Splošno > Skupinski nakupi
Toplotna izolacija - stirodur

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplotna izolacija - stirodur
Pozdravljeni,

Ima morda kdo v teh prihajajočih tednih namen kupiti toplotno izolacijo stirudur.
Sam imam potrebo po nakupu cca. 100-150 m2 različnih debelin izolacije.

Če se povežemo, morda lahko pri kakšnem SLO dobavitelju ali pa v tujini(poljska, češka, slovaška) nabaviti po nižjih cenah.

lp
Ima kdo namen kupiti stirodur?
Jaz ga bom Wink
Kje bos kupil stirodur, si nasel kaj ugodnega s prevozom?
Pozdravljeni,

potrebujem nasvet. In sicer bomo kmalu zalili z betonom ploščo nad pritličjem in me nekaj zanima. Zanima me kako in ali je to smiselno narediti, še posebej zato, ker v PZI tega detajla nimam.

Sprašujem pa za stirodur, ki ga dajejo ob robovih betona in preklad.

http://shrani.si/f/2b/10X/3BIcSSvT/img0477.png

Se pravi detajla v PZI nimam in če dam ob robovih stirodur 10 cm, bom imel betonsko preklado nad okni samo 20 cm, v PZI je 30 cm. Ali ima kdo kak predlog glede tega?
Ja, pokliči projektanta. A ni tega v projektu?
Sicer do metra ali dveh se ne rabiš sekirati.

Jaz bi rekel, da tudi dalje ne, ampak glede na trenutne standarde, temu ni tako.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Pa more biti 10cm, a 5 ne bi bilo dovolj? Ne vem, izračunaj si z u-wertom, koliko to sploh spremeni celotno situacijo, ob upoštevanju fasade, ki jo boš po moje tudi dal čez.
Če bodo senčila, zelo spremeni situacijo.
Če jih ne bo, je tako ali tako vseeno.
To maš pa prav ja, sem pozabil na senčila.
Zdravo,
hvala za odgovore. 10 cm sem videl v članku na to temo.

Tudi 5 cm je najbrž OK. Senčila bodo. Jaz se na tele preklade zelo slabo spoznam in tudi ne najdem nekih zanesljivih informacij izvedbe.

Kaj bi bilo najbolje? V PZI stirodur ni predviden, jaz pa se bojim zaradi toplotnih mostov in težav v prihodnosti.
Najlažje mi je sigurno pustiti brez stirodurja, ampak če je to OK pa nevem.
Hvala za pomoč
Ti kar daj stirodur, nujno!!!
Najdaljša preklada?
najdaljša preklada je 3m.

Fery oprosti, ti znaš biti včasih rahlo sarkastičen, pa ne vem tole nujno kam sodiSmile

Ali lahko prosim za usmeritev izvedbe se pravi z upoštevanimi senčili.
Se pravi če je v PZI betonska preklada 30 cm širine in mislim da 21 cm višine.

Ali je potem pravilna izvedba 25 cm betonska preklada + 5 cm stirodurja? Ali vseeno ostane betona 30 cm + 5 cm stirodur? ALi je boljše 10 cm stirodur? Kaj pa okoli hiše 15 cm plata ali tudi dodati 5-10 cm stirodurja?

hvala za odg
Boljše je 10 cm stirodurja.
Pravilno je toliko kot fasade.
Koliko smeš dati je pa druga stvar. Zato sem ti rekel, projektanta.

Lahko greš tudi 30 + 5 cm. Odvisno, kako debelo fasado imaš.
Potem rabiš 5 + 14 cm, se pravi 19 cm fasade.
Ne pretiravat s tem stirodurom na vencu, da bo imela še plata kam nalegat. Če zidarji mreže površno oz. predaleč od roba položijo, kar se v praksi kljub PZI dostikrat zgodi, potem vse skupaj na trhlih nogah stoji (s premalo železa in opore na preplitkem utoru v zidu).
Saj plata ne nalega na prekladah. O tem govorimo, najbrž?
Če bo dajal po celotnem obodu, je njegova stvar. Tam je lahko tudi 5 cm. Ali pa nič. Ista figa.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »