peč postavil Golob, pečnice izdelal Fujan.
http://www.peci-kamini-golob.si/kontakt

Ne le postavil; tudi kasneje je servis zelo nad nivojem.
Dodatne šamotne obloge so poslali brezplačno.
Pri nas jo je zele raztavil in na novo sestavil mi smo pomagali ven nost odvečno robo je prišlo okrog 1800 eur ves material dal sam, kar je potreboval.
Meni je staro lončeno peč pečar na novo od znotraj s šamotom obzidal, na novo zafugiral, peč je daleč od estetike (ok, je grda), je pa funkcionalna.

Obnova dimnikov (trije) je bila zlatarska, obnova same lončene peči pa je bila "sitnica" (220 E + DDV ali nekaj podobno smešnega).

Investirala sem še ene 20 ali 30 E v merilnik CO: 0,00.
ja, pravilno zmontiran merilnik CO je obvezen!
Ne pozabite, da CO nima vonja, barve....ubija tiho!
In tudi plinske peci so lahko nevarne, ne samo peci na drva.
CimaBella Napisal:...obnova same lončene peči pa je bila "sitnica" (220 E + DDV ali nekaj podobno smešnega)...

A lahko prosim poveš, kdo je ta majster, ki je naredil za tako smešno ceno? je naredil vredu? In kaj je ta obnova vsebovala?
Mojster odpre kanale na peči, jih očisti, montira nazaj in popravi obrabljen šamot, pričvrsti vratca...to je v glavnem vse. Mojemu znancu je to naredil "Stegn", po Tržiču ga poznajo (z vsemi posebnostmi). Okolica Kranja: oba Miklna...

lp K.
macek, imaš ZS.
Ima kdo izkušnje s pečarstvom Golob? Nekako se tehtnica nagiba na njegovo stran za postavitev lončene peči. Zadeva precej draga, zato me zanimajo izkušnje.

Polek Goloba je v igri Megamik. Izkušnje z njim?

Hvala, p
Meni je ravno on postavil lončeno toplozračno peč (jeseni 2009).
O njem lahko govorim samo o superlativih.
Če se odločiš zanj sem prepričan, da ti ne bo žal.

Megamik mi je pa nekdo na tem forumu odsvetoval, ko sem pred nekaj leti iskal izvajalca za zunanjo pizza peč.
Pozdravljeni,

ali mi lahko prosim kdo svetuje u redu loncarja (ne zlatarja) za ciscenje loncene peci, podrocje Gorenjska.
Pec nima nobene namenske odprtine za ciscenje dimnih kanalov, leto izgradnje cca 1989, ločnice so bele barve.
Dimna tuljava ima katranske obloge, pri prizigu pa se obcasno iz peci tudi kadi.
Hvala.

Skok na forum:

Zadnje novice